MotorsportSebekritika Norrise: Nejezdil jsem jako mistr světa

Sebekritika Norrise: Nejezdil jsem jako mistr světa

Lando Norris z McLarenu zhodnotil své dosavadní výkony v letošní sezoně jako nedostatečné pro někoho, kdo má ambice stát se šampionem Formule 1. Citovala ho jak agentura Reuters, tak server BBC Sport.

Čtyřiadvacetiletý Brit je po 14 z 24 závodů sezony nejbližším soupeřem trojnásobného mistra světa Maxe Verstappena v pořadí. Na jezdce Red Bullu však stále ztrácí 78 bodů. Do konce sezony zbývá ještě 10 závodů a po letní přestávce bude sezona pokračovat o tomto víkendu Velkou cenou Nizozemska.

„Po první polovině sezony jsem nepředváděl výkony na úrovni mistra světa. Tak je to jednoduché,“ řekl novinářům ve čtvrtek na Velké ceně Nizozemska.

„V určitých chvílích ano a mnoho závodů jsem zvládl, ale drobné chyby mě zklamaly, a to si nemohu dovolit. Vím to a nejsem s tím spokojený. Ale to je proto, že jsem vášnivý a chci vyhrávat.“

Verstappen ho předjel i z jedenáctého místa

Norris získal své první vítězství v F1 v květnu v Miami, ale od té doby má na kontě čtyři druhá místa.

Nejvýraznější je fakt, že Verstappen minulý měsíc startoval do Velké ceny Belgie z jedenáctvého místa po penalizaci za motor. Přesto závod dokončil a předstihl Norrise, který se řadil na čtvrté místo, ale nakonec skončil pátý.

Australský týmový kolega Oscar Piastri si v posledních čtyřech závodech vedl lépe, když v Maďarsku poprvé vyhrál a dvakrát skončil druhý.

Musím být perfektní, říká Norris

„Je spousta věcí, na které jsem se podíval a na kterých jsem pracoval, abych se vrátil silnější,“ řekl Norris.

„Moje příležitosti se mi na startech vzdalovaly. Byly i silné momenty, ale vždy je zastínil špatný start, špatná první zatáčka nebo snaha jet příliš na jistotu a vyhnout se problémům.

Musím být perfektní, abych mohl konkurovat klukům, se kterými soupeřím. A sebemenší slabina nebo nedostatek vás může snadno kousnout.“

Stále věří v úspěch

Navzdory svému skleslému sebehodnocení Norris řekl, že stále cítí, že oba šampionáty jsou na dosah.

Norrisovy naděje o tomto víkendu posílí vylepšení vozu McLaren, uvádí BBC. Jde o první výkonnostní změnu od té, která byla představena v květnu v Miami a která z něj udělala předního jezdce.

Jeho vůz je nyní díky modernizaci pravděpodobně nejrychlejší. A to právě pro Zandvoort, Verstappenův domácí závod, který nizozemský jezdec v posledních třech letech vyhrál z pole position.

„Chci být optimistický a říct, že šance stále existují,“ řekl Norris.

„Vím, že je toho hodně a bude to velmi těžká výzva. Ale když vím, jak dokážu fungovat, když věci klapnou a jdou dobře, pak chci stále věřit, že je to možné.“

Nejčtenější tento týden

Vladař s Philadelphií končí, Colorado poprvé v play off padlo

Philadelphia se s play off NHL loučí už po druhém kole. Flyers doma podlehli Carolině 2:3 v prodloužení a sérii ztratili 0:4 na zápasy. Daniel Vladař držel svůj tým ve hře 37 zákroky, ale ani jeho výkon nestačil. Poprvé ve vyřazovací části naopak padlo Colorado, které schytalo porážku 1:5 na ledě Minnesoty.

Silva vyhrál druhou etapu Gira a vede celý závod

Thomas Silva prožil na Giru d’Italia životní den. Čtyřiadvacetiletý Uruguayec ze stáje Astana vyhrál druhou etapu slavného závodu a po těsném finiši se posunul do čela průběžného pořadí. Po 221 kilometrech z Burgasu do Veliko Tarnova porazil Floriana Storka a Giulia Cicconeho.

Nosková v Římě hladce prošla do osmifinále

Linda Nosková zvládla třetí kolo turnaje WTA 1000 v Římě bez větších potíží. Česká dvojka porazila Oleksandru Oliynykova 6:1, 6:3 a poprvé v kariéře prošla ve Foro Italico do osmifinále. Na kurtu strávila jen 69 minut.

Češi po špatném startu zabrali, na Finy to ale nestačilo

Čeští hokejisté nenavázali na povedený výkon proti Švédsku. Ve druhém utkání Švédských her prohráli s Finskem 2:3, i když dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu. Zápas rozhodla finská přesilovka v závěru třetí třetiny.

Dobeš zazářil proti Buffalu, Dostál střídal už po první třetině

České brankáře čekaly v play off NHL naprosto rozdílné večery. Jakub Dobeš pomohl Montrealu k výhře 5:1 nad Buffalem a po 28 zákrocích si vysloužil ocenění pro druhou hvězdu zápasu. Lukáš Dostál naopak zažil s Anaheimem těžký start proti Vegas. Ducks prohráli 2:6 a český gólman po třech inkasovaných brankách z první třetiny přepustil místo Ville Husso.

Češi proti Finům vsadí na Kořenáře

Čeští hokejisté vstoupí v sobotu do druhého utkání na Švédských hrách. Po výhře nad domácím Švédskem chtějí potvrdit dobrou formu také proti Finsku. V brance nastoupí Josef Kořenář, kterému bude krýt záda Petr Kváča. Hrát se začne ve 12:00.

Oleksandr Usyk otevřel dveře k velkému britskému souboji. Fabio Wardley ale nejdřív musí projít tvrdou zkouškou   

Fabio Wardley má před sebou nejdůležitější zápas kariéry. Pokud v Manchesteru porazí nebezpečného Daniela Duboise, může si otevřít cestu k životnímu souboji. Oleksandr Usyk totiž dal jasně najevo, že britského ranaře začíná brát vážně a v budoucnu ho může čekat bitva o sjednocení titulů těžké váhy.

Philadelphia s Vladařem prohrává 0:3 a v NHL stojí nad propastí

Hokejisté Philadelphie nezvládli ani třetí duel druhého kola play off NHL a po porážce 1:4 s Carolinou jim hrozí rychlý konec sezony. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyřikrát z 30 střel. Hurricanes zatím v letošním play off neprohráli a od postupu do finále Východní konference je dělí jediná výhra.

Luke Littler v Leedsu porazil Humphriese a vyrovnal rekord Premier League

Fenomenální Luke Littler je k nezastavení. V bouřlivé atmosféře v Leedsu ovládl už šestý večer letošní Premier League a vyrovnal vlastní rekord z minulého roku. Ve finále porazil po dramatické bitvě Luka Humphriese 6:5 a znovu potvrdil, že v současnosti nemá na okruhu konkurenci.

Shakira představila oficiální song pro mistrovství světa ve fotbale 2026

Shakira se vrací na fotbalové mistrovství světa s další oficiální písní. Kolumbijská zpěvačka představila skladbu „Dai Dai“, která bude hymnou šampionátu v roce 2026. Turnaj společně uspořádají Spojené státy, Kanada a Mexiko.

Luxus za miliony. VIP vstupenky na UFC v Bílém domě mají stát přes 30 milionů korun

Historicky první profesionální sportovní akce v areálu Bílého domu bude mimořádná nejen svým prostředím, ale i cenami. Za nejluxusnější balíčky na galavečer UFC Freedom 250 mají fanoušci zaplatit částku, za kterou by si mohli pořídit luxusní vilu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře ve Vegas

Lukáš Dostál prožil další silný večer v play off NHL. Český brankář chytil 21 střel a pomohl Anaheimu k výhře 3:1 na ledě Vegas. O čisté konto přišel až šest sekund před koncem. Montreal s Jakubem Dobešem naopak padl v Buffalu 2:4.

Gianni Infantino podráždil fanoušky. Za lístek za 50 milionů vám osobně donese hot dog i colu

Ceny vstupenek na fotbalové mistrovství světa dál budí emoce. Prezident FIFA Gianni Infantino nyní rozvířil debatu dalším výrokem, když prohlásil, že fanouškovi, který zaplatí miliony za finálový lístek, osobně přinese občerstvení.

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama