FotbalSchick mezi nejlepšími hráči FIFY 23. Kanonýr Bayeru se vměstnal do elitní...

Schick mezi nejlepšími hráči FIFY 23. Kanonýr Bayeru se vměstnal do elitní stovky

Druhý nejlepší střelec loňského ročníku Bundesligy a jeden z top českých útočníků v současném fotbale se dočkal odměny. Svými výkony v minulé sezoně si Patrik Schick vysloužil místenku do top stovky nejlepších hráčů herního simulátoru od společnosti EA s názvem FIFA 23. Jak ostatně tvůrci informují na svých webových stránkách.

Ačkoliv se Patrikovi Schickovi na startu nového ročníku příliš nedaří, vloni válel. Do zápasů v dresu Bayeru Leverkusen naskočil v celkem 34 případech, přesněji v Bundeslize, Evropské lize a DFB Pokalu, trefil se 24krát a k tomu přidal ještě 5 asistencí. Díky tomu se zvedla reálná cenovka, ale také hodnocení ve hře FIFA.

Za několik málo dní oficiálně spatří světlo světa edice s pořadovým číslem 23. EA Sports, tedy výrobci a tvůrci oblíbeného fotbalového simulátoru, už na své stránky umístily ratingy. Jinými slovy řečeno hodnocení jednotlivých fotbalistů. A nechybí ani zmiňovaný Schick. Co nechybí, český útočník je celkově 71. nejlepší hráč FIFY 23 s hodnocením 85.

Posun je to obrovský vzhledem k tomu, že měla vloni jeho karta hodnotu 79. Při pohledu na top stovku mohou fanoušci zjistit také další zajímavosti. Kromě jiného třeba to, že je Schick lepší než borci typu Paul Pogba, Jamie Vardy, Pierre-Emerick Aubameyang, Joao Felix, Declan Rice, Jack Grealish nebo Pedri.

Statistikám vládne Benzema

Na předních příčkách nejlepších hráčů ve FIFĚ se v posledních letech objevovala dvě hlavní jména. Lionel Messi a Cristiano Ronaldo vládli tabulkám několika po sobě jdoucích edic, s přibývajícím věkem se ale musejí stále víc a víc sklánět před ostatními. Jak je tomu ve FIFĚ 23?

Portugalec Ronaldo figuruje s hodnocením 90 na osmém místě, jeho kolega Messi z Argentiny s 91kou na místě pátém. Hodnocení 91 ale mají kromě drobného fotbalového génia z Paris Saint-Germain další čtyři fotbalisté. Přesněji Kylian Mbappé, Kevin De Bruyne, Robert Lewandowski a Karim Benzema. Poslední jmenovaný celkovou hodnotou karty celé FIFĚ 23 kraluje.

Hra oficiálně vyjde v celosvětové premiéře 30. září. A fanoušci vědí, že se vzhledem k tomu, že má být poslední edice s názvem FIFA, která navíc bude placení, mají na co těšit.

Nejčtenější tento týden

LeBron James bude hrát za Philadelphii s číslem 23

Basketbalová hvězda LeBron James oficiálně zamířila do týmu Philadelphia 76ers. Jedenačtyřicetiletý rekordman NBA bude nosit číslo 23 a pokusí se získat titul už se čtvrtým klubem. Philadelphia čeká na mistrovský triumf 43 let.

Anthony Joshua přežil šok v úvodu zápasu a pak soupeře zničil. Souboj s Furym je znovu o krok blíž

Anthony Joshua měl v Džiddě namále. Britský boxer se po pouhých dvaceti sekundách ocitl na podlaze a jeho vysněný duel s Tysonem Furym visel na vlásku. Olympijský vítěz ale předvedl skvělý obrat, Kristiana Prengu ukončil ve druhém kole a znovu přiblížil dlouho očekávaný britský souboj těžkých vah.

Luke Littler znovu dobyl Blackpool. Ve finále přepsal historické rekordy Phila Taylora

Luke Littler pokračuje v naprosto výjimečné sezoně. Devatenáctiletý Angličan ovládl World Matchplay podruhé za sebou, když ve finále jednoznačně porazil Gerwyna Price 18:9. K triumfu navíc přidal několik historických rekordů a znovu potvrdil, že je současnou jedničkou světových šipek.

Norris vyhrál v Maďarsku první závod sezony, Piastri po kolizi odstoupil

Lando Norris ovládl Velkou cenu Maďarska formule 1 a připsal si první vítězství v letošní sezoně. Úřadující mistr světa porazil Maxe Verstappena a lídra šampionátu Kimiho Antonelliho. Jeho týmový kolega Oscar Piastri po kontaktu s Carlosem Sainzem a následných technických problémech závod nedokončil.

Pogačar popáté vyhrál Tour de France a vyrovnal historický rekord

Tadej Pogačar završil další mimořádnou Tour de France ziskem pátého celkového triumfu. Slovinský cyklista se tím zařadil po bok největších legend závodu a vyrovnal rekord pěti vítězství. Závěrečnou etapu v Paříži ovládl po dramatickém finiši Mathieu van der Poel. Úspěch slavili také čeští cyklisté, Mathias Vacek pomohl stáji Lidl Trek k prvenství v hodnocení týmů.

Štvanice po 40 letech vzdala hold tenisovým legendám

Zaplněný centrální dvorec na pražské Štvanici přivítal československé finalistky Poháru federace z roku 1986. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily Hana Mandlíková, Helena Suková, Regina Maršíková a Andrea Holíková-Musilová. Martina Navrátilová je pozdravila prostřednictvím videovzkazu.

Norris připravil Hamiltona o pole position, Brita pak trest odsunul na páté místo

Lando Norris ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Lewis Hamilton za ním zaostal o pouhých 12 tisícin sekundy, po dodatečném trestu však klesl z druhého na páté místo na startovním roštu. Sankci obdržel také lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Požáry ve Francii zkrátily závěrečnou etapu Tour de France

Rozsáhlé lesní požáry ve Francii ovlivnily závěr Tour de France. Pořadatelé upravili nedělní trasu do Paříže, aby mohly být policejní a bezpečnostní složky přesunuty do oblastí bojujících s plameny. Závodní část etapy se zkrátí o 44 kilometrů.

České tenistky zažily na Štvanici rozdílný den

Barbora Krejčíková se do finále Livesport Prague Open neprobojovala. V téměř tříhodinovém semifinále podlehla osmnáctileté Rakušance Lilli Tagger 7:6, 3:6 a 6:7. České barvy však zůstaly ve hře alespoň ve čtyřhře, kde Lucie Havlíčková a Laura Samson postoupily do finále.

Carapaz ovládl královskou etapu Tour de France

Richard Carapaz vyhrál královskou 20. etapu Tour de France a přidal druhý triumf během tří dnů. Tadej Pogačar dojel čtvrtý a před nedělním finále drží náskok 6 minut a 26 sekund. K pátému celkovému vítězství mu stačí dokončit závěrečnou etapu v Paříži.

Poslední trénink v Maďarsku ovládl Lando Norris

Lando Norris zajel nejrychlejší čas závěrečného tréninku před Velkou cenou Maďarska. Úřadující mistr světa porazil Lewise Hamiltona o 0,117 sekundy, třetí skončil lídr šampionátu Kimi Antonelli. Výsledky slibují těsný boj o pole position.

Lyles prolétl stovku za 9,79. Na americkém šampionátu jasně zvítězil

Noah Lyles ovládl páteční finále stovky na americkém atletickém šampionátu v New Yorku. Olympijský vítěz časem 9,79 sekundy vyrovnal osobní rekord a zároveň zaběhl nejlepší světový výkon letošní sezony.

Z reprezentace vypadla, teď je mistryní světa. Kneblová ovládla slalom v Oklahomě

Tereza Kneblová proměnila návrat do české reprezentace v největší úspěch své kariéry. Třiadvacetiletá kanoistka vybojovala na mistrovství světa v Oklahoma City zlato a získala první individuální medaili z velké seniorské akce.

Pogačar ovládl Alpe d’Huez a přidal páté etapové vítězství na Tour

Tadej Pogačar znovu potvrdil roli největší hvězdy letošní Tour de France. Slovinský cyklista vyhrál devatenáctou etapu s cílem na legendárním Alpe d'Huez, navýšil svůj náskok v celkovém pořadí a navíc překonal více než třicet let starý rekord slavného stoupání. Po strhujícím výkonu si připsal už páté etapové vítězství v letošním ročníku.

Valentová oplatila Bouzkové loňské vyřazení, Krejčíková pokračuje bez ztráty setu

Tereza Valentová zvládla na Livesport Prague Open jeden z největších zápasů dosavadní kariéry. Ve čtvrtfinále otočila souboj s obhájkyní titulu Marií Bouzkovou, zvítězila po dramatickém průběhu 2:6, 6:4, 7:6 a oplatila jí loňské semifinálové vyřazení. Česká tenistka navíc dohrávala utkání se zdravotními potížemi, přesto si vybojovala postup mezi nejlepší čtyřku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama