ŠipkyRozjetý Clayton bere další trofej. Po triumfu na Ostrovech ovládl i World...

Rozjetý Clayton bere další trofej. Po triumfu na Ostrovech ovládl i World Series Finals

Letošní šipkařská sezona se nese v duchu dominance jednoho jediného borce. Velšský šipkař Jonny Clayton má báječnou formu, kterou si po World Grand Prix, Premier League a Masters přenesl i do amsterdamské haly. Ta o víkendu hostila finálový podnik World Series Finals.

Až osmý hráč světového žebříčku PDC letos válí. Jonny Clayton má fazónu, kterou mu mohou závidět i ty největší legendy šipkařského světa. Až do startu letošního roku šlo o relativně neznámého Velšana, který byl v organizaci spíše do počtu. Teď se ho ale bojí všichni.

Clayton letos válí až neskutečným způsobem. Ovládl Premier League, podmanil si Masters a ještě v průběhu října slavil vítězství na World Grand Prix. Teď přišel na řadu turnaj v názvem World Series Finals. A hádáte správně, tenhle šipkař znovu dominoval.

Cestu za trofejí a prémií 70 tisíc liber, tedy asi 2,1 milionu korun, nastartoval Clayton nejprve přes domácího Van der Voorta. Nad tím zvítězil jasným způsobem 6:1, ve druhém kole ho ale čekal těžký oříšek. Úřadující šampion, krajan Price, byl o něco náročnějším soupeřem.

Price, van Gerwen, van den Bergh

To jsou tři jména tří soupeřů, které Clayton na trase za trofejí porazil. Nejprve přišlo těsné vítězství 10:9 nad Pricem, van Gerwena porazil Velšan 11:6 a stejným způsobem opanoval i finále. V tom stál proti rozjetému Claytonovi belgický šipkař Dimitri van den Bergh.

„Byl to skvělý zápas. Dimitri podal prvotřídní výkon. Nemohl jsem mu utéct až do poslední čtvrtiny zápasu,“ prozradil Clayton pro web PDC. „Žádné zápasy nejsou lehké, každý na tomhle turnaji byl fantastický. Ale byl to můj víkend, takže budu dneska večer slavit,“ pokračoval.

Forma jako blázen, čtyři trofeje za jeden jediný rok. Jonny Clayton bude na rok 2021 vzpomínat s velkým úsměvem na tváři. „Cítím se skvěle, moje sebedůvěra je v tuto chvíli obrovská. Jsem velmi šťastný muž,“ doplnil Clayton.

Co dál? Na programu je toho stále až, až. Šipkaři se na konci listopadu chystají na Players Championship, na přelomu roku je pak čeká největší akce v roce. William Hill World Darts Championship pomalu klepe na dveře.

Nejčtenější tento týden

Anaheim slaví postup, Dostál zastavil Edmonton

Lukáš Dostál si po nepovedeném pátém duelu spravil chuť ve velkém stylu. Český brankář pochytal 25 střel, pomohl Anaheimu k výhře 5:2 nad Edmontonem a Ducks poslal do druhého kola play off NHL. Spolu s nimi slaví také Minnesota, která stejným výsledkem vyřadila Dallas.

Aberdeen rozhodne. Michael Van Gerwen nastoupí proti Humphriesovi v klíčové bitvě o play-off

Premier League Darts vstupuje do závěrečné fáze a tlak stoupá. V Aberdeenu se na Night 13 střetnou dvě velká jména, Michael van Gerwen a Luke Humphries, v zápase, který může zásadně zamíchat pořadím v boji o elitní čtyřku.

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.

Vladař zazářil a poslal Flyers dál, druhou nulou řídil postup, Dobeš vychytal Montrealu mečbol

Čeští brankáři výrazně promluvili do play off NHL. Daniel Vladař zazářil v brance Philadelphie, proti Pittsburghu pochytal všech 42 střel a dovedl Flyers k výhře 1:0 v prodloužení i k postupu do druhého kola. Jakub Dobeš zase pomohl Montrealu k vítězství 3:2 nad Tampou Bay a Canadiens vedou v sérii 3:2 na zápasy.

Bezpečnost FIFA MS 2026 není jistá. Bílý dům žádá obnovení klíčového úřadu 

Přípravy na fotbalové mistrovství světa ve Spojených státech komplikují politické spory i bezpečnostní incident ve Washingtonu. Bílý dům varuje, že bez plně funkčního ministerstva vnitřní bezpečnosti může být organizace turnaje ohrožena. FIFA zatím mlčí. 

Fabio Wardley poslal jasný a tvrdý vzkaz svému soupeři Duboisovi

Souboj dvou ranařů slibuje krev už od prvního gongu. Fabio Wardley chce v titulovém zápase proti Danielu Duboisovi rozpoutat otevřenou bitvu bez taktizování. V Manchesteru půjde o pás organizace WBO a podle všeho i o rychlý a nekompromisní průběh.

Pastrňák rozhodl v prodloužení a udržel Boston ve hře

David Pastrňák znovu ukázal, proč patří mezi největší lídry Bostonu. Český útočník rozhodl pátý zápas série proti Buffalu krásným blafákem v prodloužení. Bruins vyhráli 2:1 a snížili stav série na 2:3. Jejich sezona tak pokračuje a série se vrací do Bostonu.

Pardubice po čtrnácti letech slaví titul

Pardubické Dynamo se vrátilo na extraligový trůn. V šestém finále vyhrálo v Třinci 5:4 po prodloužení a celou sérii ovládlo 4:2 na zápasy. Hlavní roli sehrál Roman Červenka, který dal dva góly a v čase 60:57 rozhodl o zlaté tečce za sezonou.

Lehečka v Madridu přehrál Musettiho a jde do čtvrtfinále

Jiří Lehečka dál září na antukovém Masters v Madridu. Český tenista zvládl osmifinále proti Lorenzu Musetti, kterého porazil jasně 6:3 a 6:3. Na kurtu působil jistě, dobře servíroval a soupeře často tlačil agresivní hrou. Ve čtvrtfinále ho čeká Arthur Fils.

Mercedes pod tlakem. Toto Wolff musí krotit ambice svých jezdců

Tři závody, tři dominantní víkendy a dvojice jezdců na čele šampionátu. Mercedes vstoupil do sezony 2026 ve velkém stylu. Šéf týmu Toto Wolff však upozorňuje, že boj mezi Georgem Russellem a Kimim Antonellim má jasná pravidla.

Vladařovi rozhodl smolný odraz, Vejmelka padl v prodloužení

Českým brankářům pondělní program play off NHL radost nepřinesl. Daniel Vladař s Philadelphií nevyužil druhý mečbol proti Pittsburghu a po porážce 2:3 vede jeho tým už jen 3:2 na zápasy. Karel Vejmelka s Utahem sahal po velkém obratu proti Vegas, jenže Golden Knights nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení a srovnali sérii na 2:2.

Plíšková v Madridu prošla do čtvrtfinále

Karolína Plíšková pokračuje v Madridu ve výborné jízdě. Česká tenistka zvládla osmifinále proti Solaně Sierře a po výhře 6:4, 6:3 si zahraje o semifinále. Bývalá světová jednička zároveň výrazně posílí svou pozici v žebříčku a přiblíží se návratu do elitní stovky.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama