10.6 C
Czech
Pátek 20. března 2026
TenisRuskou tenistku nepustili do letadla v Káhiře. Chci už začít žít normálně,...

Ruskou tenistku nepustili do letadla v Káhiře. Chci už začít žít normálně, stěžuje si

Tenistu Vitaliu Diatchenkovou odmítli pustit do letadla kvůli jejímu pasu. Po strastiplné cestě se tedy nedostala na svůj vysněný turnaj, který se konal na Korsice. Nepomohl jí ani fakt, že je její otec narozený na Ukrajině a pracuje pro OSN. Vitalia stejně jako spoustu další sportovců soutěží pod neutrální vlajkou. S příběhem z letiště se podělila na svých sociálních sítích.

Ruská hráčka WTA Vitalia Diatchenková byla společností LOT Polish Airlines odmítnuta nastoupit na let z Káhiry přes Varšavu do Nice. Důvod jejího odmítnutí byl jasný, Vitalia má ruský pas. Přestože měla všechny potřebné dokumenty k tomu, aby se na zápas na Korsice dostavila, nebylo jí to umožněno. Dokonce jí nepomohl ani dopis jejího otce, který se narodil na Ukrajině a pracuje pro OSN.

Opravdu to pomůže zlepšit situaci směrem k míru?“ nadhodila Djačenková otázku na svých sociálních sítích.

  „Cítila jsem se jako osoba třetí kategorie. Strávila jsem 18 hodin na letišti v Káhiře, utratila tisíce euro a stejně už není možnost, jak se dostat na turnaj,“ pokračovala Ruska. 

Její otec se narodil na Ukrajině a má diplomatický pas, ale přestože politika letecké společnosti nemá žádná omezení pro rodinné příslušníky osob s diplomatickým pasem, odmítla tenistku narozenou v Soči pustit na palubu letadla. A tak začalo nemilé kolečko čekání.

V důsledku toho Diatchenková uvízla na káhirském letišti na dlouhých 18 hodin. Spala na lavičkách, neměla k dispozici žádné jídlo a nesměla opustit letiště. Její původní cestovní plán navíc musel zahrnovat čtyři lety místo dvou, protože kvůli vízovým omezením byla nucena vstoupit do Evropy přes Španělsko, jedinou zemi, která jí vydala vízum.

„Jsem profesionální sportovec, který nehraje pod žádnou vlajkou a nereprezentuje žádnou zemi, jen se snaží žít svůj život a pokračovat v kariéře. Doufám, že se zbavím politiky, rasismu a nacismu,“ dodala Ďjačenková. 

Nejlépe se tenistka umístila na 71. místě v žebříčku, aktuálně se nyní nachází na 250. místě. Zapsala si ale například i titul ze čtyřhry.

Nejčtenější tento týden

Z nuly na sto za pár minut. Luke Littler otočil zápas a šokoval Price

Když už se zdálo, že je finále rozhodnuté a Gerwyn Price míří suverénně za vítězstvím, přišel obrat, který připomínal legendární stíhací jízdy z motorsportu. Luke Littler v Dublinu předvedl výkon, na který se jen tak nezapomene.

Vejmelka vychytal nulu, Pastrňák se Zachou řídili výhru Bostonu

Čeští hokejisté zanechali v nočním programu NHL výraznou stopu. Karel Vejmelka zavřel bránu Utahu a při výhře 4:0 ve Vegas zapsal druhé čisté konto v sezoně. David Pastrňák a Pavel Zacha zase dvěma body pomohli Bostonu k jasnému triumfu 6:1 nad Winnipegem. Méně důvodů k radosti měl Jakub Dobeš, jehož Montreal padl v Detroitu 1:3.

Šok v Premier League. Gian Van Veen odstoupil kvůli zdravotním problémům

Mladý nizozemský talent Gian van Veen musel nečekaně odstoupit ze sedmého večera Premier League Darts v Dublinu. Důvodem jsou zdravotní komplikace v podobě ledvinových kamenů, kvůli nimž skončil v nemocnici. Soutěž tak přichází o jedno z nejvýraznějších překvapení letošního ročníku.

Zpátky ke kořenům. Dana White chce změnit svět boxu od základů

Šéf UFC Dana White vstupuje do profesionálního boxu s ambiciózním projektem Zuffa Boxing a velkou vizí. Chce vrátit sportu přehlednost, přitáhnout nové fanoušky a nabídnout zápasy, které dávají smysl. Po podpisu klíčové dohody se Sky Sports odhalil, kam chce box posunout.

Liverpool otočil osmifinále, Barcelona rozstřílela Newcastle a Lewandowski přepsal historii

Liga mistrů už zná kompletní osmičku čtvrtfinalistů. Liverpool doma smazal manko proti Galatasarayi, Bayern znovu bez větších potíží vyřadil Atalantu a Barcelona předvedla proti Newcastlu ofenzivní smršť. Právě katalánský večer navíc přinesl i výrazný rekord Roberta Lewandowského.

Vladař ovládl český souboj v NHL, Colorado padlo s Dallasem

Daniel Vladař zvládl český brankářský duel proti Lukáši Dostálovi a dovedl Philadelphii k výhře 3:2 v prodloužení na ledě Anaheimu. Ve šlágru dvou nejlepších týmů soutěže pak Colorado padlo s Dallasem po nájezdech, Martin Nečas tentokrát zůstal bez bodu.

Dost bylo experimentů se starty, bouří se Ferrari proti změnám

Napětí ve Formuli 1 roste nejen na trati, ale i v zákulisí. Ferrari se ostře postavilo proti dalším úpravám startovní procedury, zatímco rivalové v čele s Mercedesem volají po změnách. Spor odhaluje hlubší problém nové technické éry.

Radim Rulík po sezoně skončí u reprezentace a převezme Kladno

Radim Rulík se po květnovém mistrovství světa ve Švýcarsku vrátí do každodenní klubové práce. U hokejových Rytířů Kladno vytvoří nový trenérský štáb spolu s Markem Židlickým a Ondřejem Pavelcem, na lavičce zůstane i Tomáš Plekanec. Pro český národní tým tak končí výrazná etapa, která přinesla medaile i výraznější propojení reprezentačních kategorií.

Zacha dvakrát překonal Dobeše, radost z výhry ale měl nakonec český brankář

Pavel Zacha byl v českém souboji v NHL výrazně vidět. Proti Montrealu dvakrát překonal Jakuba Dobeše a David Pastrňák přidal asistenci. Boston přesto na ledě Canadiens padl 2:3 po prodloužení a odvezl si jen bod.

Americká boxerská naděje míří do Británie. Jared Anderson poprvé zabojuje v Manchesteru

Jedna z nejzajímavějších postav současné těžké váhy se chystá na premiéru na britské půdě. Jared Anderson by měl 9. května nastoupit v Manchesteru na velkém galavečeru, který vyvrcholí titulovým duelem Fabia Wardleyho s Danielem Duboisem.

Emma Raducanu vynechá Miami Open. Nemoc ji nepustí na kurt

Turnaj Miami Open přichází o jedno z výrazných jmen. Emma Raducanu se kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům odhlásila, mimo hru je i Sonay Kartal. Pozornost tak poutá především návrat legendy Venus Williams.

Praha bude hostit část hokejového Světového poháru 2028

Praha se v únoru 2028 zařadí mezi dějiště hokejového Světového poháru. Turnaj se vrátí po dvanácti letech a vedle české metropole se bude hrát také v Calgary a Edmontonu. O2 arena nabídne zápasy základní skupiny i jedno utkání vyřazovací části, což pro české fanoušky znamená další velkou akci s účastí nejlepších hráčů planety.

Dva góly Pastrňáka a trefa Zachy na výhru nestačily, Boston prohrál s Devils

David Pastrňák a Pavel Zacha byli v ofenzivě Bostonu stoprocentní. Česká dvojice se postarala o všechny tři branky Bruins, jenže ani to na výhru nestačilo. Boston padl na ledě New Jersey 3:4 v prodloužení. Pastrňák navíc zapsal další výrazný večer a po dvou gólech si odnesl i ocenění pro druhou hvězdu utkání.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama