Více
  0.6 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Rok 2022 nemohl začít lépe. Na Havaji se psaly dějiny golfu, Australan zničil rekord PGA Tour

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nový kalendářní rok se ve světě golfu ponese ve skvělém duchu. Důvodů je hned několik, do profi turnajů se možná vrátí Tiger Woods, na všechny podniky se vracejí diváci, k tomu ale navíc hned na úvod padl rekord. PGA Tour ještě nikdy neviděla lepší skóre, než jaké zahrál Cameron Smith z Austrálie. Turnaj na Havaji zahrál za mínus 34 ran.

  Pro obyvatele Spojených států amerických platí Havaj za dovolenkový ráj, do kterého si jezdí odpočinou a relaxovat. Golfová smetánka ale na souostroví zamířila hned na úvod roku za jiným cílem. Na programu byl první turnaj nového kalendářního roku zvaný Turnaj šampionů.

  Právě ten mají golfisté obzvlášť rádi. Po vánoční pauze jde, jak už bylo řečeno, o premiéru, navíc se hraje na vcelku jednoduchém hřišti. A přesně to také potvrdil Cameron Smith, který si připsal vítězství. Ještě navíc díky rekordnímu počinu, kterým přepsal historii PGA Tour.

  Když v roce 2003 zahrál bývalý první hráč světového žebříčku Ernie Els na tom samém turnaji za -31, mnozí tvrdili, že ho nikdy nikdo nepřekoná. Opak je ale pravdou, hned na start roku překonali Jihoafričana hned tři golfisté. Kromě Smitha i Rahm a Jones.

  „Snažil jsem se dostat skóre až na pětatřicítku, nakonec je to o jednu méně, ale i to beru,“ smál se po turnaji Smith. „Bylo to neskutečné kolo. Nikdy na něj nezapomenu. Jon i já jsme hráli celý den dobře a Matt ve flightu před námi ještě lépe,“ ocenil své soky.

  Úžasný Rahm bral jen stříbro

  Do nedělního závěrečného kola vstupoval Smith se skóre -26, stejně na tom ale byl také Jon Rahm. Světová jednička ze Španělska hrála skvělý golf, na celém turnaji zahrála 32 birdie, což se rovná dosavadnímu rekordu, nakonec se ale z vítězství kvůli jedné jediné ráně neradovala.

  „Je to zvláštní pocit, když nastřílíte sedm pod par a musíte si skoro stěžovat, protože byste měli skóre stlačit ještě níž. Mám všechny důvody k úsměvu, až na jeden jediný. Je to pro mě taková hořkosladká chvíle. Prohrál jsem, ale měl jsem spoustu šancí, které jsem mohl proměnit,“ pronesl Rahm.

  Finiš na druhém místě možná později opláče, těšit ho ale může fakt, že zůstane v čele žebříčku PGA Tour. Sesadit ho mohl druhý Morikawa, to by ale na Turnaji šampionů musel skončit nejhůře třetí. To se nepovedlo, Američanův výkon stačil až na páté místo.

  Celkový vítěz Smith si kromě rekordu, poháru a čtvrtého titulu na PGA Tour odvezl domů i slušný balík. Na účet mu přistane něco kolem v přepočtu 30 milionů korun.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tiger Woods

  Golfista Tiger Woods se vrátil druhým místem. Tady jsem doma, řekl po turnaji otců se syny

  Comeback je dokonán. Jeden z nejlepších golfistů všech dob se vrátil zpět na místo, kde se cítí nejlépe. Tiger Woods měl v únoru děsivou nehodu, zlámal si nohy, hrozila mu amputace a nebylo jasné, zda ještě někdy bude chodit. Američan ale obtíže překonal a spolu se svým synem vyrazil na turnaj PNC Championship. Jasně navíc dokázal, že golf stále nezapomněl.
  Tiger Woods

  Je to tady. Tiger Woods se po nehodě vrací ke golfu, představí se na turnaji otců a synů

  Nemyslitelné se stává skutečností. Legendární golfista Tiger Woods oprašuje boty, rukavice, hole a jde opět do akce. Po únorové nehodě málem přišel o jednu nohu, ze zranění se ale dokázal dostat a hlásí comeback. Nepůjde sice o turnaj v rámci PGA Tour, stejně jako vloni si ale nechce nechat ujít turnaj otců a synů.
  Tiger Woods

  Tiger Woods je opět ve svém živlu. Po únorové havárii dělá pokroky, zašel i na odpaliště

  Program legendárního golfisty Tigera Woodse se letos nesl v duchu rehabilitace a sbírání se z děsivé nehody, kterou utrpěl v únoru letošního roku. Prvotní cíle splnil, začal znovu chodit a dokonce už zamířil i na odpaliště. Naděje na návrat mezi golfovou smetánku tak ještě stále nezhasla.
  Rory Sabbatini

  Cestu turnajem zhatily Sabbatinimu zakázané nálepky. Slovák byl diskvalifikován

  Americký stát Georgia a jeho hřiště Sea Island Golf Club v současné době hostí slavný turnaj v rámci PGA Tour zvaný RSM Classic. Do prestižní společnosti golfových hvězd se dostal také slovenský zástupce Rory Sabbatini, s turnajem se ale bohužel loučí předčasně. Na vině jsou reflexní pásky na holi.
  Ryder Cup

  Ryder Cup v režii USA. Evropě se nedařilo, narvané tribuny sledovaly demolici

  Golfisté mají Ryder Cup už jen v živé paměti. Už 43. ročník slavného turnaje, ve kterém proti sobě nastupují hráči Evropy a Spojených států amerických, je u konce. Z drtivého vítězství se raduje výběr USA, naopak Evropa jede zpátky na svůj kontinent zničená. Takový rozdíl už tady dlouho nebyl.
  Bryson DeChambeau

  Golfisté střádají síly na Ryder Cup. Mám úplně zničené ruce, přiznal DeChambeau

  Už zítra startuje golfový svátek s názvem Ryder Cup. Ti nejlepší hráči z Evropy a Spojených států amerických změří síly v bitvě dvou hvězdami napěchovaných týmů. Další ročník se měl konat už vloni, kvůli pandemii nemoci covid-19 se ale akce přesunula až na letošní rok. Startuje se v pátek odpoledne na hřišti Whistling Straits ve Wisconsinu.
  Reklama
  Reklama
  Reklama