4.6 C
Czech
Neděle 29. března 2026
HokejRošáda v NHL. Vaněček za Seattle chytat nebude, klub přivedl Grubauera

Rošáda v NHL. Vaněček za Seattle chytat nebude, klub přivedl Grubauera

Od chvíle, co zámořská NHL sledovala rozšiřovací draft, během kterého si vybral nováček Seattle Kraken své nové hráče, uplynul zhruba týden. Přesně takovou dobu strávil v novém působišti i český gólman Vítek Vaněček. V klubu neodchytal ani minutu a už se stěhuje, zpátky ho vítají Caps.

Okolo rodáka z Havlíčkova Brodu bylo pořádně živo. Nejprve se stal první Čechem, který spojil síly s benjamínkem soutěže ze Seattlu, teď je ale všechno jinak. Vedení klubu se nakonec rozhodlo, že Vaněčka v boji o post jedničky nenechá.

Během středy se totiž v NHL mohlo začít vyměňovat a posilovat, protože řada hokejistů se ocitla na listině volných hráčů. V té figuroval i strážce „svatyně“ Colorada Philipp Grubauer. Právě on bude nakonec v Seattlu představovat první volbu.

„Doufali jsme, že budeme mít dobré zprávy od ‚Grubieho‘, ale nestalo se. Dostal skvělou nabídku od Seattlu a vzal ji. Darcy je spolehlivý gólman, který má v 31 letech spoustu zkušeností,“ prozradil generální manažer Colorada Joe Sakic.

Němce by měl u „Lavin“ nahradit Darcy Kuemper, který až doteď působil v Arizoně.

Číslo 4!

„Díky za nezapomenutelný víkend, Vítku,“ napsal na své sociální sítě Seattle. Vaněčka pošle zpátky do Washingtonu výměnou za lepší postavení v draftu. Šestý nejlepší nováček loňské sezony tak stráví následující sezonu ve staronovém dresu.

Vaněček je už čtvrtým českým brankářem, který v tomto týdnu mění adresu. Gólman s úspěšností 90,8 procenta v loňské sezoně navázal na své tři krajany. Kromě mladíků si našlo nový klub i několik velice zvučných jmen.

Pojďme postupně. S Petrem Mrázkem už se v Carolině nepočítalo, takže následovala změna. Ostravský rodák bude nově hájit branku Toronta. Do Kanady se odstěhuje také Daniel Vladař, kterého Boston vyměnil s Calgary. A naposledy David Rittich. Ten bude v následujícím ročníku chytat za Nashville.

Ale zpět k Vaněčkovi. Ten prožil fantastickou loňskou sezonu a nebýt zranění, mohl své působení v brance ještě vylepšit. Ve 36 zápasech vychytal týmu 21 výher a byl klíčem k úspěchu. Kromě českého navrátilce si klub pojistil také služby kapitána Ovečkina.

Nejčtenější tento týden

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.

Antonelli ovládl kvalifikaci v Japonsku před Russellem a Piastrim

Mercedes potvrdil v Suzuce velkou formu a obsadil první dvě místa na startu. Pole position získal Andrea Kimi Antonelli, který porazil George Russella o 298 tisícin sekundy. Třetí skončil Oscar Piastri, do závěrečné části se naopak nedostal Max Verstappen.

Jiří Lehečka si v Miami zahraje o největší titul kariéry

Český tenista Jiří Lehečka dál prožívá skvělý turnaj v Miami. V semifinále smetl Arthura Filse 6:2 a 6:2, znovu si podržel servis v celém zápase a poprvé v kariéře postoupil do finále podniku Masters 1000. O titul si zahraje s Jannikem Sinnerem, který v druhém semifinále přehrál Alexandera Zvereva.

Chmelař asistoval, Sýkora dal první gól v NHL

New York Rangers po šesti porážkách zabrali a doma smetli Chicago 6:1. Do povedeného večera výrazně promluvili i mladíci z farmy. Jaroslav Chmelař zapsal první asistenci v NHL, Adam Sýkora zase premiérový gól. Detroit mezitím vyhrál v Buffalu 5:2 a český brankář Michal Postava zůstal na střídačce jako náhradník.

Letná se plní, finále baráže s Dánskem táhne fanoušky

Úterní zápas českých fotbalistů proti Dánsku se blíží vyprodání. Na Letné už zbývají jen desítky vstupenek, hlavně v rohových sektorech. Reprezentace tak může v klíčovém duelu o mistrovství světa čekat mimořádně silnou kulisu.

Dvakrát 170. Luke Littler v Berlíně ohromil drtivou nominací 

Angličan Luke Littler v Berlíně předvedl výkon na hranici dokonalosti, když ve finále Premier League dvakrát zavřel maximální 170 a zlomil odpor Michaela van Gerwena. Devatenáctiletý mladík tak potvrdil, že patří k největším hvězdám současných šipek.

Sabalenka porazila Rybakinu a zahraje si finále Miami Open

Aryna Sabalenka postoupila podruhé za sebou do finále turnaje v Miami a dál útočí na mimořádný double. Světová jednička v semifinále přehrála Elenu Rybakinu 6:4, 6:3 a po triumfu v Indian Wells zůstává jediný krok od takzvaného Sunshine Double. Ve finále ji čeká domácí Coco Gauff.

Dobeš dovedl Montreal k další výhře, Nečas bodoval a Ovečkin nasázel hattrick

Český brankář Jakub Dobeš znovu zaujal v NHL. Montreal i díky jeho 25 zákrokům porazil Columbus 2:1. Martin Nečas pomohl asistencí k výhře Colorada nad Winnipegem a bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Velký večer prožil také Alexandr Ovečkin, který proti Utahu nastřílel hattrick.

Češi po dramatu s Irskem dál živí sen o mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla v Edenu divoké semifinále baráže a po remíze 2:2 slavila postup až po penaltách. Hrdinou večera se stal brankář Matěj Kovář, který v rozstřelu zneškodnil dva irské pokusy. Tým trenéra Miroslava Koubka tak zůstává ve hře o první účast na světovém šampionátu po dvaceti letech. O všechno rozhodne úterní duel s Dánskem na Letné.

Reshtenko i přes pád zvládl postup do volných jízd na MS v Praze

Georgii Reshtenko si na mistrovství světa v Praze poprvé v kariéře zajistil účast ve volných jízdách. Český krasobruslař sice v krátkém programu chyboval při čtverném toeloopu, přesto mu výkon před domácím publikem stačil na místo mezi nejlepší čtyřiadvacítkou.

George Russell se ostře ozval. Zákulisní válka se rozjela naplno 

Lídr šampionátu George Russell se před Velkou cenou Japonska pustil do soupeřů. Podle britského pilota není v pořádku, že rivalové zpochybňují technická řešení Mercedesu, který vstoupil do sezony ve skvělé formě.

Sabalenka zvládla těžký test, v Miami jde na Rybakinu

Aryna Sabalenka postoupila na turnaji v Miami do semifinále po výhře 6:4 a 6:4 nad Hailey Baptiste. Světová jednička neměla duel pod plnou kontrolou, v klíčových chvílích ale zabrala a teď ji čeká další souboj s Elenou Rybakinou.

Conor Benn míří za titulem. Jako dalšího chce vyzvat Garcíu

Britský boxer Conor Benn stojí na prahu klíčového momentu kariéry. Pokud 11. dubna uspěje proti zkušenému Američanovi Regisi Prograisovi, chce okamžitě zaútočit na světový titul. A to ideálně v domácím prostředí velkého fotbalového stadionu proti hvězdnému šampionovi Ryanu Garcíovi.

Lehečka je v Miami v semifinále a čeká ho Fils

Jiří Lehečka zvládl v Miami další těžký test a po výhře 7:6, 7:5 nad Martínem Landalucem postoupil do semifinále. Český tenista si na turnaji Masters zahraje mezi nejlepší čtyřkou teprve podruhé v kariéře. O finále se utká s Arthurem Filsem, který otočil dramatický zápas s Tommym Paulem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama