HokejShow pod širým nebem se vyvedla. Kaše otevřel skóre, body nakonec ukořistilo...

Show pod širým nebem se vyvedla. Kaše otevřel skóre, body nakonec ukořistilo Buffalo

Na zápasy pod otevřeným nebem jsou fanoušci NHL tak nějak zvyklí. Hraje se Winter Classic, Stadium Series, kanadskou specialitou je potom Heritage Classic. Speciální zápas se pořádá nepravidelně a letos konal teprve pošesté v historii. Toronto spolu s českým snajprem Ondřejem Kašem, Davidem Kampfem a Petrem Mrázkem utrpělo porážku s Buffalem.

Bitvy v hale? Ty jsou v nejlepší hokejové lize světa k vidění téměř výhradně. Jednou za čas se ale stane, že hokejisté navléknou kromě výstroje také teplejší oblečení a vyrazí na připravený led ven. Winter Classic se hrálo hned první den nového kalendářního roku, Stadium Series na konci února.

Je tady ale také třetí jedinečná akce do party, na kterou se mohou fandové NHL těšit. Nekoná se časovou přesností, nikdy není až tak jasné, kdy hokejisté pod širé nebe vyrazí. Heritage Classic se v historii zámořské ligy konalo před včerejškem teprve pětkrát a od roku 2003 náleželo privilegium jen Kanaďanům.

Tedy až doteď, do akce na stadionu zvaném Tim Hortons Field v Hamiltonu v Ontariu se dostaly týmy amerického Buffala a kanadského Toronta, které hrálo Heritage Classic už pošesté. Barvy „Javorových listů“ hájili také Češi, gólman Petr Mrázek a jeho krajané David Kampf a Ondřej Kaše. Česká stopa tak byla v zápase velice patrná.

Hokejisté se před utkáním obávali špatného počasí. Vítr, mráz, zima. S tím vším se ale musí venku počítat. „První dojem? Pěkná zima,“ smál se trenér Buffala Don Granato při tréninku. Jeho hráčům ale nakonec nic z toho nevadilo.

Vítězství pro Buffalo

Jedinečnou podívanou pod širým nebem sledovalo bezmála 27 tisíc diváků, kterým hlavní aktéři na ledě udělali radost. Padlo celkem sedm branek, dvě do sítě Buffala a pět do té, kterou strážil Mrázek. Toronta nakonec prohrálo velkým rozdílem, byli to ale jeho zástupci, kteří se trefili jako první.

Útočník Ondřej Kaše dal zapomenout na bezgólovou první třetinu a hned ve 40. vteřině druhého dějství otevřel skóre. Bruslí si přikopl puk a na dlouhou hokejku ho dopravil do branky. Jenomže vedení jeho týmu příliš dlouho nevydřelo. Za dalších zhruba 40 vteřin bylo srovnáno.

Stejně tomu bylo i v dalším případě, kdy dalo nejprve gól Toronto a pak opět inkasovalo. Do třetí třetiny se šlo za stavu 2:2, pak ale Buffalo zařadilo na vyšší výkonnostní stupeň a třemi góly rozhodlo celý souboj ve svůj prospěch. Češi tak vyšli bodově naprázdno.

  • Buffalo vs. Toronto 5:2 (0:0, 2:2, 3:0). Góly: 22. a 54. Krebs, 31. a 46. Hinostroza, 58. Tage Thompson – 21. O. Kaše, 23. Matthews.

Nejčtenější tento týden

Konec spekulací kolem Verstappena. V Red Bullu zůstane až do roku 2030

Max Verstappen má o své budoucnosti jasno. Čtyřnásobný mistr světa formule 1 prodloužil smlouvu s Red Bullem až do konce roku 2030. Původní kontrakt platil do konce sezony 2028. Osmadvacetiletý Nizozemec tak ukončil spekulace, které ho spojovaly především s Mercedesem a McLarenem.

Česká senzace v Cincinnati! Sára Bejlek skolila světovou jedničku, vypadl i Zverev

Turnaj v Cincinnati přišel v osmifinále o obě nasazené jedničky. Největší senzaci obstarala teprve dvacetiletá Češka Sára Bejlek, která ve dvou setech vyřadila Arynu Sabalenku. Mezi muži se s turnajem rozloučil Alexander Zverev, jehož po velkém obratu zastavil Tommy Paul.

Nick Kyrgios měl pozitivní test na kokain. Australská hvězda nesmí hrát a hrozí jí dlouhý trest

Nick Kyrgios čelí dalšímu vážnému problému. Australský tenista měl během červnového turnaje na Mallorce pozitivní dopingový test na metabolit kokainu a od začátku srpna je předběžně suspendován. Bývalý třináctý hráč světa se k situaci veřejně přiznal, omluvil se a označil své jednání za obrovskou chybu.

Harry Kane se chystá jednat o nové smlouvě. V Bayernu může pokračovat i po příští sezoně

Harry Kane má před sebou poslední rok současné smlouvy s Bayernem Mnichov, odchod z Německa ale zatím neplánuje. Anglický kanonýr potvrdil, že se s vedením bundesligového šampiona chystá zahájit jednání o prodloužení kontraktu. Rozhovory by mohly začít už během několika následujících dnů.

FIFA si podle šéfa Premier League kope vlastní hrob. Masters kritizuje Infantina a žádá změnu

Napětí kolem vedení světového fotbalu dál roste. Výkonný ředitel Premier League Richard Masters ostře zkritizoval prezidenta FIFA Gianniho Infantina kvůli kontroverznímu plánu na částečný prodej komerčních práv. Podle něj si organizace způsobila současnou krizi sama a potřebuje kandidáta, který dokáže fotbal znovu sjednotit.

Hadjar by mohl přijít o Velkou cenu Nizozemska, Red Bull chystá návrat Lawsona

Red Bull řeší krátce před Velkou cenou Nizozemska nečekanou komplikaci. Isack Hadjar si při tréninku v posilovně poranil zápěstí a jeho start v Zandvoortu je vážně ohrožený. Stáj zatím jeho absenci oficiálně nepotvrdila. Pokud však Francouz závod vynechá, do vozu Red Bullu by měl usednout Liam Lawson.

Bejlek a Bouzková slaví postup v Cincinnati, Siniaková končí

Český tenis má na turnaji v Cincinnati další dvě osmifinalistky. Sára Bejlek otočila zápas s Jekatěrinou Alexandrovovou a Marie Bouzková zvládla dvě dramatické zkrácené hry proti Ivě Jovic. Kateřina Siniaková naopak nestačila na Madison Keys a v singlu končí.

Jamal Musiala během čtyř dnů dvakrát zkolaboval na hřišti

Fotbalista Bayernu Mnichov Jamal Musiala během čtyř dnů dvakrát zkolaboval přímo na hřišti. Třiadvacetiletý německý reprezentant následně uvedl, že lékaři zjistili krátké a léčitelné záchvaty spojené s neurologickou poruchou. Přesto chce dál pokračovat ve fotbalové kariéře.

Newcastle získal posilu za téměř miliardu. Dedič se znovu potká se známým trenérem

Newcastle pokračuje v posilování kádru před startem nové sezony Premier League. Z Benfiky přivedl bosenského reprezentanta Amara Dediče, za kterého podle britských médií zaplatí 29,5 milionu liber. Čtyřiadvacetiletý obránce podepsal na St James' Parku smlouvu na pět let a mohl by debutovat už v neděli proti Liverpoolu.

Menšík a Nosková jsou v Cincinnati v osmifinále, Lehečka končí

Český tenis má na turnaji v Cincinnati dva zástupce v osmifinále. Jakub Menšík zvládl ve dvou setech duel s Rinkym Hijikatou a znovu se mohl spolehnout na výborný servis. Linda Nosková otočila nepříznivý vývoj první sady proti Claře Tauson a dál pokračuje bez ztráty setu. Jiří Lehečka naopak nestačil ve třech sadách na Arthura Filse.

Sestry Williams se po čtyřech letech vrátily bok po boku. V Cincinnati padly po dramatické bitvě

Serena a Venus Williams se po čtyřech letech znovu představily společně ve čtyřhře. Na turnaji Cincinnati Open dostaly divokou kartu a proti Martě Kostyuk a Peyton Stearns sahaly po velkém obratu. Dramatický duel nakonec rozhodl až super tie-break, v němž slavné Američanky podlehly 8:10.

Vlastnická revoluce v Chelsea? Boehly a Walter zvažují prodej svých podílů

Chelsea může čekat výrazná změna ve vlastnické struktuře. Předseda klubu Todd Boehly a miliardář Mark Walter začali podle britských médií zkoumat možnost prodeje svých podílů většinovému vlastníkovi Clearlake Capital. Ve hře jsou stovky milionů liber a další oslabení Boehlyho vlivu na Stamford Bridge.

Manažer FIFA Kevin Lamour odchází po kritice Infantinova plánu

Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA opustil provozní ředitel Kevin Lamour. Stalo se tak necelé tři týdny poté, co veřejně kritizoval prezidenta Gianni Infantina kvůli plánu na prodej podílu v nové firmě spravující turnaje včetně mistrovství světa. FIFA mezitím od kontroverzního projektu ustoupila.

Garry po porážce s Makhachevem neztrácí sebevědomí

Ian Machado Garry podruhé v profesionální kariéře našel přemožitele. Na turnaji UFC 330 ve Philadelphii nestačil na Islama Makhacheva, který zvítězil jednomyslným rozhodnutím rozhodčích. Osmadvacetiletý Ir však porážku bere s nadhledem. Po zápase ocenil soupeře a ujistil fanoušky, že jeho ambice zůstávají stejně vysoké.

Oktagon vytáhl český trhák! Kincl změří síly s Humburgerem

Karlovy Vary uvidí velký český souboj. Na turnaji OKTAGON 95 se 17. října střetnou Patrik Kincl a Dominik Humburger. Dvojka a trojka žebříčku střední váhy mohou udělat důležitý krok směrem k titulové šanci. Pro oba půjde o jeden z klíčových zápasů současné kariéry.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama