FotbalRozpačitý návrat! Čech chytal za rezervu, dostal laciné góly, jeho tým ale...

Rozpačitý návrat! Čech chytal za rezervu, dostal laciné góly, jeho tým ale nakonec vyhrál

Aby se sportovní ředitel navlékl do dresu a šel strážit branku do ostrého zápasu? To se jen tak nevidí. Slavný český brankář Petr Čech se ale podobného úkolu nezalekl. Do brány Chelsea se podíval naposledy v sezoně 2014/2015, teď ale nastoupil do utkání rezervy. Premiéra to byla z osobního pohledu ne zrovna vyvedená. Nakonec ale i tak zamířila ke třem bodům.

Čtyři ligové tituly, triumf v Lize mistrů i Evropské lize. Petr Čech toho zvládl v barvách Chelsea až, až. V současné době mu byla svěřena funkce sportovního ředitele klubu, i po konci své profesionální fotbalové kariéry se ale neustále udržuje v kondici a trénuje s gólmany Chelsea.

I proto, že je stále fit, ale také kvůli pandemii nemoci covid-19, zapsali 38letého brankáře na soupisku pro Premier League i Ligu mistrů. Čech nestál v brance 18 měsíců (naposledy chytal za Arsenal), včera ale nadešel čas. Rezerva Chelsea se utkala s Tottenhamem a slavný gólman vtrhl do branky.

Dvacet minut po úvodním hvizdu už Chelsea prohrávala od dva góly. Čech lacino inkasoval a byl na sebe naštvaný. „Prvních dvacet minut tam nebyly automatismy, na které jsem byl zvyklý, protože 18 měsíců je dlouhá doba. Ale od té doby jsem se přizpůsobil tempu hry a pak jsem se cítil v pohodě,“ nechal se slyšet Čech prostřednictvím agentury Sport Invest, která ho zastupuje.

Rezerva se nakonec rozehrála a ve druhém poločase nepříznivý vývoj hry otočila. Čech musel dokonce klidnit i šarvátku, po které padly dvě červené karty. „Ten zápas ale splnil účel, tohle jsem přesně potřeboval, kdyby náhodou nastala nouze a musel jsem nastoupit za áčko,“ dodal.

Čech je tak podle svých slov na případný nástup do branky áčka připravený. Jasné je po zápase jedno: Chelsea pomohl k bodům a zajistil, že jindy neatraktivní zápas sledovaly živě na Youtube tisíce lidí.

Nejčtenější tento týden

IIHF prodloužila zákaz pro Rusko na hokejových šampionátech

Rusko si ani v sezoně 2026 až 2027 na světových šampionátech pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace nezahraje. Rada IIHF po novém posouzení případu rozhodla, že zákaz účasti zůstává v platnosti. Důvodem dál zůstávají obavy o bezpečnost, ochranu účastníků a sportovní integritu soutěží.

Česká bikerka Barbora Bukovská ovládla juniorské mistrovství Evropy v short tracku

Barbora Bukovská získala na mistrovství Evropy horských kol ve švýcarském Monteceneri titul juniorské mistryně Evropy v disciplíně short track. Sedmnáctiletá česká reprezentantka navázala na loňské stříbro a přidala další významný úspěch do své bohaté sbírky. Na medaili navíc útočila také Lucie Grohová, která nakonec skončila těsně pod stupni vítězů.

Šampionka Caroline Dubois mění trenéra. Před obhajobou titulů míří za novou výzvou do USA

Britská mistryně světa Caroline Dubois vstupuje do nové etapy své kariéry. Neporažená šampionka lehké váhy ukončila spolupráci s dlouholetým trenérem Shanem McGuiganem a před srpnovou obhajobou titulů WBC a WBO se přesouvá do Spojených států. Změnu označuje za nezbytný krok na cestě za dalším sportovním růstem.

FIFA dál rozděluje svět fotbalu. Infantino nabízí miliardy, UEFA hrozí bojkotem

Světový fotbal čelí jednomu z největších sporů posledních let. Prezident FIFA Gianni Infantino představil plán, který by do komerčního fungování organizace přivedl soukromé investory a přinesl miliardové příjmy. Zatímco FIFA slibuje rekordní podporu národním svazům, UEFA návrh ostře kritizuje a nevylučuje ani bojkot některých soutěží.

Šok v Mexiku, Lehečka končí hned po prvním zápase

Jiří Lehečka nezačal letní část sezony na tvrdých kurtech podle představ. Nejvýše nasazený hráč turnaje v mexickém Los Cabos nestačil ve svém úvodním vystoupení na Colemana Wonga z Hongkongu a po třísetové porážce se s turnajem rozloučil. Naopak Dalibor Svrčina si zahraje čtvrtfinále. K postupu mu pomohla skreč italského favorita Luciana Darderiho.

Celebrini podepsal rekordní smlouvu a přepíše historii NHL

Macklin Celebrini si s výrazným předstihem zajistil budoucnost v San Jose. Kanadský útočník podepsal pětileté prodloužení kontraktu v celkové hodnotě 94 milionů dolarů. Od sezony 2027 až 2028 bude pobírat v průměru 18,8 milionu dolarů ročně, což představuje nový rekord v historii NHL.

FIFA čelí ostré kritice. Plán s privátními investory může změnit podobu mistrovství světa

FIFA chce otevřít dveře soukromým investorům a získat miliardy dolarů na další rozvoj světového fotbalu. Ambiciózní projekt však okamžitě narazil na odpor UEFA i řady fotbalových představitelů, kteří varují, že by komercializace mohla ohrozit samotnou podstatu největších reprezentačních turnajů.

Mikaela Mayer chce zápas roku. S Cameron slibují strhující bitvu o tři světové tituly

Ženský profesionální box čeká na konci srpna jeden z největších duelů letošní sezony. Američanka Mikaela Mayer se v Birminghamu utká s domácí šampionkou Chantelle Cameron v souboji o sjednocení světových titulů v superwelterové váze. Obě zkušené boxerky věří, že fanouškům nabídnou nezapomenutelnou podívanou.

Velký návrat. Zachrání Roberto Mancini italskou reprezentaci?

Roberto Mancini se po téměř třech letech vrací na lavičku italské fotbalové reprezentace. Vedení svazu mu svěřilo tým, který potřetí za sebou nepostoupil na mistrovství světa. Novým technickým ředitelem se stal Claudio Ranieri.

George Russell už má smůly dost. Po dalším problému s motorem přiznal: Takovou sezonu jsem nikdy nezažil

George Russell zažil při Velké ceně Maďarska další tvrdou ránu. Pilot Mercedesu přišel vinou technického problému o šanci bojovat o pódium a po závodě přiznal, že podobně nešťastnou sezonu ve své kariéře ještě nezažil. Přesto věří, že se štěstí v druhé polovině ročníku konečně obrátí.

Zidane se stal novým trenérem francouzské reprezentace

Francouzskou fotbalovou reprezentaci povede Zinédine Zidane. Někdejší hvězda světového fotbalu převzala národní tým po Didieru Deschampsovi a smlouvu má minimálně do mistrovství světa v roce 2030. Pro legendárního záložníka jde o první zkušenost v roli reprezentačního trenéra, na lavičku přichází po pětileté pauze od konce svého druhého angažmá v Realu Madrid.

Jack Draper znovu mimo hru. Zdravotní potíže ohrožují i jeho start na US Open

Zdálo se, že se Jack Draper konečně vrací do formy. Místo vytouženého návratu ale přišla další nepříjemná zpráva. Britský tenista se kvůli zranění levé paže odhlásil z turnaje ATP ve Washingtonu a jeho účast na závěrečném grandslamu sezony, US Open, je opět vážně ohrožena.

LeBron James bude hrát za Philadelphii s číslem 23

Basketbalová hvězda LeBron James oficiálně zamířila do týmu Philadelphia 76ers. Jedenačtyřicetiletý rekordman NBA bude nosit číslo 23 a pokusí se získat titul už se čtvrtým klubem. Philadelphia čeká na mistrovský triumf 43 let.

Anthony Joshua přežil šok v úvodu zápasu a pak soupeře zničil. Souboj s Furym je znovu o krok blíž

Anthony Joshua měl v Džiddě namále. Britský boxer se po pouhých dvaceti sekundách ocitl na podlaze a jeho vysněný duel s Tysonem Furym visel na vlásku. Olympijský vítěz ale předvedl skvělý obrat, Kristiana Prengu ukončil ve druhém kole a znovu přiblížil dlouho očekávaný britský souboj těžkých vah.

Luke Littler znovu dobyl Blackpool. Ve finále přepsal historické rekordy Phila Taylora

Luke Littler pokračuje v naprosto výjimečné sezoně. Devatenáctiletý Angličan ovládl World Matchplay podruhé za sebou, když ve finále jednoznačně porazil Gerwyna Price 18:9. K triumfu navíc přidal několik historických rekordů a znovu potvrdil, že je současnou jedničkou světových šipek.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama