6.4 C
Czech
Sobota 6. prosince 2025
TenisSerena Williamsová odmítá trénovat svoji dceru. Prý nerada hraje s někým, kdo...

Serena Williamsová odmítá trénovat svoji dceru. Prý nerada hraje s někým, kdo to neumí

Několikanásobná šampionka těch největších tenisových turnajů světa a olympijská vítězka v nedávném rozhovoru uvedla, že najala osobního trenéra své dceři. Dcerka Olympia, které jsou čtyři roky, učinila rozhodnutí jít ve šlépějích své matky Sereny. Ta se však na trénování necítí a podle svých slov nemá na svou dceru dostatek trpělivosti.

V televizní show uvedla Serena Williamsová, že její dcera Olympia se chce také vydat na dráhu tenisové hráčky. Podle Seleny je Olympie stále příliš malá na to, aby tenis brala jakkoliv vážně. Nyní se spíše zaměřuje na život princezen a princů.

„Netlačím na ni. Jsou jí teprve čtyři roky. Já si myslím, že na svůj věk je hodně v pohodě. Viděla jsem čtyřleté děti, které by ji mohly přehrát, ale nějak mě to neštve. Chce to čas a ona sama k tomu musí dojít. Tenis teď určitě není na prvním místě. Jsou tam hlavně panenky a princezny a princové. Kdykoliv je chvilka času, musíme si hrát,“ uvedla Serena Williamsová.

Trénovat ji nechce

Šestinásobná vítězka slavného Wimbledonu v rozhovoru přiznala, že se vůbec necítí na to, aby svoji dceru trénovala. Sama dokonce uvedla, že naprosto nesnáší hrát s lidmi, kteří neumí dobrý a kvalitní tenis. Proto se raději rozhodla najmou své dceři osobního trenéra, který ji bude vést správným směrem.

„Já upřímně nemám trpělivost učit někoho tenis. Jsem hodně náročná, chci po lidech ty nejlepší výkony a zatím se mi nestalo, že by to někdo splnil. Pro mě to pak celé ztrácí smysl. Stejně je to i s Olympií. Nemůžu na ní křičet, je to přeci jen moje dcera. Zároveň je ještě malá, takže je pochopitelné, že jí nepůjde všechno. S tímhle já se ale nesmířím, potřebuju kvalitu,“ pokračovala Serena.

„Zároveň musím říct, že opravdu nesnáším hrát s lidmi, kteří neumí tenis. Přivádí mě to k šílenství a prostě na to nemám. Nemám na to trpělivost, čas, nic. Jsem hodně vzteklá. Tak to je asi důvod proč jsem raději najala soukromého trenéra,“ smála se americká tenistka.

Williamsová nehrála tenis od loňského Wimbledonu, kdy uklouzla na kurtu a utrpěla zranění pravé nohy při utkání prvního kola proti Sasnovičové. Poté z turnaje odstoupila.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Vejmelka dovedl Utah k dalšímu triumfu, Hertl navýšil gólovou bilanci a Gudas asistoval

Karel Vejmelka dovedl Utah k vítězství 4:1 ve Vancouveru. Český brankář zastavil 31 střel a získal ocenění pro první hvězdu utkání. Další český útočník Tomáš Hertl podpořil výhru Vegas v New Jersey svým dvanáctým gólem sezony.

Zabystřan bere v bouřlivém super-G čtrnácté místo v Beaver Creeku

Český lyžař Jan Zabystřan prožil nejpovedenější super G této sezony a vybojoval čtrnácté místo v závodě Světového poháru v Beaver Creeku, který jury předčasně ukončila po startu jednatřiceti závodníků kvůli větru a sněžení. Rakouský vítěz Vincent Kriechmayr si připsal devatenáctý triumf v kariéře a zároveň upozornil na nerovné podmínky, které závod provázely.

Nedvěd po losu MS 2026 vidí favorita v Mexiku

Česká reprezentace ještě musí projít jarní baráží, ale los už odkryl možnou destinaci pro léto 2026. Vítěz větve D, kam spadá i Česko, má zamířit do skupiny A. Čekalo by ho domácí Mexiko, Jižní Korea a Jihoafrická republika. Vzkazy z vedení zní jasně a to,že hlavní téma je Irsko, ne cestovní plán.

Minkkinen slaví první triumf, Charvátová končí čtrnáctá

Lucie Charvátová obsadila ve sprintu Světového poháru v Östersundu čtrnácté místo a po delší době měla blízko k čisté střelbě. Závod ovládla Suvi Minkkinen, která si připsala první individuální vítězství kariéry. České biatlonistky bodovaly díky Charvátové, Markétě Davidové a Tereze Voborníkové, i když žádná z nich se na tratích ve Švédsku necítila úplně silná.

McLaren je připraven v Abú Dhabí hodně taktizovat. Piastri může hrát klíčovou roli v Norrisově boji o titul

Tým McLaren připouští, že při finále sezony Formule 1 v Abú Dhabí sáhne k týmovým pokynům, pokud to pomůže Landu Norrisovi získat vysněný titul mistra světa. Vedení stáje přitom zdůrazňuje, že podobný zásah přichází v úvahu pouze tehdy, když bude jasné, že Oscar Piastri už matematicky nemůže bojovat o celkové prvenství.

Zacha dvěma góly táhl Boston, Nečas jen zmírnil porážku Colorada

Pavel Zacha dvěma zásahy nasměroval Boston k výhře 5:2 nad St. Louis a ukončil dlouhé čekání na gól. Martin Nečas si připsal gól a asistenci, jeho Colorado však na ledě New York Islanders prohrálo 3:6. V Edmontonu zařídil Connor McDavid hattrickem a asistencí drtivou výhru 9:4 nad Seattlem. Výrazně se připomněli také další hvězdy jako Leon Draisaitl nebo Artěmij Panarin.

Dalton Smith zabojuje o světový titul. Duel s Matiasem proběhne i přes pozitivní dopingový nález

Britský talent Dalton Smith pokračuje ve své cestě za světovým titulem WBC v superlehké váze, i když jeho soupeř Subriel Matias čelí nepříjemné dopingové aféře. Oba boxeři se mají utkat 10. ledna v New Yorku a podle všeho se tento termín nezmění. Rozhodnutí WBC umožnit duel i přes pozitivní nález vyvolalo v boxerské komunitě vášnivou debatu. Je to správná cesta?

Knedlovi utekla medaile o setiny, Janíčková dokončila polohovku šestá

Miroslav Knedla znovu posunul český rekord na stovce polohově a skončil pátý, Barbora Janíčková vzala ve stejné disciplíně šesté místo. Oba předvedli kvalitní časy, ale na pódium to nestačilo. Knedla zároveň zářil i na znakařské stovce, kde se jako první Čech dostal pod hranici padesáti sekund a prošel do finále společně s Janem Čejkou. V závodě na 200 metrů prsa slaví postup do finále Kristýna Horská, Matěj Zábojník uzavřel soutěž na čtrnácté příčce.

Čisté konto pro Vejmelku a vítězné nájezdy pro Dobeše

Karel Vejmelka zažil jeden z nejlepších večerů sezony a v Anaheimu zlikvidoval všech 27 střel. Utah díky tomu smetl domácí Ducks 7:0. V českém brankovišti se dařilo také Jakubu Dobešovi, který dovedl Montreal k výhře 3:2 po nájezdech nad Winnipegem. Oba gólmani tak potěšili české fanoušky ve středečním programu NHL.

Kimi Antonelli pod palbou nenávistných vzkazů. F1 volá po ochraně sportovců

Devatenáctiletý nováček Mercedesu Kimi Antonelli se po Velké ceně Kataru stal terčem online urážek, které zahrnovaly i výhrůžky smrtí. Důvodem byl závěr závodu, v němž ho Lando Norris na čerstvějších pneumatikách předjel. Fanoušci, nespokojení s výsledkem, zahltili sociální sítě italského jezdce stovkami agresivních komentářů.

Volby prezidenta FIA proběhnou podle plánu, přestože čelí právnímu napadení

Nadcházející prezidentské volby Mezinárodní automobilové federace FIA se uskuteční příští týden podle harmonogramu, a to i přes probíhající právní řízení, které by mohlo výsledky v příštím roce zvrátit. Neobvyklé ustanovení volebních pravidel totiž znemožnilo, aby proti současnému šéfovi Mohammedu Benovi Sulayemovi 12. prosince kandidoval kdokoli další.

Írán se po hrozbě bojkotem nakonec zúčastní losování mistrovství světa

Írán nakonec na páteční los fotbalového Mistrovství světa 2026 v USA dorazí, i když ještě tento týden hrozil bojkotem. Spor o víza ale zásadně zredukoval počet členů íránské delegace a znovu ukázal, jak citlivé jsou vztahy mezi oběma zeměmi.

Národní tým posílí Červenka i Kaše, o nominaci stále probíhá boj. Rozhodne se po Švýcarských hrách

Českou hokejovou reprezentaci čekají příští týden Švýcarské hry, na které trenér Radim Rulík povolal silnou sestavu včetně kapitána Romana Červenky, Ondřeje Kaše či Jana Rutty. Do nominace se vrací dvanáct čerstvých mistrů světa z Prahy a o šanci popere se i brankářský nováček Nick Malík z Plzně. Rulík zároveň otevřeně přiznává, že už má jasnější představu o olympijské soupisce pro Milán, a část kádru tvoří i šest hráčů z NHL.

Tiger Woods se po operaci zad zotavuje pomalu. Termín návratu je neznámý

Tiger Woods má za sebou další operaci zad a tentokrát se rekonvalescence vleče pomaleji, než doufal. Padesátku oslaví s putterem v ruce, ale zatím jen na tréninkovém greenu. O návratu na PGA Tour mluví opatrně a připouští, že je „ještě hodně daleko“ od plánování turnajového kalendáře.

Zacha asistoval, Boston v Detroitu znovu padl o gól

Pavel Zacha zapsal v úterním programu NHL jednu asistenci. Boston však i přes jeho přihrávku v poslední minutě nedotáhl stíhací jízdu a prohrál v Detroitu 4:5. Colorado dál dominuje soutěži, tým Martina Nečase zdolal Vancouver 3:1 a opřel se o dva góly Nathana MacKinnona. Dramatické momenty nabídly i další duely, včetně návratu brankáře Cartera Harta do NHL či první kariérní trefy dvojice mladíků v dresu Nashvillu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama