5.8 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Ronaldo dvěma góly hasil požár United, Lewandowski ohromil hattrickem

Úterní program Ligy mistrů nabídl strhující duely. Atalanta sahala doma po výhře nad Manchesterem United, nicméně hvězdný Ronaldo zařídil v nastavení krásným gólem alespoň remízu. Fotbalisté Bayernu a Juventusu naopak na svých stadionech roli favoritů potvrdily, svým soupeřům navíc uštědřily mnoho branek. Podívejte se, jak se jednotlivým týmům dařilo.

Atalanta nezačala v zápase s Manchesterem United vůbec špatně, v úvodu se nádherně trefil Iličić. Do poločasové přestávky se však, bohužel pro domácí, šlo za vyrovnaného stavu, vynikající kombinace po ose Fernandes – Ronaldo totiž skončila v síti Bergama. Druhý poločas opět znovu lépe otevřeli domácí, Atalantu znovu do vedení poslal skvěle hrající Zapata. Perfektně si pohlídal ofsajd a VAR po dlouhém zkoumání jeho gól nakonec posvětil.

Nicméně nebyl by to Cristiano, kdyby se nepokusil s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat. V nastavení druhé půle napřáhl ke střele zpoza vápna a trefil snad jediné možné místo na vzdálenější tyči. Fanoušci Rudých Ďáblů mohli slavit. United stále drží první místo v tabulce, přestože po něm Atalanta v tomto kole opravdu výrazně sahala.

Dalším pohledným zápasem byl duel Juventusu se Zenitem. Hráči Turínu prožívají v Serii A smutné chvíle, zato v Lize Mistrů ještě neztratili bod. A v zápase se Zenitem Petrohrad svou sérii prodloužili s velikým přehledem. Mužem zápasu byl jednoznačně navrátilec do sestavy Paulo Dybala. V 9. minutě sice ještě napálil tyč branky Petrohradu, o dvě minuty později už mířil přesně. Následně se prosadil i z opakované penalty a v závěru zápasu připravil branku Moratovi. Prosadil se i Chisea po krásném brejku. Vlastní gól Bonucciho či snížení Zenitu v 91. minutě už tak nic neznamenalo, Juventus vyhrál 4:2.

Lewandowski oslavil jubileum hattrickem

Do Allianz Areny zavítala Benfica z portugalského Lisabonu. A zápas s domácím Bayernem Mnichov sliboval gólové hody, což se po pár minutách naplnilo. Ostrostřelec Robert Lewandowski nastoupil do svého stého zápasu v LM a jubileum hned oslavil gólem hlavou. Po pár minutách přihrál na gól Gnabrymu a před poločasem dostal možnost skórovat z penalty. Tu sice zahodil, nicméně krasojízda neskončila.

V druhé půli se nejprve prosadil hostující Morato, nicméně po průniku mezi obránci Lisabonu se znovu trefil Lewandowski. Těsně před koncem utkání mu navíc balon poslal až z vlastního vápna brankář Neuer a polský kanonýr se opět nemýlil, čímž zkompletoval hattrick. Trefil se i Sané a Bayern doma nad Benficou zvítězil jasně 5:2.

Barcelona obstřelovala ve svém zápase branku Dynama Kyjev už od prvních minut, žádný z pokusů katalánského velkoklubu však v síti neskončil. Kyjev navíc hrál organizovaně a červenomodrým se přes Ukrajince špatně probojovávalo. Až Ansu Fati v závěru zápasu rozhodl. Po krásné přihrávce ze strany hřiště napálil balon prvním dotekem přímo pod břevno a zařídil Barceloně tři body.

Malmö, město ležící na jihu Švédska, nabídlo souboj domácího klubu s londýnskou Chelsea. A přestože byli Angličané obrovskými favority, na výhru se nadřeli. Malmö výborně bránilo útoky hostí a snažilo se chodit do brejků. Švédský blok držel šedesát minut. Poté neuhlídal Hakima Zyiecha, jenž dostal vynikající balon před odkrytou branku a bez problémů zakončil. Chelsea už si jednogólový náskok vzít nenechala.

Úterní výsledky UEFA Champions League:

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?