Více
  13.2 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Senzace se nekoná. Sherrocková skončila na šipkách vynikajícího Beatona a s turnajem se loučí

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Očekávání byla obrovská, zůstávají však nenaplněná. Fallon Sherrock na mistrovství světa podlehla v prvním kole perfektně hrajícímu Stevu Beatonovi. Z dalších ikon zvítězil například navrátilec na velkou šipkařskou scénu Raymond Van Barneveld a nezaváhal ani Wade či Clayton.

  Hvězda šipkařského nebe. Ženský zázrak. Objev a těžko opakovatelný úkaz. Fallon Sherrock na letošním Grand Slamu znovu po dvou letech okouzlila celý svět. Předváděla fenomenální hru, dokázala porazit Gabriela Clemense, Mensura Suljoviće a následně statečně čelila Peteru Wrightovi. Není proto divu, že se od této šipkařské krásky čekaly na světovém šampionátu veliké věci.

  Los mistrovství světa přidělil Sherrockové legendárního Steva Beatona. Nástup v Alexandra Palace byl strhující, diváci skandovali jméno Fallon pak i během zápasu. Beaton, za standartních okolností miláček publika, si párkrát vyslechl i pískot a bučení. Nicméně to, bohužel, již k zápasům, v nichž figurují ženy, patří.

  A ačkoli byla Fallon díky svým posledním výkonům stavěna do role favorita, Steve ji dokázal skvěle zaskočit. Perfektně zavíral, přidal v duelu pět 180, v prvních dvou setech navíc hrál průměr přes sto bodů na tři šipky a dokázal v dramatickém utkání Fallon Sherrock nakonec přetlačit poměrem 3:2 na sety. Bitva těsná, pro příznivce drobného ženského šipkařského zjevení však s nedobrým koncem.

  Legenda je zpět! „Barney Army“ slavila

  Každý, kdo šipky sleduje, již někdy slyšel o Raymondu Van Barneveldovi. Tento čtyřiapadesátiletý nizozemský borec, mimo jiné mistr světa z roku 2007, před dvěma lety odešel do šipkařského důchodu. Účastnil se jen občasných exhibic a na profesionální turnaje neměl, dle jeho slov, moc sil.

  Ale když vás milují tisíce lidí a prostředí šipek je jednoduše nenahraditelné, začne se vám dříve nebo později stýskat. Van Barneveld nebyl výjimkou, a proto se v roce 2021 vrátil na tu nejvyšší scénu. Zvládl vyhrát potřebné turnaje a kvalifikace, za což byl později odměněn účastí na právě probíhajícím mistrovství světa. A v prvním kole se střetl s Filipíncem Ilaganem.

  „Barney“, jak mu celý šipkařský svět přezdívá, předvedl vynikající šipky, dařilo se mu trestat Ilaganovy chyby na terči a utkáním proplul nakonec hladce 3:0 na sety. Raymonda se určitě vyplatí ve zbytku turnaje sledovat, mimochodem i proto, že jej v kole druhém čeká taktéž bývalý mistr světa Rob Cross.

  Program MS na poslední hrací den před třídenní pauzou:

  STŘEDA – 22. 12. 2021

  Odpolední blok (od 13:40) – vše druhá kola turnaje

  • Searle – Borland
  • Durrant – O´Connor
  • Humphries – Rodriguez R. John
  • Cullen – Williams J.

  Večerní blok (od 20:10) – vše druhá kola turnaje

  • Aspinall – Murnan
  • Van Duijvenbode – Koltsov
  • Huybrechts – Beaton
  • Whitlock – Kleermaker

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS