FotbalŠílenost v Itálii. K tragédii v supermarketu se přimotal kmenový hráč Arsenalu

Šílenost v Itálii. K tragédii v supermarketu se přimotal kmenový hráč Arsenalu

Ve čtvrtek večer došlo v jednom italskému supermarketu k obrovské tragédii. Neznámý útočník vytáhl nůž z regálu a napadl několik lidí kolem sebe. Mezi nimi byl i kmenový fotbalista Arsenalu Pablo Marí, který momentálně hostuje v Monze. Jedna z obětí následkům svých zranění podlehla a dalších pět lidí, včetně Marího, je zraněno.

K útoku došlu v supermarketu v italském Assagu. Šestačtyřicetiletý muž údajně vytáhl z regálu nůž a začal bodat do lidí kolem sebe. Jedním ze zraněných je devětadvacetiletý obránce italské Monzy Pablo Marí, jenž v Serii A hostuje z Arsenalu.

Ten měl být bodnut do oblasti zad a břicha, ale neměl by být v ohrožení života. Po čtvrtečním zápase Gunners na hřišti PSV v rámci Evropské ligy prohlásil trenér Arsenalu Mikael Arteta, že by Marí měl být v pořádku. A nyní promluvil i předseda Monzy Adriano Galliani. „Pablo říká, že měl štěstí,“ prozradil svérázný předseda do médií. Právě Galliani svého svěřence navštívil v nemocnici a podle posledních zpráv musí Marí na operaci. Měl by být ale v pořádku.

Agresor, jenž v Assagu útočil, byl zastaven odvážnými zákazníky a jedním z nich měl být dokonce bývalý fotbalista Interu Milán Massimo Tarantino. Po zásahu návštěvníků byl muž zadržen policií a byl vzat do policejní vazby. Jaký trest mu hrozí, to zatím není známo. Podle zpráv vyšetřovatelů ale trpí útočník psychickými problémy.

Italskému listu La Repubblica se dokonce podařilo sehnat vyjádření jednoho z očitých svědků. „Byli jsme u baru a mysleli jsme si, že jde o nějaké loupežné přepadení. Viděli jsme utíkat nějaké chlapce a paní. Pak jsme viděli vybíhat několik dalších lidí s rozrušenými výrazy a došlo nám, že se děje něco vážného,“ prozradil svědek. Celý útok si vyžádal jednu oběť a dalších pět lidí je zraněných.

Devětadvacetiletý španělský obránce je v této sezoně na hostování z Arsenalu v Monze, kde bude až do konce letošního ročníku. Letos v Serii A odehrál osm zápasů, ve kterých vstřelil jednu branku do sítě Spezie. Zkušenosti má ale také z Premier League, ve které odehrál čtrnáct duelů. Jeden zápas odkroutil také v LaLize v dresu Mallorcy. V kariéře se mu podařilo vyhrát jednou FA Cup, konkrétně v roce 2020 s Arsenalem. S Flamengem pak získal titul v brazilské lize a se stejným týmem opanoval i jihoamerickou obdobu Ligy mistrů.

Nejčtenější tento týden

Sestry Williams se po čtyřech letech vrátily bok po boku. V Cincinnati padly po dramatické bitvě

Serena a Venus Williams se po čtyřech letech znovu představily společně ve čtyřhře. Na turnaji Cincinnati Open dostaly divokou kartu a proti Martě Kostyuk a Peyton Stearns sahaly po velkém obratu. Dramatický duel nakonec rozhodl až super tie-break, v němž slavné Američanky podlehly 8:10.

Vlastnická revoluce v Chelsea? Boehly a Walter zvažují prodej svých podílů

Chelsea může čekat výrazná změna ve vlastnické struktuře. Předseda klubu Todd Boehly a miliardář Mark Walter začali podle britských médií zkoumat možnost prodeje svých podílů většinovému vlastníkovi Clearlake Capital. Ve hře jsou stovky milionů liber a další oslabení Boehlyho vlivu na Stamford Bridge.

Manažer FIFA Kevin Lamour odchází po kritice Infantinova plánu

Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA opustil provozní ředitel Kevin Lamour. Stalo se tak necelé tři týdny poté, co veřejně kritizoval prezidenta Gianni Infantina kvůli plánu na prodej podílu v nové firmě spravující turnaje včetně mistrovství světa. FIFA mezitím od kontroverzního projektu ustoupila.

Garry po porážce s Makhachevem neztrácí sebevědomí

Ian Machado Garry podruhé v profesionální kariéře našel přemožitele. Na turnaji UFC 330 ve Philadelphii nestačil na Islama Makhacheva, který zvítězil jednomyslným rozhodnutím rozhodčích. Osmadvacetiletý Ir však porážku bere s nadhledem. Po zápase ocenil soupeře a ujistil fanoušky, že jeho ambice zůstávají stejně vysoké.

Oktagon vytáhl český trhák! Kincl změří síly s Humburgerem

Karlovy Vary uvidí velký český souboj. Na turnaji OKTAGON 95 se 17. října střetnou Patrik Kincl a Dominik Humburger. Dvojka a trojka žebříčku střední váhy mohou udělat důležitý krok směrem k titulové šanci. Pro oba půjde o jeden z klíčových zápasů současné kariéry.

Claressa Shields je znovu světovou šampionkou. Scott zničila v šestém kole

Claressa Shields znovu potvrdila své výsadní postavení v ženském boxu. Americká hvězda v Atlantě ukončila Kaye Scott v šestém kole a získala zpět mistrovské pásy organizací WBC a WBA ve střední váze. Dalším krokem může být očekávaný megasouboj s neporaženou Britkou Lauren Price.

Cristiano Ronaldo naznačil konec kariéry. Poslední zápas může odehrát už letos

Jedna z největších fotbalových kariér historie se zřejmě blíží ke svému definitivnímu konci. Cristiano Ronaldo připustil, že aktuální sezona může být jeho poslední. Portugalská legenda by tak uzavřela více než dvě dekády na nejvyšší úrovni, během nichž posbírala prakticky všechny nejvýznamnější individuální i týmové trofeje.

Barcelona se dohodla na přestupu Rodriho z Man City za 65 milionů liber

Barcelona se podle britských médií dohodla s Manchesterem City na přestupu španělského záložníka Rodriho. Částka se pohybuje kolem 65 milionů liber a třicetiletý kapitán mistrů světa má podepsat smlouvu na čtyři roky. Přestup by měl klub dokončit v příštích dnech.

Seemanová zakončila ME šestým místem na čtyřstovce, Čejka skončil v polohovce sedmý

Barbora Seemanová uzavřela mistrovství Evropy v Paříži šestým místem na 400 metrů volným způsobem. Česká plavkyně v závěru dokázala zrychlit a posunula se o jednu příčku. Jan Čejka obsadil sedmé místo v polohovém závodě na 200 metrů. Oba tak přidali další kvalitní výsledky k povedenému českému vystoupení na šampionátu.

Seemanová postoupila na čtyřstovce, večer znovu skočí do boje o medaile

Barbora Seemanová se na mistrovství Evropy v Paříži představí v dalším finálovém závodě. Česká plavkyně zvládla rozplavbu na 400 metrů volným způsobem za 4:12,05 minuty a díky redukovanému pořadí získala poslední postupové místo. Večerní finále začne v 19:12.

West Ham překonal přestupový rekord Championship

West Ham United získal belgického záložníka Arneho Engelse z Celtiku. Dvaadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu na pět let s opcí na další sezonu a stal se nejdražší posilou, jakou kdy přivedl klub z Championship. Přesnou částku West Ham nezveřejnil, podle dostupných informací má jít o 25,75 milionu eur.

Amorim porazil Manchester United a odmítl řeči o pomstě

Rúben Amorim se osm měsíců po konci v Manchesteru United postavil proti svému bývalému klubu. V přípravném utkání ve Vratislavi dovedl AC Milán k vítězství 4:2, osobní zadostiučinění ale po zápase odmítal. Portugalský trenér zdůraznil, že vůči United necítí nic negativního a soustředí se na své působení v Itálii.

Bucha dál září v MLS, Messi potřetí v řadě nedal penaltu

Pavel Bucha pokračuje ve střelecky povedeném období v zámořské MLS. Český záložník se prosadil při remíze Cincinnati 1:1 na hřišti Orlanda a v této sezoně zaznamenal už pátý ligový gól. Méně vydařený večer prožil Lionel Messi, který neproměnil další penaltu a s Interem Miami utrpěl porážku 1:4 v Nashvillu.

Iraola chce před startem Premier League větší stabilitu Liverpoolu

Liverpool čeká poslední výrazná prověrka před začátkem nové sezony Premier League. V neděli odehraje hned dva přípravné zápasy proti italskému Comu. Nový trenér Andoni Iraola chce především vidět, zda jeho tým dokáže udržet vysokou intenzitu po delší část utkání.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama