Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Scény, ze kterých mrazí. Úvod ženské edice Tour poznamenal šílený pád

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mužská část má splněno, ženy odstartovaly teprve před pár dny. Francie hostí v těchto dnech premiérový ročník Tour de France Femmes a hned ve druhé etapě se stalo něco, co zbytek závodu výrazně poznamená. K vidění byl šílený hromadný pád, ze kterého jen zázrakem odešla většina pelotonu bez vážnějších zranění.

  Tour de France Femmes se letos koná úplně premiérově. Podobně jako muži se na svá kola posadily také ženy, které v průběhu několika dnů čeká přejezd přes velkou část území Francie. V pondělí byla na programu teprve druhá etapa, už v té se toho ale dělo až, až. Co bylo tím hlavním? Pády, pády a pády.

  Během závodu skončilo na zemi několik závodnic, ať už vlastním přičiněním, nebo povrchem trati. To nejzásadnější se ale odehrálo až necelých 30 kilometrů před cílem. Hromadný pád uzemnil několik cyklistek, peloton se v jednu chvíli téměř zastavil. Právě v tento moment se zezadu přiřítila australská závodnice Nicole Frainová.

  Výsledek? Tvrdý direkt schytala Marta Cavalliová, která se úvodnímu pádu vyhnula a snažila se davem projet. Frainová vyletěla z kola a spadla na asfalt. Jen zázrakem se ani jí, ani její soupeřce, nic vážného nestalo. Australanka dokonce nasedla zpět na kolo a pokračovala v závodě, Cavalliové zhatilo plány na návrat do pelotonu rozhodnutí vedení týmu.

  Zdraví bylo přednější

  Cavalliová měla chuť i sílu, rána od Frainové ji z míry nevyvedla. Jenomže vedení týmu FDJ-Suez-Futuroscope, za který cyklistka jezdí, mělo jiný názor.

  „Chtěla pokračovat, nechtěli jsme si ale zahrávat s jejím zdravím. Cyklistika je součást našich životů, ale ne priorita. Proto odjela s týmovým lékařem na sérii vyšetření,“ nechal se po dojezdu druhé etapy slyšet Stephen Delcourt, týmový boss FDJ-Suez-Futuroscope, jedné ze stájí na ženské Tour de France.

  Poznamenal také, že už si video z karambolu raději přehrávat nechce.

  „Atmosféra byla od začátku dost nervózní. Byl to druhý den premiérového ročníku ženské Tour a pro spoustu závodnic je tenhle závod velmi důležitý. Marta si přitom počínala hodně obezřetně, když se zezadu přiřítila soupeřka padesátikilometrovou rychlostí. Nemám k tomu víc co říct, takové obrázky nechcete vidět,“ doplnil.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS