FotbalS klokany za polární kruh. Nekonfliktní prostředí i přátelská policie

S klokany za polární kruh. Nekonfliktní prostředí i přátelská policie

Pohádka o klokanech, kteří doskákali v rámci Evropské konferenční ligy až za polární kruh, měla hořkosladký konec. Zatímco na hřišti se svěřenci kouče Veselého trápili, v hledišti zaujali fanoušci Bohemians nejen hlasitostí, ale i chováním. Způsob jejich času stráveného v Norsku ocenili tamní obyvatelé i nezvykle přátelská a tolerantní policie. Česko má před sebou velký kus cesty, aby se Norsku v přístupu a řešení problémů přiblížilo.

Bohemians si zahráli Evropu po 36 letech. A i přes drahou a netradiční destinaci, kterou jim los přisoudil, se za polární kruh vydalo zhruba šest stovek bohemáků. Do norského Bodø se příznivci vydali převážně letecky, avšak našli se i tací, kteří jeli autem.

Ve městě bylo možné vídat lidi oblečené do dresů či speciálních výjezdových kloboučků už od pondělí. Do čtvrtečního zápasu tak stihli mnozí navštívit nejen kdejakou hospodu a kavárnu, ale i třeba proslulé Muzeum norského letectví či okolní pamětihodnosti a v neposlední řadě i hory.

Fanoušci si pochvalovali krásy přírody i příjemné počasí, ve městě bylo celý týden přes 17 stupňů Celsia a jasná obloha, avšak jediným výrazným mínusem se staly ceny. Norsko patří mezi nejdražší státy Evropy, a tak se nejednomu fanatikovi z Česka kroutily prsty na nohou, když si objednával pivo v restauraci za 125 NOK. Tedy více než 260 Kč.

Ale jinak byli klokani z výjezdu nadšení. Při předzápasovém srazu na travnatém náměstíčku zvaném Pelle Mollins došlo i na interakci s policisty. Na sraz a následný pochod jich dohlížely jednotky, navíc bez psů, koní a těžké techniky, což bylo pro mnohé oproti situaci v České republice opravdovým šokem. Strážníci se stále usmívali a nečinilo jim problém se s fanoušky Bohemians vyfotit.

Nejhlasitější fanoušci

I na stadionu pak udělali bohemáci velký dojem. Kromě hlasité podpory po sobě uklidili sektor, což vyzdvihl domácí klub (nejen) na sociálních sítích. Třešničkou na dortu pak byla pochvala od jednoho ze členů security týmu McEwana.

„Fanoušci Bohemians jsou ti nejpříjemnější a nejhlasitější, které jsme tu kdy měli. Díky za super den v práci, kluci!“ zveřejnil na svém twitterovém profilu onen muž, jenž dohlížel na vstup i pořádek v sektoru hostí.

Jednoduše řečeno, klokani udělali českému fanouškovskému prostředí v zahraničí skvělou reklamu.

Nejčtenější tento týden

Luke Humphries míří mezi legendy. Obhájce titulu věří, že předvádí životní výkon

Luke Humphries zažil v letošní Premier League dramatický obrat. Ještě před měsícem byl mimo postupové pozice, dnes ale vstupuje do finálového večera jako jeden z největších favoritů. Úřadující šampion navíc tvrdí, že nikdy v kariéře nehrál lépe.

Oscar Piastri a Red Bull? Australská hvězda zůstává věrná McLarenu

Oscar Piastri se stal jedním z nejžádanějších jezdců současné Formule 1. Podle zákulisních informací by právě mladý Australan mohl být hlavním kandidátem stáje Red Bull pro případ, že by tým opustil Max Verstappen. Pilot McLarenu však spekulace vyvrací a tvrdí, že o změně stáje vůbec neuvažuje.

Crystal Palace ovládl Konferenční ligu a míří do Evropské ligy

Fotbalisté Crystal Palace prožili historický večer. Ve finále Konferenční ligy v Lipsku porazili Rayo Vallecano 1:0 a hned při své premiéře v evropských pohárech získali trofej. Rozhodl Jean Philippe Mateta, který po změně stran dorazil vyraženou střelu Adama Whartona. Londýnský klub si tím zajistil účast v příštím ročníku Evropské ligy.

Carolina vynulovala Montreal a sahá po finále Stanley Cupu

Hokejisté Caroliny zvládli čtvrtý zápas finále Východní konference ve velkém stylu. Na ledě Montrealu vyhráli 4:0, v sérii vedou 3:1 a od postupu do finále Stanley Cupu je dělí jediný krok. Canadiens nepomohl ani Jakub Dobeš, který předvedl 39 zákroků.

Jake Paul po těžkém knockoutu znovu míří na vrchol. Ve hře je Ngannou i odveta s Furym

Jake Paul se po vážném zranění čelisti pomalu vrací. Kontroverzní americký boxer podle svého promotérského týmu plánuje návrat ještě letos a ve hře jsou hned velké zápasy: odveta s Tommym Furym i střet s Francisem Ngannouem. Přestože Paul po porážce s Anthonym Joshuou mluvil o pochybnostech nad pokračováním kariéry, nyní znovu míří k největším jménům bojových sportů.

Je to tady. Tyson Fury se předvede už v srpnu v Dublinu

Tyson Fury znovu rozvířil vody světového boxu. Britský šampion oznámil, že se 1. srpna představí v Dublinu, kde absolvuje přípravný duel před očekávanou listopadovou bitvou s Anthonym Joshuou. Souboj dvou největších britských těžkých vah poslední dekády se tak zase o krok přiblížil.

Vegas zametlo s Coloradem a zahraje si finále Stanley Cupu

Hokejisté Vegas Golden Knights jsou po třech letech znovu ve finále Stanley Cupu. Tým s Tomášem Hertlem porazil Colorado 2:1 a finále Západní konference ovládl jasně 4:0 na zápasy. Avalanche nestačila ani asistence Martina Nečase u jediné branky hostů.

Mercedes řeší napětí mezi piloty. Toto Wolff chce přibrzdit souboje Antonelliho s Russellem

Souboj dvou týmových kolegů baví fanoušky formule 1, vedení Mercedesu už ale tak nadšené není. Kimi Antonelli a George Russell si během víkendu v Kanadě několikrát nebezpečně překáželi a šéf stáje Toto Wolff připustil, že podobně tvrdé souboje nemusí tým do budoucna tolerovat.

Dobeš předvedl 35 zákroků a jednu asistenci, Montreal přesto prohrál

Jakub Dobeš znovu držel Montreal ve hře. Český brankář proti Carolině předvedl 35 zákroků a přidal i asistenci u vyrovnávacího gólu. Canadiens však doma prohráli 2:3 v prodloužení a ve finále Východní konference ztrácejí v sérii 1:2 na zápasy.

Frank Sánchez vyhlíží Usyka. Kubánský ranař si po drtivém knokautu říká o titulovou šanci

Frank Sánchez znovu hlasitě vstoupil do hry o světový titul v těžké váze. Po dominantním vítězství nad Richardem Torrezem Jr. se kubánský boxer stal povinným vyzyvatelem organizace IBF a otevřeně mluví o tom, že chce co nejdříve vyzvat Oleksandra Usyka. Ve světě těžké váhy se tak rýsuje další atraktivní souboj.

Tyson Fury ladí formu na bitvu století. Soupeře před duelem s Joshuou oznámí už tento týden

Tyson Fury se chystá na další krok před očekávaným megasoubojem s Anthonym Joshuou. Promotér Frank Warren potvrdil, že jméno příštího soupeře britského šampiona bude zveřejněno během několika dnů. Velké plány má zároveň i neporažený talent Moses Itauma, kterého čeká dosud nejtěžší test kariéry.

Kimi Antonelli ovládl Montreal. Mercedes slaví, Russell po dramatické bitvě odstoupil

Velká cena Kanady nabídla jednu z nejnapínavějších podívaných posledních let. Kimi Antonelli vybojoval čtvrté vítězství v řadě po strhujícím souboji s týmovým kolegou Georgem Russellem, jehož nakonec zastavila technická závada. Lewis Hamilton mezitím oslavil nejlepší výsledek od příchodu k Ferrari a Max Verstappen se po těžkém víkendu vrátil na stupně vítězů.

Hertl gólem rozhodl drama s Coloradem, Vegas vede už 3:0

Tomáš Hertl prožil velký večer v play off NHL. Český útočník pomohl Vegas gólem a asistencí k výhře 5:3 nad Coloradem a stal se první hvězdou zápasu. Golden Knights otočili duel z nepříznivého stavu 0:3 a ve finále Západní konference vedou už 3:0 na zápasy. Avalanche tak dělí jediná porážka od konce sezony.

Ibrahimovic a Fury chtějí zachránit Morecambe

Zlatan Ibrahimovic a Tyson Fury mohou spojit síly u nečekaného fotbalového projektu. Slavný bývalý útočník a britský boxer podle anglických médií zvažují koupi Morecambe FC, klubu ze šesté anglické ligy, který se v posledních letech propadl sportovně i finančně.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama