Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Rozlosováno. Fanoušci Fortuna ligy se mohou těšit na říjnové derby i sněžné bitvy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nejvyšší česká fotbalová soutěž Fortuna liga se 30. července vrátí na scénu a prvním kolem odstartuje ročník 2022/23. Ročník, jenž bude nově časově rozvržený a jenž přinese třaskavé bitvy už od samého začátku. Kvůli mistrovství světa ve fotbale navíc skončí podzimní část už v listopadu a ta jarní začne nezvykle v lednu.

  Máme rozlosováno. První kolo nabídne souboj Sparty s Libercem, Plzeň se vydá na cestu do Teplic a Slavia do Mladé Boleslavi, kde se utká s Hradcem Králové. Nicméně pro tyto tři velikány naší scény začne sezona mnohem dříve.

  A to z jednoduchého důvodu, neboť je od 19. července čeká pohárová kvalifikace. Západočechy druhé předkolo Ligy mistrů, oba pražské celky pak druhé předkolo Evropské konferenční ligy. O poháry si zahrají i vítězové Mol Cupu ze Slovácka, ti by měli začít o týden později než zmíněná trojice mužstev.

  Derby „S“ v říjnu, Slavia s Plzní už v září

  Nejvíce očekávaný bývá při losování soutěže samozřejmě první termín derby pražských „S“, tedy zápasu Sparty se Slavií. Letos se odvěcí rivalové střetnou až o víkendu 22. – 23. října, konkrétně ve 13. kole Fortuna ligy. Hrát se bude na Sinobo Stadiu.

  Fanoušci se těší ale i na další zajímavé zápasy. Do Plzně se Slávisté podívají v 9. kole, Sparťané budou tou dobou hostit nenáviděný Baník Ostrava. Grády mají i pražské souboje v Ďolíčku, sousedé Bohemky z Edenu tam přijedou bojovat o body hned následující víkend po derby se Spartou. Duel s Letenskými si Klokani střihnou v kole s číslem pět, a to v Generali Česká pojišťovna Areně.

  Stadiony staví, domov stále nemají

  Do nového ročníku nejvyšší fotbalové soutěže vstoupí opět dvě mužstva bez vlastního svatostánku. Jsou jimi stále FC Hradec Králové a FK Pardubice. Oba celky z východních Čech sice své nové domovy usilovně staví, nicméně ani jeden ze stadionů začátek ročníku určitě nestihne.

  Pardubickým hráčům tak budou nadále půjčovat své hřiště na Bohemce, Hradec Králové, jak již bylo naznačeno, zůstane v Lokotrans Areně v Mladé Boleslavi.

  Fortuna ligu zastaví 13. listopadu mistrovství světa v Kataru, kde se kvůli nezvladatelným klimatickým podmínkám nemohlo hrát v létě, soutěž se pak na trávníky znovu vrátí 28. ledna. Těšit se můžeme i na již klasickou nadstavbu, ta vykopne 6. května.  

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS