Více
  20 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Sbohem, Japonsko. Balvín se vrací zpátky do Evropy, vyzkouší si další zemi

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pivot české basketbalové reprezentace je na cestě domů. Ne sice zpátky do České republiky, minimálně blíže než Japonsko ale jeho nový zaměstnavatel sídlo má. Ondřej Balvín mění exotiku za Ukrajinu, kde bude hrát za výběr BK Prometej. Navíc, trénovat ho bude současný kouč národního týmu Ronen Ginzburg.

  Jakýmsi basketbalovým cestovatelem se během své kariéry stal český hráč Ondřej Balvín. Reprezentační pivot, který začínal v pražském USK, už se podíval do Španělska, Spojených států amerických, Německa a také Japonska. Tam trávil poslední rok, od nadcházející sezony už ale za Gunma Crane Thunders hrát nebude.

  Někdejší hráč Bilbaa nebo Bayernu Mnichov podepíše po konci ročního kontraktu v zemi vycházejícího slunce smlouvu v ukrajinském BK Prometej. Proč zrovna Ukrajina, kterou v současné době sužuje válka s Ruskem? Výrazným faktorem, který sehrál v návratu Balvína do Evropy výraznou roli, je fakt, že tým trénuje kouč české reprezentace Ronen Ginzburg.

  „Je to opravdový obr, jaký nám chyběl. Výrazně se dokáže prosadit jak v útoku, tak v obraně. Náš trenér Ronen Ginzburg ho dobře zná z české reprezentace, se kterou hrál vloni na olympijských hrách,“ pronesl na stránkách klubu BK Prometej jeho prezident Volodymyr Dubinskyj.

  Války se bát nemusí

  Přestože ho čeká sezona ve službách klubu z Ukrajiny, válečného stavu se 217 centimetrů vysoký borec bát nemusí. Loňský mistr tamní nejvyšší soutěže už před koncem uplynulé sezony uprchli do České republiky, kde dokonce odehráli jeden zápas basketbalové Ligy mistrů.

  Od nového ročníku ale budou hrát jinde. BK Prometej se přesunul do Rigy, hlavního města Lotyšska, kde bude hrát lotyšsko-estonskou ligu. K tomu všemu se může český pivot těšit také na EuroCup, jakousi druhou nejlepší soutěž po Evropské lize.

  Balvín je dalším českým basketbalistou, který letos v létě změnil dres. Zpátky do Evropy se z USA a slavné NBA vrátil další cestovatel Tomáš Satoranský, spolu s ním bude nastupovat za Barcelonu také Jiří Veselý, který doteď působil v tureckém Fenerbahce. Na nové působiště si pak bude zvykat také například Vojtěch Hruban. Ten po deseti letech opustil Nymburk a odstěhoval se do Londýna, kde bude hrát za tamní Lions.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS