FotbalŠílený boj Brazílie s Ekvádorem v režii videa. Zmatený sudí rozdával červené...

Šílený boj Brazílie s Ekvádorem v režii videa. Zmatený sudí rozdával červené a rušil penalty

Naprosto unikátní a neopakovatelné drama se odehrálo v zápase Brazílie s Ekvádorem. Duel kvalifikace o letošní mistrovství světa přinesl sporné verdikty, pokusy o vyloučení obou mužů v brankářských rukavicích a v neposlední řadě i obrovské množství situací, které kontroloval, následně i měnil, videoasistent hlavního sudího. Od odvolaných penalt až po červené karty.

Kvalifikační boj svedla dvě mužstva. Na tým, jenž momentálně tabulku jihoamerických reprezentací vede s šestatřiceti body, čekali energičtí muži z Ekvádoru. Fotbalisté ze severozápadní části světadílu drží třetí příčku hned za „Messiho“ Argentinou.

Hned první žlutou kartu tasil rozhodčí ve druhé minutě bitvy, vysloužil si ji Emerson Royal. Brazílii to příliš mrzet nemuselo, neboť o pět minut později šla do vedení zásluhou Casemira. To byla také první situace, kterou zkoumal z důvodu podezření na faul VAR. Vstřelenou branku ale posvětil.

Faul brankáře Ekvádoru

Následovaly doslova „červené“ momenty. Brankář Ekvádoru Alexander Dominguez se dopustil nechutně hrubého faulu a po konzultaci hlavního sudího s asistenty u videa si zblízka prohlédl červený kartonek. Brazílie zřejmě nechtěla zůstat s vyloučeními pozadu, neboť ve dvacáté minutě dostal druhou žlutou kartu za faul Emerson Royal. Opět, jak nečekaně, po zásahu VARu.

A protože měl sudí evidentně karetní slinu, chystal se poslat ze hry i brankáře Liverpoolu, dnes tedy Brazílie, Alissona Beckera. Jeho zákrok ale tak hrozivý nebyl, video hlavního znovu opravilo, ten nakonec brazilskému strážci svatyně udělil jen žlutou.

Další videozásah do rozhodnutí sudího Wilmara Roldana přišel v 57. minutě hry. Rozhodčí nařídil pokutový kop, nicméně jeho verdikt byl chybný. Podobná situace nastala o půl hodiny později. Na 1:1 pro Ekvádor vyrovnával po dvaceti minutách od poločasové přestávky Felix Torres. Drama vrcholilo.

Závěr zápasu měl neuvěřitelné grády

Nastavovalo se pět minut. Velice slibnou šanci na třibodový zisk se otevřel pro Ekvádor v posledních vteřinách. Sudí, který už musel mít všeho po krk, ukázal na značku pokutového kopu po tom, co Alisson fauloval za hranou pravidel. Je třeba dodat, že Roldan vytahoval již poněkolikáté červenou kartu.

Opět video, opět vše zastaveno. V minutě 90+9. byl nucen hlavní sudí svá rozhodnutí odvolat, zrušit již druhý pokutový kop a poněkolikáté vrátit červenou kartu zpět do kapsy. Brazílie nakonec remizovala s Ekvádorem 1:1, o utkání se ale bude jistě ještě dlouho mluvit z úplně jiného než gólového hlediska.

Nejčtenější tento týden

Mikaela Mayer proti Chantelle Cameron slibuje boxerskou válku. Do hry se vložila i stará rivalka Baumgardner

Birmingham čeká v sobotu jeden z největších zápasů současného ženského boxu. Mikaela Mayer a Chantelle Cameron se utkají v souboji šampionek, který má podle obou všechny předpoklady stát se zápasem roku. Před duelem se navíc nečekaně připomněla Alycia Baumgardner, dávná rivalka Mayer.

Bartůňková zvládla české drama a v Monterrey si zahraje o finále

České derby ve čtvrtfinále turnaje v Monterrey nabídlo téměř tříhodinovou bitvu. Nikola Bartůňková porazila Darju Viďmanovou 6:4, 6:7, 6:3 a pokračuje v povedeném tažení Mexikem. O největší finále své dosavadní kariéry si zahraje s nasazenou dvojkou Elise Mertens.

Jablonec skolil Rangers po penaltách a slaví postup do Konferenční ligy

Jablonec se postaral o jeden z největších evropských večerů ve své historii. Severočeši v odvetě 4. předkola Konferenční ligy porazili Glasgow Rangers 1:0 a smazali manko z prvního utkání. Proti slavnému soupeři byli aktivnější a dlouhé pasáže zápasu ovládali. Vachtang Čanturišvili poslal duel do prodloužení a po něm přišly na řadu penalty. V rozstřelu podržel domácí brankář Jan Hanuš a postupový pokus proměnil Jan Chramosta. Jablonec zvítězil 4:3 a zahraje si hlavní fázi soutěže.

Vítězná tečka za skupinou, Češky si poradily s Bulharskem

České volejbalistky zakončily základní skupinu mistrovství Evropy v Brně vítězně. Bulharsko porazily 3:0 po setech 28:26, 25:19 a 25:19. Domácí výběr přitom v úvodní sadě ztrácel až devět bodů. Češky obsadily ve skupině B druhé místo se čtyřmi výhrami z pěti utkání. V pondělním osmifinále se v Brně utkají se Švédskem.

Pogačar znovu kraloval na Vueltě a třetí výhrou zvýšil náskok

Tadej Pogačar dál vládne letošní Vueltě. Slovinský cyklista ovládl šestou etapu z Alcossebre do Castelló a připsal si už třetí vítězství během prvních šesti dnů. Ve finiši porazil Enric Mas, který se posunul na druhé místo celkového pořadí. Pogačar před ním vede o 3 minuty a 34 sekund. Primož Roglič už ztrácí 4 minuty a 21 sekund.

UEFA chystá trestní oznámení na šéfa FIFA Infantina

Spor mezi dvěma nejmocnějšími fotbalovými organizacemi dál sílí. UEFA připravuje ve Švýcarsku trestní kroky proti prezidentovi FIFA Giannimu Infantinovi. Důvodem je jeho plán prodat soukromým investorům část práv spojených s mistrovstvím světa a dalšími soutěžemi. Investoři měli za dvacetiprocentní podíl zaplatit 4,2 miliardy dolarů, tedy téměř 87 miliard korun. Infantino po ostré kritice od záměru ustoupil.

Liverpool rozjíždí další megatransfer. Za Barcolu má zaplatit 120 milionů liber

Liverpool je blízko dalšího obřího nákupu. S Paris Saint-Germain se měl předběžně dohodnout na přestupu Bradleyho Barcoly za 120 milionů liber. Transfer ještě není definitivně uzavřený, oba kluby ale po dlouhých jednáních našly společnou řeč ohledně ceny.

Česká fantazie v New Yorku, Muchová s Menšíkem slaví grandslamový titul

Karolína Muchová a Jakub Menšík slaví životní úspěch. Česká dvojice ovládla smíšenou čtyřhru na US Open a získala svůj první grandslamový titul. Ve finále v New Yorku porazila Belindu Bencic a Flavia Cobolliho 6:3, 1:6 a 10:6. Za triumf si Češi rozdělí také prémii ve výši jednoho milionu dolarů.

Brennan na Vueltě znovu dominoval ve spurtu a slaví druhou výhru

Matthew Brennan dál prožívá mimořádný debut na Grand Tour. Jednadvacetiletý britský cyklista ovládl hromadný dojezd páté etapy Vuelty a připsal si už druhé vítězství v letošním ročníku. V Roquetes vytěžil maximum z perfektní práce týmu Visma Lease a Bike. Červený trikot bez problémů udržel Tadej Pogačar.

Manchester City utrácí ve velkém. Za osmnáctiletý supertalent poslal do Lille téměř 86 milionů liber

Manchester City pokračuje v mohutné přestavbě kádru. Anglický velkoklub získal z Lille teprve osmnáctiletého záložníka Ayyouba Bouaddiho, za kterého může zaplatit až 85,6 milionu liber. Marocký reprezentant se tím stal nejdražším teenagerem v historii Premier League.

Serena Williams se vrátila na US Open. Po boku Alcaraze rozbouřila zaplněný Arthur Ashe Stadium

US Open nabídl tenisovým fanouškům nečekanou podívanou. Serena Williams se po čtyřech letech vrátila na domácí grandslam a v novém formátu smíšené čtyřhry vytvořila hvězdný pár s Carlosem Alcarazem. Zaplněný Arthur Ashe Stadium jejich cestu sledoval až do čtvrtfinále.

Bartůňková zvládla noční bitvu v Monterrey, uspěla také Viďmanová

České tenistky v Monterrey pokračují vítězně. Nikola Bartůňková se pořádně nadřela proti En Shuo Liang z Tchaj wanu, ale po téměř třech hodinách slavila postup do čtvrtfinále. Dvacetiletá Češka zvítězila 6:7, 7:5 a 6:4. Úspěšně vstoupila do hlavní soutěže také Darja Viďmanová. Australanku Kimberly Birrell porazila 7:6 a 6:3 a stále může dojít na ryze český souboj.

Češky zvládly bitvu s Ukrajinou a slaví postup do osmifinále ME

České volejbalistky mají na domácím mistrovství Evropy jisté osmifinále. V Brně porazily Ukrajinu 3:1 na sety a ve čtvrtém utkání skupiny si připsaly třetí vítězství. Ve čtvrtek je čeká Bulharsko. Proti němu budou hájit druhé místo, které může znamenat příznivější výchozí pozici pro play off.

Siniaková s Pattenem vyřadili hvězdné duo Sabalenka a Djokovič

Kateřina Siniaková a Henry Patten zvládli na US Open velkou výzvu. V prvním kole smíšené čtyřhry porazili turnajové jedničky Arynu Sabalenka a Novaka Djokoviče 1:4, 4:2, 10:2. Po nepovedeném začátku předvedli výrazný obrat a postoupili do čtvrtfinále. Mezi nejlepší osmičku prošli také Jakub Menšík s Karolínou Muchovou.

Pogačar rozdrtil soupeře dlouhým sólem a upevnil vedení na Vueltě

Tadej Pogačar ukázal ve čtvrté etapě Vuelty svou sílu. Slovinský cyklista zaútočil zhruba 50 kilometrů před cílem a do Andorry la Vella dorazil osamocený. Nejbližším soupeřům nadělil 2:39 minuty a výrazně zvýšil svůj náskok v celkovém pořadí. Druhého Primože Rogliče nyní vede o 3:21 minuty.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama