Více
  20 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Se sedmi trofejemi v kapse za další výzvou. Stašková posílí řady Atlética Madrid

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Na začátku května oslavila své teprve 22. narozeniny, během své krátké fotbalové kariéry už toho ale stihla více než kterákoliv její spoluhráčka. Andrea Stašková v roce 2019 opustila Spartu a odešla do Juventusu, letos v létě se bude stěhovat znovu. Mladá útočnice posílí řady španělského Atlética Madrid.

  S fotbalem začínala ve Znojmě, postupnými kroky se prodrala do áčka pražské Sparty. Vyhrála double, ligu a pohár, díky 32 trefám se stala nejlepší střelkyní sezony 2018/19. Andrea Stašková si svými výkony vysloužila přestup do Juventusu Turín, i ten jí ale po třech letech začíná být malý. Navíc vyhrála, co se dalo.

  Apeninský poloostrov opustí s celkem sedmi trofeji. Třikrát slavila zisk mistrovského titulu, stejný počet jí svítí také u údaje s názvem Superpohár, jednou vyhrála Italský pohár. Po konci letošní sezony se 22letá česká fotbalista rozhodla pro změnu působiště. Kroky jí zavedou do španělského hlavního města Madridu, kde bude hrát za Atlético.

  „Život sportovce tvoří výzvy. Některé přicházejí, jiné vznikají z našich rozhodnutí. Podařilo se nám všechno, co je v našem sportu možné. Byly to nezapomenutelné chvíle,“ napsala Stašková na svůj Instagram. Juventus opustí po třech úspěšných letech, další trofeje bude chtít přidat ve Španělsku. Na Itálii ale jen tak nezapomene.

  „Turín je víc než jen město, je to můj domov. Miluji Turín a Juventus bude navždy v mém srdci. Užila jsme si to s vámi, bohužel teď moje cesta povede jinam. Děkuji za fantastické tři roky,“ doplnila na Instagramu. V Madridu podepsala smlouvu na dva roky.

  Pomocnou ruku by mohla podat Cahynová

  České fotbalistky v zahraničí? Bylo jich a stále je celkem dost. Brankářská hvězda Barbora Votíková působí ve slavném Paris Saint-Germain, ještě donedávna hrála za West Ham záložnice Kateřina Svitková. Také ve Španělsku ale od loňského roku jedno české jméno figuruje. Ztělesňuje ho Klára Cahynová.

  Zlínská rodačka přestoupila vloni v létě do španělské Sevilly a pravidelně se objevuje v její základní sestavě. Právě s ní by se tak mohla Stašková potkat během vzájemných ligových střetů. A zároveň by ke své parťačce z reprezentace samozřejmě mohla také zaskočit pro cenné rady k životu ve Španělsku.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS