Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Rok 2022 nemohl začít lépe. Na Havaji se psaly dějiny golfu, Australan zničil rekord PGA Tour

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nový kalendářní rok se ve světě golfu ponese ve skvělém duchu. Důvodů je hned několik, do profi turnajů se možná vrátí Tiger Woods, na všechny podniky se vracejí diváci, k tomu ale navíc hned na úvod padl rekord. PGA Tour ještě nikdy neviděla lepší skóre, než jaké zahrál Cameron Smith z Austrálie. Turnaj na Havaji zahrál za mínus 34 ran.

  Pro obyvatele Spojených států amerických platí Havaj za dovolenkový ráj, do kterého si jezdí odpočinou a relaxovat. Golfová smetánka ale na souostroví zamířila hned na úvod roku za jiným cílem. Na programu byl první turnaj nového kalendářního roku zvaný Turnaj šampionů.

  Právě ten mají golfisté obzvlášť rádi. Po vánoční pauze jde, jak už bylo řečeno, o premiéru, navíc se hraje na vcelku jednoduchém hřišti. A přesně to také potvrdil Cameron Smith, který si připsal vítězství. Ještě navíc díky rekordnímu počinu, kterým přepsal historii PGA Tour.

  Když v roce 2003 zahrál bývalý první hráč světového žebříčku Ernie Els na tom samém turnaji za -31, mnozí tvrdili, že ho nikdy nikdo nepřekoná. Opak je ale pravdou, hned na start roku překonali Jihoafričana hned tři golfisté. Kromě Smitha i Rahm a Jones.

  „Snažil jsem se dostat skóre až na pětatřicítku, nakonec je to o jednu méně, ale i to beru,“ smál se po turnaji Smith. „Bylo to neskutečné kolo. Nikdy na něj nezapomenu. Jon i já jsme hráli celý den dobře a Matt ve flightu před námi ještě lépe,“ ocenil své soky.

  Úžasný Rahm bral jen stříbro

  Do nedělního závěrečného kola vstupoval Smith se skóre -26, stejně na tom ale byl také Jon Rahm. Světová jednička ze Španělska hrála skvělý golf, na celém turnaji zahrála 32 birdie, což se rovná dosavadnímu rekordu, nakonec se ale z vítězství kvůli jedné jediné ráně neradovala.

  „Je to zvláštní pocit, když nastřílíte sedm pod par a musíte si skoro stěžovat, protože byste měli skóre stlačit ještě níž. Mám všechny důvody k úsměvu, až na jeden jediný. Je to pro mě taková hořkosladká chvíle. Prohrál jsem, ale měl jsem spoustu šancí, které jsem mohl proměnit,“ pronesl Rahm.

  Finiš na druhém místě možná později opláče, těšit ho ale může fakt, že zůstane v čele žebříčku PGA Tour. Sesadit ho mohl druhý Morikawa, to by ale na Turnaji šampionů musel skončit nejhůře třetí. To se nepovedlo, Američanův výkon stačil až na páté místo.

  Celkový vítěz Smith si kromě rekordu, poháru a čtvrtého titulu na PGA Tour odvezl domů i slušný balík. Na účet mu přistane něco kolem v přepočtu 30 milionů korun.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS