9.7 C
    Středa 24. dubna 2024

Ronaldo prolomil střelecké trápení. Jeho Al-Nassr ale stejně k výhře nedošel

Slavný portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo to konečně prolomil. V pátek večer zaznamenal za Al-Nassr svou první soutěžní branku. Na gólový zápis v Saúdské Arábii, když opomineme exhibici proti PSG, čekal tři zápasy. Jeho tým ale nakonec pouze remizoval s Al-Fateh 2:2.

Cristiano Ronaldo po svém neslavném konci v Manchesteru United už opět střílí góly, ale že se načekal. Původně měl nastoupit už proti Al Taee Hail a proti celku Al Shabab. Jenže kvůli trestu, který původně nechtěl Al-Nassr vůbec řešit, nehrál. Poprvé tak nastoupil do soutěžního zápasu až 22. ledna proti Al-Ettifaq. Odehrál celý zápas, ale prosadit se nedokázal. Stejně tak o čtyři dny později proti Al-Ittihad v rámci semifinále tamějšího superpoháru.

Gólová radost tak přišla až 3. února v souboji s Al-Fateh. Zápas začal lépe domácí tým, když se ve 12. minutě dokázal prosadit Tello. Tři minuty před koncem první půle srovnal Talisca, ale Al-Fateh ve druhé půli opět odskočil zásluhou Bendebky. Al-Nassr byl v podstatě celý zápas lepší, svého soupeře přestřílel celkově 18:6 a na branku 6:4, ale v zakončení se nedařilo. Tutovky pálil i Cristiano Ronaldo.

Velká chvíle brzy 38letého fotbalisty přišla v nastaveném čase. Ten se postavil k pokutovému kopu a bez problémů proměnil. Dal tak svou první soutěžní branku v novém dresu. Zápas nakonec skončil 2:2 a tým kolem slavného Portugalce opět ztratil. Ačkoliv se hosté snažili ještě ve zbytku duel skóre otočit, tak se jim to nepodařilo, a to i kvůli tomu, že se po zbytečném zákroku nechal vyloučit střelec první branky Talisca.

Al-Nassr je i přes toto zaváhání stále v čele nejvyšší saúdskoarabské soutěže, když po 15 zápasech má na svém kontě 34 bodů. Jenže druhý Al Shabab je na tom bodově stejně a navíc má jeden duel k dobru. Další střetnutí čeká Cristiana Ronalda a spol. 9. února, kdy zajíždí na hřiště celku Al Wehda, který je v šestnáctičlenné tabulce zatím 12. Do konce sezony zbývá týmu Al-Nassr 15 zápasů. Do asijské Ligy mistrů postupuje pouze vítěz celé soutěže.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.