Více
  0.6 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Rozjetý Clayton bere další trofej. Po triumfu na Ostrovech ovládl i World Series Finals

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Letošní šipkařská sezona se nese v duchu dominance jednoho jediného borce. Velšský šipkař Jonny Clayton má báječnou formu, kterou si po World Grand Prix, Premier League a Masters přenesl i do amsterdamské haly. Ta o víkendu hostila finálový podnik World Series Finals.

  Až osmý hráč světového žebříčku PDC letos válí. Jonny Clayton má fazónu, kterou mu mohou závidět i ty největší legendy šipkařského světa. Až do startu letošního roku šlo o relativně neznámého Velšana, který byl v organizaci spíše do počtu. Teď se ho ale bojí všichni.

  Clayton letos válí až neskutečným způsobem. Ovládl Premier League, podmanil si Masters a ještě v průběhu října slavil vítězství na World Grand Prix. Teď přišel na řadu turnaj v názvem World Series Finals. A hádáte správně, tenhle šipkař znovu dominoval.

  Cestu za trofejí a prémií 70 tisíc liber, tedy asi 2,1 milionu korun, nastartoval Clayton nejprve přes domácího Van der Voorta. Nad tím zvítězil jasným způsobem 6:1, ve druhém kole ho ale čekal těžký oříšek. Úřadující šampion, krajan Price, byl o něco náročnějším soupeřem.

  Price, van Gerwen, van den Bergh

  To jsou tři jména tří soupeřů, které Clayton na trase za trofejí porazil. Nejprve přišlo těsné vítězství 10:9 nad Pricem, van Gerwena porazil Velšan 11:6 a stejným způsobem opanoval i finále. V tom stál proti rozjetému Claytonovi belgický šipkař Dimitri van den Bergh.

  „Byl to skvělý zápas. Dimitri podal prvotřídní výkon. Nemohl jsem mu utéct až do poslední čtvrtiny zápasu,“ prozradil Clayton pro web PDC. „Žádné zápasy nejsou lehké, každý na tomhle turnaji byl fantastický. Ale byl to můj víkend, takže budu dneska večer slavit,“ pokračoval.

  Forma jako blázen, čtyři trofeje za jeden jediný rok. Jonny Clayton bude na rok 2021 vzpomínat s velkým úsměvem na tváři. „Cítím se skvěle, moje sebedůvěra je v tuto chvíli obrovská. Jsem velmi šťastný muž,“ doplnil Clayton.

  Co dál? Na programu je toho stále až, až. Šipkaři se na konci listopadu chystají na Players Championship, na přelomu roku je pak čeká největší akce v roce. William Hill World Darts Championship pomalu klepe na dveře.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Michael Van Gerwen

  Van Gerwen konečně v akci? Za týden startuje první šipkařský major turnaj roku 2022

  Mistrovství světa ovládl podobně jako před dvěma lety Peter Wright, nyní nastal čas na obhajobu vyhraných peněz i na navazujícím major turnaji. Jsou tu The Masters! Klasický turnaj pro 24 nejlepších hráčů světa, na kterém bývají k vidění naprosto nebeské šipky. Do akce by se mohl navíc dostat i po svých covidových potížích Dave Chisnall nebo legendární Michael Van Gerwen.
  Karel Sedláček

  Nevyšlo to. Na šipkařské Q-School neuspěl žádný Čech, Sedláček přišel o kartu

  České šipky bude tento rok na té nejvyšší světové scéně reprezentovat pravidelně pouze Adam Gawlas. Jeho krajané totiž na Q-School neuspěli, domů se vrací bez karty profesionálního šipkaře, a nemohou se tak účastnit všech turnajů pod hlavičkou PDC. Úspěšná nebyla během kvalifikace ani jedna z žen v britské části, Sherrocková i Ashtonová vyšly naprázdno.
  Karel Sedláček

  Boj o karty začíná. Šipkařské kvalifikace se účastní několik hvězd, nechybí Sherrocková ani Sedláček

  Mistrovství světa skončilo a nejbližší major turnaj se odehraje až na konci ledna. Zdá se, že si profesionální šipky dávají měsíční pauzu. Pravdou je však pravý opak! Nejdůležitější část sezony pro mnohé hráče i diváky začíná právě 9. ledna. Je tady Q-School!
  Peter Wright

  Wright znovu usedá na šipkařský trůn. Po úžasném finále zbyly Smithovi oči pro pláč

  Dva roky uběhly jako voda a pohár mistra světa zvedá nad hlavu opět skotský showman Peter Wright. Ve finále největšího šipkařského šampionátu přetlačil ve dvanácti setech srdnatě bojujícího Michaela Smithe, jenž měl vysněný titul z major turnaje již po několikáté na dosah, podobně jako v minulosti však končí jen a pouze druhý. „Snakebite“ bere 15 milionů korun a upevňuje si pozici druhého nejlepšího hráče planety.
  Peter Wright

  Rekordman Wright ovládl fenomenální skotské derby, finálový boj svede se Smithem

  Dvě skotské legendy zazářily v semifinále šipkařského MS. Peter Wright svedl ohromující bitvu se svým dlouholetým přítelem Garym Andersonem, fanoušci byli svědky rekordu v počtu maximálních náhozů za jeden zápas MS a dočkali se téměř nevídaných průměrů. A to ještě Wright málem zavřel na devět šipek. Druhé semifinále ovládl Michael Smith, když si poradil s Jamesem Wadem poměrem 6:3.
  Michael Smith

  Ani „devítka“ nepomohla. Mistr světa Price pohořel na šipkách fantastického Smithe a na MS končí

  Naprosto nevídané. Fascinující. Čtvrtfinálový den na mistrovství světa v šipkách přinesl mnoho emocí a nejednou zvedal diváky ze sedaček. Všichni šipkařští nadšenci dnes byli obohaceni o devítišipkové zavření i konec mistra světa v turnaji. Favorizovaní Wright, Anderson i Wade postoupili. Jen Price svůj duel nezvládl. Sluší se však říci, že to vše byly bitva jako hrom!
  Reklama
  Reklama
  Reklama