FORTUNA:LIGASága u konce. Lingr za 100 milionů korun na ochodu ze Slavie

Sága u konce. Lingr za 100 milionů korun na ochodu ze Slavie

Odchod produktivního univerzála se řešil dlouho. Ale až nyní má vše dostat definitivní štempl. Ondřej Lingr je na odchodu ze Slavie a posílit by měl nizozemského mistra Feynoord Rotterdam. V Edenu strávil více než tři sezony a poslední branku vstřelil Zlínu při výhře 2:1 na začátku srpna. Ve čtvrteční bitvě o Evropskou ligu proti Luhansku se budou muset sešívaní obejít už bez něj.

Na první pohled se pro samotného Lingra zas tolik nemění. Nejúspěšnější český klub posledních let vymění za aktuálně nejlepší klub v Nizozemsku. Navíc ani barvy se neliší, Feynoord vyznává také červenobílou sešívanou kombinaci. Jen v té nejlepší lize bude rozdíl – Ligu mistrů v Edenu Lingr nezažil, v nizozemském přístavu se na ni může těšit.

O Lingrově odchodu se spekulovalo dlouho. Za rok mu v Edenu končila smlouva a mohl by tak odejít zadarmo, jako například nedávno Peter Olayinka. Tohle ovšem šéf Slavie Jaroslav Tvrdík nechtěl dopustit. Bylo jasné, že Lingr musí podepsat novou smlouvu nebo odejít ještě nyní během přestupového období. Ovšem žádná valná nabídka nepřicházela. Dlouho se spekulovalo například o řeckém Panathinaikosu, nicméně jejich interes nebyl pro sešívané moc atraktivní.

Zájem Feynoordu už byl zajímavější, a tak trenér Jindřich Trpišovský přijde o svého oblíbeného hráče, který byl využitelný jak v záloze, tak v útoku. Nabídka by měla být okolo 4 milionů EUR, v přepočtu se jedná o zhruba o 96 milionů korun. Aby se Slavia necítila oslabena, pracuje nadále na doplnění kádru. Na mušce má českobudějovického forvarda Quadri Adedirana, který jí v březnu letošního roku přivodil brankou porážku 0:1 a velmi zkomplikoval Slavii cestu za titulem, který nakonec uzmula Sparta. Ovšem jeho příchod zatím potvrzen nebyl a na Jihu Čech by měl ještě na podzim na hostovat.

Lingr v Edenu odehrál tři sezony, jednou vyhrál FORTUNA:LIGU, dvakrát MOL Cup, se Slavií dosáhl na čtvrtfinále Evropské ligy a čtvrtfinále Konferenční ligy. V lize za sešívané nastřádal 30 branek. V Rotterdamu se má Lingr potkat s bývalým sparťanem Dávidem Hanckem, který na stadion De Kuip dorazil loňské léto.

Nejčtenější tento týden

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.

Vladař zazářil a poslal Flyers dál, druhou nulou řídil postup, Dobeš vychytal Montrealu mečbol

Čeští brankáři výrazně promluvili do play off NHL. Daniel Vladař zazářil v brance Philadelphie, proti Pittsburghu pochytal všech 42 střel a dovedl Flyers k výhře 1:0 v prodloužení i k postupu do druhého kola. Jakub Dobeš zase pomohl Montrealu k vítězství 3:2 nad Tampou Bay a Canadiens vedou v sérii 3:2 na zápasy.

Bezpečnost FIFA MS 2026 není jistá. Bílý dům žádá obnovení klíčového úřadu 

Přípravy na fotbalové mistrovství světa ve Spojených státech komplikují politické spory i bezpečnostní incident ve Washingtonu. Bílý dům varuje, že bez plně funkčního ministerstva vnitřní bezpečnosti může být organizace turnaje ohrožena. FIFA zatím mlčí. 

Fabio Wardley poslal jasný a tvrdý vzkaz svému soupeři Duboisovi

Souboj dvou ranařů slibuje krev už od prvního gongu. Fabio Wardley chce v titulovém zápase proti Danielu Duboisovi rozpoutat otevřenou bitvu bez taktizování. V Manchesteru půjde o pás organizace WBO a podle všeho i o rychlý a nekompromisní průběh.

Pastrňák rozhodl v prodloužení a udržel Boston ve hře

David Pastrňák znovu ukázal, proč patří mezi největší lídry Bostonu. Český útočník rozhodl pátý zápas série proti Buffalu krásným blafákem v prodloužení. Bruins vyhráli 2:1 a snížili stav série na 2:3. Jejich sezona tak pokračuje a série se vrací do Bostonu.

Pardubice po čtrnácti letech slaví titul

Pardubické Dynamo se vrátilo na extraligový trůn. V šestém finále vyhrálo v Třinci 5:4 po prodloužení a celou sérii ovládlo 4:2 na zápasy. Hlavní roli sehrál Roman Červenka, který dal dva góly a v čase 60:57 rozhodl o zlaté tečce za sezonou.

Lehečka v Madridu přehrál Musettiho a jde do čtvrtfinále

Jiří Lehečka dál září na antukovém Masters v Madridu. Český tenista zvládl osmifinále proti Lorenzu Musetti, kterého porazil jasně 6:3 a 6:3. Na kurtu působil jistě, dobře servíroval a soupeře často tlačil agresivní hrou. Ve čtvrtfinále ho čeká Arthur Fils.

Mercedes pod tlakem. Toto Wolff musí krotit ambice svých jezdců

Tři závody, tři dominantní víkendy a dvojice jezdců na čele šampionátu. Mercedes vstoupil do sezony 2026 ve velkém stylu. Šéf týmu Toto Wolff však upozorňuje, že boj mezi Georgem Russellem a Kimim Antonellim má jasná pravidla.

Vladařovi rozhodl smolný odraz, Vejmelka padl v prodloužení

Českým brankářům pondělní program play off NHL radost nepřinesl. Daniel Vladař s Philadelphií nevyužil druhý mečbol proti Pittsburghu a po porážce 2:3 vede jeho tým už jen 3:2 na zápasy. Karel Vejmelka s Utahem sahal po velkém obratu proti Vegas, jenže Golden Knights nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení a srovnali sérii na 2:2.

Plíšková v Madridu prošla do čtvrtfinále

Karolína Plíšková pokračuje v Madridu ve výborné jízdě. Česká tenistka zvládla osmifinále proti Solaně Sierře a po výhře 6:4, 6:3 si zahraje o semifinále. Bývalá světová jednička zároveň výrazně posílí svou pozici v žebříčku a přiblíží se návratu do elitní stovky.

Drama i dominance v NBA play off, favorité jsou krok od postupu

Nedělní zápasy prvního kola NBA play off přinesly jasné vzkazy. Boston a San Antonio mají postup na dosah, Houston odmítl konec sezony a Toronto srovnalo krok s Clevelandem. Každá série nabídla jiný příběh, od defenzivních bitev po jednoznačné demolice.

Motor má nového kouče, tým přebírá Petrovický

Hokejisté Českých Budějovic vstoupí do nové extraligové sezony s novým trenérským štábem. Motor povede slovenský kouč Róbert Petrovický, který naposledy působil v Olomouci. Po jeho boku budou pracovat Valdemar Jiruš a David Vrbata. Klub tím uzavřel důležitou část změn po odchodu Ladislava Čiháka.

Těžká nehoda v belgické rally. Jos Verstappen vyvázl bez zranění, jeho vůz skončil na střeše

Dramatické okamžiky nabídla Rallye de Wallonie. Zkušený nizozemský jezdec a otec mistra Formule 1 Jos Verstappen havaroval ve vysoké rychlosti, jeho speciál se převrátil a narazil do stromu. Navzdory děsivým záběrům vyvázla posádka bez zranění.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama