FORTUNA:LIGASieglova puška: Slavia půjde do nadstavby ve výhodě. Vrba? Impulz Zlínu nedal

Sieglova puška: Slavia půjde do nadstavby ve výhodě. Vrba? Impulz Zlínu nedal

Legendární kanonýr Horst Siegl viděl další sparťanskou remízu, která se klubu jeho srdce může stát osudnou. Rival z Edenu totiž neměl slitování, sestřelil Bohemians a je znovu v čele. Kdo se nakonec bude radovat z vítězství v „základní části“? Mohl by se Christian Frýdek vrátit do Sparty? A co zlínská mise Pavla Vrby?

Sparta nehrála vůbec špatně, ale bere jen bod. Je to velká ztráta v boji o titul. Se Slavií ji bod spadl víceméně z nebe, a nyní toho nedokázali využít. Když se podívám na los, který oba týmy čeká, tak mám dojem, že po 30. kole se bude radovat Slavia a rozhodují zápas se odehraje v Edenu. Ale neříkám, že to bude nějaká super výhoda, v nadstavbě nás čeká úplně jiný zápas, ale je to určitě plusový bod.

Když už se Sparta takhle dotáhla a byla lepší i na Slovácku, tak je nutnost vyhrát. Tím se ukáže síla týmu. Právě v zápasech proti Slavii či Slovácku se měla ukázat. Nechci snižovat kvalitu týmů, se kterými hráli předtím, ale se Slavií to honili v 92 minutě… Tohle jsou věci, které rozhodují a musíte to zvládat.

I když Plzeň prohrála doma s Hradcem či Bohemkou, tak síla ústřední trojky je doma veliká. Když se Sparta dostala na 1. místo, tak velela povinnost, aby tam zůstala a hrála nadstavbu doma. Může se stát ještě cokoliv, ale když se podívám na los, tak jsem maličko skeptický. Kdyby Sparta zvládla duel na Slovácku, tak věřím, že po 30. kole bude první, nyní už moc ne.

Hodně je kritizovaný Australan Mabil. Sledoval jsem ho v přípravě a moc se mi líbil. Bral jsem ho jako dobrýho hráče, jako opravdovou posilu. A najednou přišel zlom, možná trenér nechtěl něco uspěchat. A mančaft začal šlapat bez něj. Když hraje dvě minuty a sbírá to po kouskách, tak není rozehranej. Je nepřesvědčivej, aby s ním Sparta počítala dál. Přišel za nějaký peníze a mám dojem, že jeho setrvání z pohledu dalšího hostování by postrádalo smysl. Trenér ho samozřejmě brání, protože si ho vybral, ale mám názor jako sparťanská veřejnost, že zabírá místo našim hráčům. Ať je to Daněk či Karabec, i když ten také nemá teď oslnivou formu. Beru to i s přesahem k jedenadvacítce, blíží se šampionát a zabírá místo těmhle hráčům…

Slavii situaci využila a přejela 3:0 Bohemians. Dva týdny nazpět Bohemka v poháru sešívaným zle zatopila. Byl jsem tam, byl to strhující zápas. Jsem rád, že i v MOL Cupu se takové zápasy odehrají. Je to výborné pro diváky, je o to zájem a má to zkrátka náboj. Takhle blízko Bohemka finále asi dlouho nebude. Mohli ho hrát navíc doma. Ale když si promítnu oba zápasy, tak byly dost podobný. Mluvil jsem s mladým Ivanem Haškem, asistentem trenéra, který byl smutnej, že nebránili dobře jako v poháru. Já mu říkám: Hele, i v poháru si Slavia vytvořila mraky šancí. Kdyby dala rychlý gól, tak ten zápas taky skončil jinak. Bohemka jela do Edenu s nějakým cílem, který se nenaplnil. Takhle na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo, který dávalo hezký góly, a to byla Slavia.  Ale myslím, že Bohemka je jedním z týmů, který může v nadstavbě zatopit.

Dvě branky vstřelil za Liberec Christian Frýdek. Jsem za to rád, dyť jsem ho vychovával. Bydleli jsme kousek vedle sebe a viděl jsem jeho růst. Málokdy se poštěstí, aby se i syn dostal do ligy nebo si táta se synem zahrál. Frýďas měl v lize oba kluky. Martinovi se nyní daří ve Švýcarsku, myslím si, že je rád, že je nyní v ústranní. Christian, velký talent, prokázal to už za trenéra Holoubka ve Spartě, kterou zvládl, ale potom už nedostával šance. A víme, jak je to ve Spartě složité s odchovanci. Úspěch musí přijít hned, a proto se kupovali dražší a v tu chvíli lepší hráči. A Christian byl odsunut na druhou kolej. A uvítal šanci, kterou mu dal Liberec. Když je zdravej, tak má týmu co dát. Má skvělý standardní situace, vynikající techniku, což v neděli prokázal. A nakonec se trefil i hlavou, což táta asi nikdy nedokázal. Teď je otázka, kam výš. Sparta asi ne, návraty tam ve většině případů nebývají šťastné. I když on je velkej sparťan, my jsme mu říkali Strahováček, protože od rána do večera tam byl s tátou.

Další slavný syn Pavel Černý dal o víkendu taky gól, když sestřelil svůj Hradec. Za rivala z Pardubic. S tátou jsou úplně stejný typy – jak vizáží, tak pohybem na hřišti. I ve svém věku má týmu co dát. I trenér Kováč říká, že dokáže hru zklidnit, podržet balon, a i v kabině má svou roli. A taky umí vstřelit branku z ničeho. Tímhle gólem pomohl Pardubicím třeba udržet ligu, mladý Pavel má taky zajímavou kariéru.

Bývalý kolega ze Sparty Zdeňko Frťala pozvednul tápající Teplice. Zůstal jsem v kontaktu s bývalým trenérem Jirkou Jarošíkem, u kterého mě mrzelo, že skončil… Ale za mě Teplice do ligy patří. I když v tom regionu nechodí na fotbal tolik lidí. I když jsem hrál chvíli v Mostě, tak jsme s nimi měli dobrý derby. Zdenka znám ze Sparty, malinko to překopal, nyní hrají víc zkušenější hráči a vychází mu to. Měl i výhodu, že v klubu působil zná to tam a neměl problém s nějakou adaptací. Vezměte si, že Olomouc, hraje v top 6, doma neztrácí a Teplice tam zvládly vyhrát. Nyní tam asi panuje spokojenost.

Naopak hodně špatně už je na tom Zlín. Ten zápas jsem komentoval… První poločas nebyl úplně špatný, ale celkově je Zlín ve velkých problémech. Dva měsíce nazpět jsem tvrdil, že je to takový adept, který se s ligou rozloučí. Nevidím tam nic pozitivního. Trenéra Vrbu mám rád, ale nedal tomu ten impulz, který by měl. Je otázka, jestli je to skladbou týmu. Navíc týmy dole vyhrály… Je to horký adept, že po hokeji ztratí Ševci i prvoligový fotbal.

Nejčtenější tento týden

Světová jednička Sinner se kvůli zranění odhlásil z US Open

Tenisové US Open přišlo krátce před startem o světovou jedničku. Jannik Sinner se kvůli problémům s pravým kolenem z turnaje odhlásil. Pětadvacetiletý Ital nehraje od červencového Wimbledonu a návrat na kurt musí znovu odložit. V New Yorku přitom v roce 2024 získal svůj druhý grandslamový titul.

Antonelli ovládl jediný trénink v Zandvoortu

Kimi Antonelli vstoupil do druhé poloviny sezony formule 1 nejrychlejším časem jediného volného tréninku před Velkou cenou Nizozemska. Lídr šampionátu porazil na okruhu v Zandvoortu Lando Norrise i týmového kolegu George Russella. Max Verstappen na domácí trati zaostal.

Duplantis vyměnil tyč za mikrofon. Nazpíval hymnu pro atletický šampionát

Armand Duplantis přidal ke skoku o tyči další disciplínu. Dvojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman vydal píseň Gold, která se stala oficiální hymnou premiérového World Athletics Ultimate Championship. Na konci zářijového šampionátu v Budapešti ji navíc zazpívá osobně na stadionu.

Ronaldinho se vrací na trávník. Ve 46 letech chce vstřelit jubilejní 300. gól

Fotbalový svět čeká návrat jedné z největších ikon své generace. Legendární Brazilec Ronaldinho se ve 46 letech připojil k italské Ravenně a nevylučuje, že znovu nastoupí k soutěžnímu utkání. Jeho vysněným cílem je symbolický 300. gól kariéry.

Rybakinu zastavilo zranění, Swiatek je v semifinále Cincinnati

Iga Swiatek pokračuje v Cincinnati v obhajobě titulu. Polská tenistka prošla do semifinále poté, co Elena Rybakina kvůli problémům s kotníkem vzdala čtvrtfinálový duel za stavu 1:4. Rybakina zároveň přišla o velkou šanci poprvé v kariéře vystoupat na pozici světové jedničky. Swiatek naopak protáhla vítěznou sérii už na deset zápasů.

České duo válí v Cincinnati, Nosková s Bouzkovou jsou v semifinále

Linda Nosková a Marie Bouzková pokračují ve skvělé jízdě na prestižním turnaji v Cincinnati. České tenistky ve čtvrtfinále čtyřhry porazily sedmý nasazený pár Erin Routliffe a Aldila Sutjiadi dvakrát 7:5. Na třetím společném turnaji této sezony tak dosáhly na svůj nejlepší výsledek a nyní je čeká boj o finále.

Z klece do zákulisí. Bývalý bojovník UFC Jack Shore rozjíždí vlastní organizaci

Jack Shore ukončil profesionální kariéru před necelými dvěma lety, bojové sporty ale neopustil. Bývalý zápasník UFC se nyní pouští do nové role. Jako promotér představí vlastní projekt Stand and Bang, který chce nabídnout atraktivní podívanou bez wrestlingu a boje na zemi.

Sabalenka může přijít o tenisový trůn, její náskok se rychle rozplývá

Aryna Sabalenka se po dlouhých měsících na vrcholu dostala pod vážný tlak. Osmadvacetiletá Běloruska může po turnaji v Cincinnati přijít o pozici světové jedničky. Na její místo útočí Elena Rybakina, které k posunu do čela stačí postup do finále. Sabalenka si situaci zkomplikovala předčasným koncem v osmifinále a před blížícím se US Open navíc řeší kolísavou formu i vlastní emoce.

Carlos Sainz překvapil. S Williamsem podepsal novou víceletou smlouvu

Carlos Sainz bude pokračovat ve Williamsu i po sezoně 2026. Španělský pilot podepsal s britskou stájí novou víceletou smlouvu, přestože v posledních měsících otevřeně pochyboval o své budoucnosti v týmu. Williams si tak krátce po prodloužení kontraktu s Alexem Albonem pojistil kompletní jezdeckou sestavu.

Konec spekulací kolem Verstappena. V Red Bullu zůstane až do roku 2030

Max Verstappen má o své budoucnosti jasno. Čtyřnásobný mistr světa formule 1 prodloužil smlouvu s Red Bullem až do konce roku 2030. Původní kontrakt platil do konce sezony 2028. Osmadvacetiletý Nizozemec tak ukončil spekulace, které ho spojovaly především s Mercedesem a McLarenem.

Česká senzace v Cincinnati! Sára Bejlek skolila světovou jedničku, vypadl i Zverev

Turnaj v Cincinnati přišel v osmifinále o obě nasazené jedničky. Největší senzaci obstarala teprve dvacetiletá Češka Sára Bejlek, která ve dvou setech vyřadila Arynu Sabalenku. Mezi muži se s turnajem rozloučil Alexander Zverev, jehož po velkém obratu zastavil Tommy Paul.

Nick Kyrgios měl pozitivní test na kokain. Australská hvězda nesmí hrát a hrozí jí dlouhý trest

Nick Kyrgios čelí dalšímu vážnému problému. Australský tenista měl během červnového turnaje na Mallorce pozitivní dopingový test na metabolit kokainu a od začátku srpna je předběžně suspendován. Bývalý třináctý hráč světa se k situaci veřejně přiznal, omluvil se a označil své jednání za obrovskou chybu.

Harry Kane se chystá jednat o nové smlouvě. V Bayernu může pokračovat i po příští sezoně

Harry Kane má před sebou poslední rok současné smlouvy s Bayernem Mnichov, odchod z Německa ale zatím neplánuje. Anglický kanonýr potvrdil, že se s vedením bundesligového šampiona chystá zahájit jednání o prodloužení kontraktu. Rozhovory by mohly začít už během několika následujících dnů.

FIFA si podle šéfa Premier League kope vlastní hrob. Masters kritizuje Infantina a žádá změnu

Napětí kolem vedení světového fotbalu dál roste. Výkonný ředitel Premier League Richard Masters ostře zkritizoval prezidenta FIFA Gianniho Infantina kvůli kontroverznímu plánu na částečný prodej komerčních práv. Podle něj si organizace způsobila současnou krizi sama a potřebuje kandidáta, který dokáže fotbal znovu sjednotit.

Hadjar by mohl přijít o Velkou cenu Nizozemska, Red Bull chystá návrat Lawsona

Red Bull řeší krátce před Velkou cenou Nizozemska nečekanou komplikaci. Isack Hadjar si při tréninku v posilovně poranil zápěstí a jeho start v Zandvoortu je vážně ohrožený. Stáj zatím jeho absenci oficiálně nepotvrdila. Pokud však Francouz závod vynechá, do vozu Red Bullu by měl usednout Liam Lawson.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama