Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Sázka na „upíří“ oči vyšla. Petry vystrašil soupeře i kolegy, jeho Montreal srovnal sérii

  Semifinále vyřazovací fáze NHL přineslo dnes v noci zajímavou podívanou. A to nejen z hlediska hokeje, ale také vizáže. Obránce Montrealu Jeff Petry vyděsil všechny přítomné svýma krvavýma očima, se kterými by mohl klidně vystoupit i v nějakém filmu.

  Už podruhé v tomto týdnu se „Kanaďané“ z Montrealu představili v hlavním městě hazardu. Místní výběr Vegas zvládl lépe první zápas, druhý pokus mu ale nevyšel podle představ. Série se tak přesune do země severního souseda USA za nerozhodného stavu.

  Na vítězství 3:2 se podílel asistencí také Jeff Petry. Základní stavební kámen sestavy Montrealu vynechal první mač kvůli zranění v horní části těla, ten druhý už ale pozoroval přímo z ledu. No, pozoroval. Stav jeho očí budil rozpaky.

  33letý „zadák“ ze Spojených států amerických měl oči podlité krví a děsil všechny své soupeře i spoluhráče. Upír? Noční běsnění? Pařba ve Vegas? Nic z toho prý nepřichází v úvahu. Naštěstí pro něj prý oči nemají na hru sebemenší vliv.

  „Vypadá děsivě. Ale je rozhodně vekou součástí týmu, což dokázal v zápase,“ hlásil po duelu gólman a Petryho týmový kolega Carey Price.

  Jde z něj strach

  Na vzhled obránce Montrealu poukazovali po zápase všichni. Důležité ale bylo, že i tohle přispělo ve Vegas k vítězství. „Je pro nás důležitý na obou stranách. V tom jak brání, jak se pohybuje v prostorech a jak dokáže hrát s pukem,“ ví kouč Dominique Ducharme.

  Lodivod Canadiens dodal, že zkušený „bek“ dokáže pomoct i v klíčových momentech. Petry strávil na ledě velkou porci času, a to i přes fakt, že v minulém utkání chyběl. Právě zranění je podle jeho manželky příčinou krevní sraženiny.

  „Není to výsledek několika nocí ve Vegas, nejsou to alergie. Ani sraženiny následkem únavy. Neobtěžuje ho to, ani to nebolí,“ nechala se slyšet manželka Julie. „Jde o následek zranění. Ale musím říct, že už vypadá mnohem líp než před týdnem,“ dodala.

  Ať už Petry vypadá tak či onak, své ovoce to přineslo. Série se teď stěhuje do Montrealu, další zápas bude na programu v noci z pátka na sobotu.

  Sledujte nás na sítích