FotbalSchicka s Hložkem povede legenda. Mistr světa a Evropy nahradil kouče Seoaneho

Schicka s Hložkem povede legenda. Mistr světa a Evropy nahradil kouče Seoaneho

Bídný start sezony si vybral svou první oběť. Bayer Leverkusen strádá v Bundeslize, nedaří se mu v Lize mistrů, Patrik Schick nedává tolik gólů jako v minulé sezoně, Hložek stagnuje. Vedení německého klubu se tak rozhodlo pro změnu na pozici trenéra. Místo Seoaneho bude Bayer vést Xabi Alonso.

Jedna výhra z osmi zápasu v německé nejvyšší soutěži, stejný počet vítězství ve skupině B milionářské Ligy mistrů. Bayeru Leverkusen se na startu nové sezony absolutně nevede podle představ. Boj o Evropu, který klub provázel v celém loňském ročníku, se proměnil v bitvu o setrvání v Bundeslize.

Vedení klubu se rozhodlo jednat. Posledním hřebíčkem do pomyslné rakve byla jasná porážka v úterním zápase Ligy mistrů na hřišti Porta, která představovala závěrečný zápas na lavičce pro trenéra Gerarda Seoaneho. Švýcarský kouč, který vedl Bayer od konce loňského léta a procpal tým na třetí místo Bundesligy a do osmifinále Evropské ligy, už si sbalil kufry.

„Gerardo odvedl dobrou práci, ale v poslední době jsme sešli z cesty k úspěchu. Hlavně umístění v lize je je hluboko pod očekáváním, proto bylo odvolání nevyhnutelné,“ prohlásil pro klubový web Leverkusenu sportovní ředitel Simon Rolfes. Kdo za něj? Jméno fanoušci znají, zároveň je ale překvapí.

Na lavičku usedne mistr světa

Je tomu teprve pár let od doby, kdy Xabi Alonso pověsil kopačky na hřebík. Bývalý hráč Liverpoolu, vítěz Ligy mistrů, legenda Realu Madrid nebo Bayernu Mnichov a mistr světa i Evropy zakončil profesionální fotbalovou kariéru v roce 2017 v německé Bundeslize, kam se teď vrací. Bayer pro něj představuje první sólové trenérské angažmá.

Španěl už stihl vést mládežnické týmy Realu Madrid, působil také jako trenér rezervního týmu Realu Sociedad. Rolfes ale o jeho kvalitách absolutně nepochybuje. „Jako hráč byl profesionál absolutní světové extratřídy. Je to inteligentní stratég a jako hráč uspěl ve třech z největších evropských lig,“ řekl sportovní ředitel a poukázal na úspěchy z Anglie, Španělska a Německa.

Alonsa čeká ostrá premiéra už v sobotu, kdy jeho Leverkusen vyrukuje na Schalke 04, které má v tabulce německé nejvyšší soutěže jen o jeden bod víc.

Nejčtenější tento týden

Manuel zvládla semifinále a v Birminghamu zabojuje o evropskou medaili

Lurdes Gloria Manuel potvrdila roli jedné z největších českých nadějí na mistrovství Evropy v Birminghamu. Jednadvacetiletá čtvrtkařka doběhla ve svém semifinále druhá v čase 49,81 sekundy a zajistila si přímý postup. V sobotním finále chce zaútočit na medaili. Kvůli druhému místu sice nedostane ideální dráhu, sama v tom ale velký problém nevidí.

Seemanová i Knedla překonali české rekordy a zazářili v Paříži

Čeští plavci pokračují na mistrovství Evropy v Paříži ve výborných výkonech. Barbora Seemanová překonala český rekord na 100 metrů motýlek a třetím časem prošla do semifinále. Večer do něj ale nenastoupí, protože dá přednost finále své hlavní disciplíny na 200 metrů volný způsob. Národní maximum posunul také znakař Miroslav Knedla.

Český brankář Montrealu zaujal legendu NHL. Carey Price chválí Dobeše

Jakub Dobeš na sebe v Montrealu výrazně upozornil a uznání si vysloužil i od jednoho z nejslavnějších brankářů klubové historie. Carey Price vyzdvihl především sebevědomí a soutěživost českého gólmana. Právě tyto vlastnosti mu podle něj mohou pomoci v dalším boji o pevnou pozici v brankovišti Canadiens.

Cadillac po půlce premiérové sezony mění šéfa. Lowdon dostal padáka, tým přebírá bývalý muž Alpine

Premiérová sezona Cadillacu ve Formuli 1 přináší první velký personální otřes. Stáj překvapivě odvolala šéfa týmu Graemea Lowdona, který celý projekt připravoval na vstup do šampionátu. Jeho místo okamžitě přebírá zkušený Marcin Budkowski. Cadillac změnu označil za plánovaný přechod ve vedení, okolnosti Lowdonova konce ale ukazují na poněkud dramatičtější rozchod.

Elena Rybakina znovu otočila téměř ztracený zápas. Po Osace vyřadila i Gauff a zahraje si o titul

Elena Rybakina předvádí na Canadian Open mimořádnou odolnost. Po dramatickém čtvrtfinálovém obratu proti Naomi Osace zvládla otočit také semifinále s Coco Gauff. Světová dvojka zvítězila 5:7, 6:2 a 6:2 a v Torontu si poprvé v kariéře zahraje finále. V něm ji čeká Iga Swiatek.

Siniaková pokračuje v parádní jízdě a v Torontu si zahraje o titul

Kateřina Siniaková dál potvrzuje své kvality ve čtyřhře. Světová jednička postoupila společně s Shuai Zhang do finále turnaje v Torontu. V semifinále si poradily s dvojicí Tereza Mihalíková a Olivia Nicholls 6:1, 7:5. Česká tenistka tak může získat už 38. deblový titul v kariéře.

PSG obhájilo Superpohár UEFA, Aston Villu sestřelil Doué

Fotbalisté Paris Saint Germain dál sbírají trofeje. V Salcburku porazili Aston Villu 2:1 a podruhé za sebou ovládli Superpohár UEFA. Chviča Kvaracchelija otevřel skóre, sedmnáctiletý Brian Madjo ještě před přestávkou vyrovnal. O vítězství úřadujícího šampiona Ligy mistrů nakonec rozhodl Désiré Doué.

Čejkovi unikla medaile o 48 setin, Seemanová ovládla semifinále dvoustovky

Čeští plavci se na mistrovství Evropy v Paříži znovu výrazně připomněli. Jan Čejka obsadil ve finále závodu na 200 metrů znak páté místo a od bronzu ho dělilo 48 setin sekundy. Barbora Seemanová naopak jasně ovládla semifinále kraulařské dvoustovky. Ve čtvrtek tak může zaútočit na obhajobu evropského titulu.

Messi po smrti otce pochybuje o pokračování kariéry

Lionel Messi prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po smrti otce Jorgeho zveřejnil emotivní dopis, ve kterém se s dlouholetou oporou rozloučil. Devětatřicetiletý Argentinec zároveň připustil, že nyní pochybuje o své další fotbalové kariéře.

Max Verstappen zkritizoval novou F1, vedení mu odpovědělo. Domenicali připomněl, že sport je větší než kterýkoliv jezdec

Nová technická pravidla Formule 1 dál rozdělují paddock. Mezi jejich nejhlasitější kritiky patří Max Verstappen, kterému vadí především charakter závodění a výraznější role elektrické energie. Šéf F1 Stefano Domenicali jeho názor respektuje, zároveň ale zdůraznil, že budoucnost šampionátu nemůže stát na jediném jezdci.

Gian van Veen dorazil na Nový Zéland bez šipek. Před turnajem prosí aerolinky o pomoc

Gian van Veen má před startem New Zealand Darts Masters nečekané starosti. Zatímco nizozemský šipkař už dorazil do Aucklandu, jeho zavazadla zůstala tisíce kilometrů daleko v Paříži. Nová světová dvojka se proto obrátila přímo na aerolinky a žádá o rychlou pomoc.

Menšík na Sheltona nestačil a v Montrealu končí ve čtvrtfinále

Jakub Menšík se na turnaji Masters v Montrealu mezi nejlepší čtyři nedostal. Český tenista ve čtvrtfinále narazil na výborně hrajícího Bena Sheltona a za 73 minut prohrál 3:6, 1:6. Americký obhájce titulu předvedl téměř bezchybný výkon a Menšíkovi nenabídl jediný brejkbol.

Jeff Bezos chce Liverpool. Zakladatel Amazonu chce získat třetinu slavného klubu

Liverpool může brzy získat jednoho z nejbohatších investorů na světě. Zakladatel Amazonu Jeff Bezos je podle dostupných informací blízko dohody o koupi zhruba třetinového podílu v anglickém velkoklubu. Hodnota celé transakce může Liverpool ocenit na přibližně 4,4 miliardy liber.

Donald Trump se zastal Infantina. Jeho odvolání by podle prezidenta bylo „hroznou chybou“

Donald Trump se veřejně postavil za šéfa FIFA Gianniho Infantina. Americký prezident tvrdí, že jeho případné odvolání by bylo zásadním omylem a že pod Infantinovým vedením zažila FIFA nejúspěšnější mistrovství světa ve své historii.

Siniaková v Torontu září a útočí na šestý titul sezony

Kateřina Siniaková pokračuje ve skvělé deblové sezoně. Světová jednička postoupila společně s Čang Šuaj do semifinále turnaje v Torontu. Ve čtvrtfinále si poradily se Storm Hunter a Desirae Krawczyk 6:4 a 6:3. Česká tenistka tak zůstává ve hře o šestou letošní trofej.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama