4.1 C
Czech
Sobota 20. prosince 2025
FotbalRonaldinho do Skotska, Zlatan ke QPR či „Lewa“ do Blackburnu. Tohle je...

Ronaldinho do Skotska, Zlatan ke QPR či „Lewa“ do Blackburnu. Tohle je 7 šílených přestupů, které nevyšly

Celý fotbalový svět řeší v posledních několika týdnech přestupy. Do Paříže se odstěhoval Lionel Messi, comeback do Manchesteru United hlásí Cristiano Ronaldo. Existuje však i několik případů, kdy se velkolepý transfer nepovedl. Jako třeba v případě Ronaldinha, Gerrarda nebo Zlatana Ibrahimoviče.

Každé léto nastává doba, kdy médii probíhají nejrůznější spekulace, bulvární zprávy a rozbory. Je to totiž čas, během kterého mohou kluby domlouvat a realizovat své nové posily. V historii byly k vidění bláznivé i gigantické přesuny, řada z nich ale skončila jen v novinových titulcích.

„Auba“ do Newcastlu

V poslední době ne zrovna výrazný tým v anglické Premier League měl v roce 2013 enormní zájem o současného kapitána Arsenalu. Tehdy hrál Gabonec za Saint-Etienne ve Francii a na stole byla nabídka. Tu se ale nakonec sám fotbalista rozhodl nepřijmout.

„Vedení Saint-Etienne mě chtělo prodat do Newcastlu, ale nakonec jsme zvolili finalistu Ligy mistrů z Dortmund. Můj otec totiž zbožňoval a studoval práci Jürgena Kloppa. I když mi nabízeli méně peněz, šel jsem tam,“ vzpomíná Aubameyang.

Německá liga mu sedla náramně a za další dva roky už kolem někdejšího útočníka AC Milán nebo Lille kroužili giganti jako Manchester United, Barcelona či Real Madrid. Za rekordní sumu se nakonec stěhoval do Arsenalu.

Ronaldinho blízko St. Miren

Tyhle dvě fotbalová jména asi tak často neuslyšíte ve vzájemné souvislosti. Pravdou ale je, že legendární Brazilec skutečně zvažoval možnost zahrát si skotskou nejvyšší soutěž. Psal se rok 2001 a Ronaldinho byl na cestě do Paříže.

Na poslední chvíli se ale vložilo do hry o služby budoucího křídelníka Barcelony vedení skotského St. Miren. Nutno říct, že nabídka hrál na severu Britských ostrovů nebyla tak zajímavá jako fotbal pod Eiffelovou věží v hlavním městě Francie.

Grealish a Fernandes ke Spurs

Dvojice, která v současné době patří mezi ty největší „star“ v Premier League. Jeden táhne Manchester United, ten druhý šel za rekordní částku do týmu rivala ze City. Klidně se ale mohlo stát, že Grealish a Fernandes skončí v jedno a tom samém týmu.

Tím je Tottenham Hotspur. Začněme Grealishem, který byl předmětem zájmu vedení celku ze severu Londýna už v roce 2018. Mnozí už byli v Aston Ville s jeho koncem v klubu smíření, neboť tehdy ještě mladík už se po střídání v zápase s Hullem loučil.

Nakonec to však nevyšlo. A to ani v případě Bruna Fernandese. Spurs se předháněli s United v roce 2019 o jeho podpis a podle dostupných zdrojů byl gólový záložník z Portugalska dokonce blíže hlavnímu městu Anglie. Víme ale, že Bruno je nyní „ďáblem“.

Zlatan do QPR

Nebyl to jen Arsenal, kdo měl zájem o služby švédského „snipera“. V časech, kdy ještě Zlatan s fotbalem začínal, byl na testech na Loftus Road, tedy domovské adrese Queens Park Rangers. Zkouška se mu povedla, tehdejší kouč Gerry Francis ale nebyl o jeho kvalitách přesvědčený.

Vedení klubu z Londýna nakonec kývlo místo něj na podpis Luka Cornwalla z Fulhamu. A tak vytáhlý Švéd zakotvil v Malmö. Poté prošel týmy jako Barcelona, Inter i AC Milán, Manchester United či LA Galaxy.

Gerrarda chtěla Chelsea

Během svých fotbalový let působil současný kouč Rangers jen ve dvou klubech. Zejména v jednom se ale stal synonymem fotbalu, úspěchu a loajality. Steven Gerrard ale v roce 2005 přemýšlel o změně a funkcionáře Liverpoolu dokonce poprosil, aby mu nestáli v cestě.

„Už jsem to říkal mnohokrát. Myslím si, že když o vás stojí kouč jako Mourinho a ukáže vám, jak umí vyhrávat, zamotá vám to hlavu. Tehdy jsem se si myslel, že jsem se rozhodl správně. Nakonec jsem ale obrátil a uvědomil si, že chci zůstat v Liverpoolu,“ vzpomíná Gerrard.

Nabídku ve výši 32 milionů liber nejprve Liverpool nepřijal, pak ale svolil k odchodu. V tu chvíli ale otočil Gerrard. Proč? Chtěl v přístavním městě a rodišti kapely The Beatles vyhrávat trofeje. To se mu povedlo, liga mu ale vždy utekla. Tu by měl v Chelsea jistou.

„Lewa“ mířil do Blackburnu

Poslední námi rozebíraný přestup, který nevyšel, je asi ten nejpozoruhodnější. Gólová mašina Robert Lewandowski měl nakročeno do Blackburnu. Tehdejší kouč Sam Allardyce o kanonýra stál a sám Polák se stěhování nebránil. Jenže transferu zamezilo počasí.

„Lewa“ už měl koupenou letenku, těšil se na Ostrovy, v roce 2010 ale vybouchla sopka. Ta zastavila leteckou dopravu na kontinentu a útočník tak musel zůstat doma. „Myslím, že by bylo fajn, kdybych do Blackburnu jel. Kvůli mraku jsem ale nemohl,“ vzpomíná.

Mrak sopečného popela Lewandowskimu zničil sny o Anglii. „Změnilo mi to život. Kdybych jel do Blackburnu, možná bych tam zůstal,“ říká současná hvězda Bayernu. Chtěl vidět tréninkové centrum i stadion, což by ho možná o přesunu nadobro přesvědčilo.

Rodák z Varšavy se nakonec upsal Dortmundu, ze kterého pak přešel do Bayernu. Zbytek příběhu už znáte. Láme rekordy, dává góly jako na běžícím páse. K tomu ale vůbec dojít nemuselo.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Kämpf dal první gól za Vancouver, Faksa i Hronek zapsali po dvou asistencích

David Kämpf ukončil čekání na první bod ve Vancouveru gólem na ledě Islanders a Canucks vyhráli 4:1. Dvě asistence přidal Filip Hronek, dvakrát nahrál i Radek Faksa a skóroval také Martin Nečas. Večer poznamenalo i střídání Lukáše Dostála a porážka Karla Vejmelky v brance Utahu.

Ledecká dojela šestá ve Val d’Isere a zapsala nejlepší sjezd sezony

Ester Ledecká se ve Val d’Isere posunula nejblíž letošnímu pódiu. Ve sjezdu Světového poháru dojela šestá a potvrdila, že forma jde nahoru. Na vítězku Cornelii Hütter ztratila 46 setin. Od stupňů vítězů ji dělilo jen jedenáct setin.

Atlanta bez Younga padla v San Antoniu, Krejčí dal dva body

Atlanta schytala v NBA tvrdý večer. Prohra 98:126 v San Antoniu bolela už od prvních minut. Hawks přijeli bez Trae Younga i Kristapse Porzingise a chyběla jim lehkost v útoku. Vít Krejčí se do statistik zapsal jen drobně, ale na palubovce si své odpracoval.

Anthony Joshua ukončil show Jakea Paula. Brit mu v šestém kole rozdrtil čelist

Miami zažilo jednu z nejkontroverznějších boxerských nocí posledních let. Duel Anthony Joshua  vs. Jake Paul, tedy souboj mezi zkušeným, dvojnásobným šampionem a mediální hvězdou skončil podle očekávání, a to technickým knockoutem ve prospěch britského favorita v šestém kole. Přesto šlo o zápas, který znovu otevřel debatu o hranicích sportovní show a bezpečnosti v profesionálním boxu.

Zachův gól Boston nespasil, Dobeš opět vyhrál s Montrealem

Pavel Zacha dal v noci na pátek v NHL jediný gól Bostonu, jenže Bruins doma padli s Edmontonem 1:3. Jakub Dobeš naopak navázal na předchozí start a s Montrealem porazil Chicago 4:1, když chytil 14 z 15 střel.

Zabystřan vyhrál super-G ve Val Gardeně a přepsal české dějiny

Jan Zabystřan senzačně ovládl superobří slalom Světového poháru ve Val Gardeně. Se startovním číslem 29 porazil i lídra současnosti Marca Odermatta o 22 setin sekundy. Český muž tak poprvé v historii vyhrál závod Světového poháru ve sjezdovém lyžování.

„Nesahej mi na obličej!“ Souboj Anthony Joshua vs. Jake Paul se blíží 

Napjatá atmosféra před kontroverzním duelem Anthony Joshua vs. Jake Paul houstne. Na čtvrtečním vážení v Miami došlo k ostré výměně, když Joshua odstrčil Paulovu pěst od svého obličeje a rázně mu vzkázal: „Nedotýkej se mě.“ Britský boxer dal jasně najevo, že cirkus kolem zápasu má své hranice.

Michael van Gerwen se „protrápil“ do druhého kola mistrovství světa PDC

Trojnásobný mistr světa Michael van Gerwen přiznal, že si pro postup do druhého kola mistrovství světa PDC musel sáhnout hluboko do rezerv. V úvodním utkání ho totiž výrazně potrápil japonský debutant Mitsuhiko Tatsunami.

Will Fleury před turnajem OKTAGON 81 v O2 areně pálí ostrými a nešetří kritikou

Dvojnásobný šampion Will Fleury se 28. prosince v pražské O2 areně chystá na titulový duel s Martinem Budayem. V rozhovoru pro Ruik mluvil o tom, že by jako Čech dostal větší prostor, i o tom, proč mu Budayův styl nepřijde zábavný. Organizace zároveň turnaj OKTAGON 81 označuje na svém webu za jeden z vrcholů evropského MMA.

Vejmelka vede NHL, další výhra přišla po triumfu 4:1 v Detroitu

Karel Vejmelka dotlačil Utah k výhře 4:1 v Detroitu a přidal už patnácté vítězství v sezoně. Český brankář inkasoval jen jednou, pochytal 27 střel a hlasování mu přisoudilo roli třetí hvězdy večera.

Šok v Ally Pally. James Wade postoupil bez zaváhání, Van Barneveld skončil hned v úvodu

Angličan James Wade vstoupil do mistrovství světa PDC v šipkách suverénním způsobem. V prvním kole si poradil s Japoncem Ryuseiem Azemotem hladce 3:0 na sety a potvrdil tak roli favorita. Naopak jeden z největších šoků úvodních dnů turnaje přišel v podání Raymonda van Barnevelda, který se s šampionátem loučí nečekaně brzy.

Jake Paul vs. Anthony Joshua: Souboj, který rozděluje svět boxu

Svět boxu se chystá na jednu z nejkontroverznějších bitev posledních let. Youtubová hvězda Jake Paul se v těžké váze utká s britským dvojnásobným mistrem světa Anthonym Joshuou. Duel se uskuteční v Miami a pro fanoušky ve Velké Británii začne v časných ranních hodinách v sobotu. Emoce před zápasem vygradovaly na středeční závěrečné tiskové konferenci, kde si oba boxeři vyměnili ostrá slova.

Mbappé se přiblížil rekordu Ronalda, Real vydřel postup v poháru

Real Madrid postoupil do osmifinále Copa del Rey po výhře 3:2 na hřišti třetiligové Talavery. Klíčovou postavou byl Kylian Mbappé, který dvěma góly znovu potvrdil mimořádnou sezonu a přiblížil se historickému rekordu Cristiana Ronalda. Favorit ale musel o postup bojovat až do posledních minut.

Lewandowski otevřený odchodu z Barcelony, v MLS už má konkrétního zájemce

Robert Lewandowski jednal s Chicago Fire o možném přestupu do MLS. Sedmatřicetiletý útočník Barcelony zůstává otevřený změně a klub z Illinois ho chce přivést od léta. Ve hře ale zůstává i pokračování v Katalánsku nebo nabídky z jiných soutěží.

Šok v tenisovém světě. Alcaraz se po sedmi letech rozloučil s trenérem Ferrerem

Carlos Alcaraz ukončil spolupráci s trenérem Juanem Carlosem Ferrerem. Jedno z nejúspěšnějších spojení světového tenisu končí po sedmi letech a šesti grandslamových titulech. Rozchod přichází krátce před sezonou, ve které chce Alcaraz dokončit kariérní Grand Slam.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama