BasketbalRozklad, tragikomedie. Čeští basketbalisté bez opor tápou, EuroBasket pro ně startuje v...

Rozklad, tragikomedie. Čeští basketbalisté bez opor tápou, EuroBasket pro ně startuje v pátek

Čtvrtá prohra v řadě, absence opor a stoupající nervozita. Čeští basketbalisté nejsou před startem mistrovství Evropy v dobrém rozpoložení. V generálce na velký turnaj padli s Maďarskem 79:82.

Porážka v kvalifikaci o mistrovství světa s Maďary je pro český národní celek dvojnásobně nepříjemná. Nejen že šlo o čtvrtý neúspěch v řadě, což krátce před velkým turnajem moc nepřidá. Češi navíc prohráli popáté z osmi zápasů v kvalifikaci a jejich šance na účast na světovém šampionátu padají ke dnu.

Těžko se nachází slova. Mám jich pár, která ale nemůžu říct. Upřímně to je z naší strany zatím trochu tragikomedie. Za první poločas dostaneme zase skoro padesát bodů, ve druhém bráníme o dost líp, ale prostě tomu chybí koncept. Na to, že by EuroBasket měl být náš vrchol, to zatím nevypadá. Jsme v rozkladu. Tak to prostě je,“ shrnul zklamaný pivot Ondřej Balvín po prohře o tři body v chomutovské aréně.

Čechy také trápí absence klíčových hráčů. Schází lídr Tomáš Satoranský a mimo hru jsou také Vít Krejčí a Jaromír Bohačík.

Ideální by bylo, kdybychom byli všichni zdravotně v pořádku. Kdybychom vyhráli, nabudilo by nás to. Teď je to spíš kop do žeber. Musíme se vrátit k základům, které děláme na nároďáku už několik let, a ke hře, která nás vždycky zdobila,“ měl jasno Balvín.

Urostlý český basketbalista byl proti Maďarům druhý nejlepší střelec českého týmu. Nastřádal patnáct bodů. Víc měl jen český kapitán Vojtěch Hruban.

V přípravě na EuroBasket, který začíná 1. září jako mistrovství Evropy, tak Češi vyhrál jen tři z osmi zápasů. Návrat zraněných opor je nejistý, čeká se zejména na lídra Satoranského. Ten by se mohl zapojit v průběhu šampionátu, pokud uzdraví pochroumaný kotník.

Jsme tým, který spolu rostl a vytvořili jsme si auru favoritů tím, jak se prezentujeme poslední roky. A teď všichni vidí, že nejsme tým jako dřív, který bojoval loni na olympiádě a byl šestý na mistrovství světa. Ztratili jsme svoji tvář. Můžeme se do toho dostat, když budeme chtít, ale musíme začít s našimi základy,“ burcoval Balvín.

Čeští basketbalisté odehrají základní skupinu mistrovství Evropy v domácí hale v pražské O2 aréně. Prvním soupeřem týmu kouče Ronena Ginzburga bude v pátek mužstvo Polska. V základní skupině ho čeká postupně ještě Srbko, Nizozemsko, Finsko a Izrael.

Nejčtenější tento týden

Siniaková a Taylor Townsend drží v Madridu neporazitelnost. Po dalším obratu už mají 12 výher v řadě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují na tisícovce v Madridu ve vítězné jízdě. Česko-americký pár zvládl i druhý zápas na turnaji, porazil Alexandru Eala a Zeynep Sönmez 6:1, 7:5 a natáhl svou aktuální sérii už na 12 zápasů.

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.

Lakers jsou krok od postupu, Krejčího Portland padl se Spurs

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvládli dramatický závěr v Houstonu a po výhře 112:108 v prodloužení vedou v sérii už 3:0. Blízko k postupu má také San Antonio, které i bez Victora Wembanyamy otočilo duel v Portlandu. Vít Krejčí se dostal do hry v poslední minutě.

Čeští brankáři ovládli večer v play off NHL

Play off NHL mělo výraznou českou stopu. Karel Vejmelka, Jakub Dobeš i Lukáš Dostál dovedli své týmy k důležitým výhrám a Utah, Montreal i Anaheim vedou v sériích prvního kola 2:1 na zápasy. Nejvíce práce měl Vejmelka, který čelil velkému tlaku Vegas a zapsal třicet zákroků.

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama