Více
  19.1 C
  Czech
  Středa 26. června 2024

  Schumacher měl k ideálu daleko. V Bahrajnu kraloval Hamilton. Bude to velká bitva, myslí si Brit po startu F1

  Nastartujte motory, jedeme. Tohle včera v Bahrajnu slyšeli jezdci Formule 1. Odstartoval totiž v pořadí už 72. ročník prestižní závodní série. První Velkou cenu zvládl nejlépe úřadující šampion Hamilton, řešil se ale hlavně Haas. Schumacherovi se nevedlo podle představ, kolega skončil ve třetí zatáčce.

  I letošní ročník Formule 1 slibuje parádní podívanou. Návrat značky Aston Martin, Vettel v nových barvách, comeback Alonsa či debut syna Michaela Schumachera. To všechno bylo k vidění už v premiérovém závodě na trati v Bahrajnu.

  Během nočního klání na Středním východu si počínal nejlépe Brit Hamilton. O nejcennější kov ale musel s Holanďanem Verstappenem bojovat až do posledního kola. „Ta poslední kola byla děsivá,“ přiznal pilot po souboji.

  Sok z RedBullu mu nakonec pomohl sám. Vymyslel před cílem hrubku, díky které na nejvyšší stupínek dokráčel právě 36letý Hamilton. „Věřím, že další souboje s Maxem přijdou. Je to fantastický pilot a Red Bull má v této chvíli rychlejší auto. Těším se na to,“ usmíval se po závodě sedminásobný světový šampion.

  Případ s názvem „Haas“

  O téhle stáji se před startem mluvilo víc, než dost. A vlastně také po něm. Začněme nejprve vlajkou Německa. Tu na start přinesl syn legendárního Michaela Schumachera, Mick. „Jednou chci být úspěšný jako otec. A ideálně ve Ferrari,“ prozradil v rozhovoru loňský vítěz seriálu F2.

  21letý jezdec ale bude muset zabrat, pokud chce tahle svá slova naplnit. V Bahrajnu sice dojel, z celého pole mu ale patřilo poslední místo. Vlastně tak kopíruje začátky ve Formuli 2, ani tam totiž nebyl start zrovna ideální.

  „Vnímám, že očekávání jsou obrovská. Srovnání s otcem se nejde vyhnout. Určitě proběhne. Je to pochopitelně. Ale nijak mě to nezatěžuje. Nedělám si s tím hlavu,“ hlásil Schumacher před startem nového ročníku. Více než jeho úřadování ale zaujal příběh týmového kolegy.

  Tím je Rus Nikita Mazepin. Stáj Haas spolupracuje s gigantickou zemědělskou firmou Uralkali. A hádejte, kdo je jejím majitelem. Miliardář Dmitrij Mazepin tímto způsobem zařídil synkovi místo ve Formuli 1, ten ale pohořel ihned po ostrém startu.

  https://twitter.com/asierbelandia15/status/1376234018748964866

  Rozsvítila se zelená světa, tři zatáčky, náraz do ochranné zdi a konec. Asi takhle proběhla premiéra 22letého zástupce Ruské federace. „Čekají mě vzestupy a pády. Začal jsem jedním z největších pádů, ale to je život,“ přiznal po závodě Mazepin. Jeho omluvy směřovaly hlavně k týmu.

  Piloty teď čeká krátká pauza a přesun do italské Imoly. Na ikonické trati odjedou druhý závod až v polovině dubna, času na regeneraci tak mají až, až.

  Sledujte nás na sítích

  Drama v Dortmundu. Francie remizovala s Polskem v dramatickém zápase skupiny D

  Francie sice díky proměněné penaltě Kyliana Mbappého pomýšlela na vítězství, Poláci ale pozdním gólem z penalty Roberta Lewandowského a díky skvělému výkonu brankáře Łukasze Skorupského urvali remízu 1:1. Francouzi tak nečekaně končí skupinu D na druhém místě.

  Drama v Dortmundu. Francie remizovala s Polskem v dramatickém zápase skupiny D

  Francie sice díky proměněné penaltě Kyliana Mbappého pomýšlela na vítězství, Poláci ale pozdním gólem z penalty Roberta Lewandowského a díky skvělému výkonu brankáře Łukasze Skorupského urvali remízu 1:1. Francouzi tak nečekaně končí skupinu D na druhém místě.