4.7 C
    Sobota 27. dubna 2024

Šílený boj Brazílie s Ekvádorem v režii videa. Zmatený sudí rozdával červené a rušil penalty

Naprosto unikátní a neopakovatelné drama se odehrálo v zápase Brazílie s Ekvádorem. Duel kvalifikace o letošní mistrovství světa přinesl sporné verdikty, pokusy o vyloučení obou mužů v brankářských rukavicích a v neposlední řadě i obrovské množství situací, které kontroloval, následně i měnil, videoasistent hlavního sudího. Od odvolaných penalt až po červené karty.

Kvalifikační boj svedla dvě mužstva. Na tým, jenž momentálně tabulku jihoamerických reprezentací vede s šestatřiceti body, čekali energičtí muži z Ekvádoru. Fotbalisté ze severozápadní části světadílu drží třetí příčku hned za „Messiho“ Argentinou.

Hned první žlutou kartu tasil rozhodčí ve druhé minutě bitvy, vysloužil si ji Emerson Royal. Brazílii to příliš mrzet nemuselo, neboť o pět minut později šla do vedení zásluhou Casemira. To byla také první situace, kterou zkoumal z důvodu podezření na faul VAR. Vstřelenou branku ale posvětil.

Faul brankáře Ekvádoru

Následovaly doslova „červené“ momenty. Brankář Ekvádoru Alexander Dominguez se dopustil nechutně hrubého faulu a po konzultaci hlavního sudího s asistenty u videa si zblízka prohlédl červený kartonek. Brazílie zřejmě nechtěla zůstat s vyloučeními pozadu, neboť ve dvacáté minutě dostal druhou žlutou kartu za faul Emerson Royal. Opět, jak nečekaně, po zásahu VARu.

A protože měl sudí evidentně karetní slinu, chystal se poslat ze hry i brankáře Liverpoolu, dnes tedy Brazílie, Alissona Beckera. Jeho zákrok ale tak hrozivý nebyl, video hlavního znovu opravilo, ten nakonec brazilskému strážci svatyně udělil jen žlutou.

Další videozásah do rozhodnutí sudího Wilmara Roldana přišel v 57. minutě hry. Rozhodčí nařídil pokutový kop, nicméně jeho verdikt byl chybný. Podobná situace nastala o půl hodiny později. Na 1:1 pro Ekvádor vyrovnával po dvaceti minutách od poločasové přestávky Felix Torres. Drama vrcholilo.

Závěr zápasu měl neuvěřitelné grády

Nastavovalo se pět minut. Velice slibnou šanci na třibodový zisk se otevřel pro Ekvádor v posledních vteřinách. Sudí, který už musel mít všeho po krk, ukázal na značku pokutového kopu po tom, co Alisson fauloval za hranou pravidel. Je třeba dodat, že Roldan vytahoval již poněkolikáté červenou kartu.

Opět video, opět vše zastaveno. V minutě 90+9. byl nucen hlavní sudí svá rozhodnutí odvolat, zrušit již druhý pokutový kop a poněkolikáté vrátit červenou kartu zpět do kapsy. Brazílie nakonec remizovala s Ekvádorem 1:1, o utkání se ale bude jistě ještě dlouho mluvit z úplně jiného než gólového hlediska.