Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Rekord v Hradci. Ženskou reprezentaci hnal plný stadion

  Na nově otevřeném stadionu v Hradci Králové proběhlo klání ženských reprezentací. Souboji České republiky s Bosnou a Hercegovinou v rámci Ligy národů přihlíželo na východě Čech 7 488 diváků, což je nový rekord v návštěvnosti nejen národního týmu, ale i ženského fotbalu u nás. Duel skončil nerozhodně poměrem 2:2, na straně domácích skórovaly Dubcová s Černou a hostující celek dvakrát rozradostnila forvardka Milena Nikolićová.

  Malšovický stadion hostil duel Ligy národů žen poprvé. Velké návštěvy na zápasy domácích „votroků“ v rámci české nejvyšší fotbalové soutěže se čekaly, avšak na zmíněný střet ženských národních týmů už nikoli. Nejenže diváci vytvořili hráčkám skvělou atmosféru, ale zároveň byl díky jejich počtu překonán dosavadní rekord návštěvnosti ženského fotbalu v České republice.

  Top návštěva na klání reprezentace se datovala do loňského dubna. V Teplicích tehdy přihlíželo utkání s Islandem 3 242 příznivců fotbalu. Klubové maximum pak patřilo klubu SK Slavia Praha. Na jeho utkání s Bayernem Mnichov přišlo v rámci Ligy mistryň v roce 2019 do vršovického Edenu 6 882 fanoušků.

  Vyrovnanou bitvu zdobily pěkné akce

  Do duelu s Bosnou a Hercegovinou nevstoupily Češky nejlépe. Už v 6. minutě podcenila dlouhý míč Antonie Stárová. Meruna jí proletěla pod nohou a do útoku letěla hostující Amela Kršová. V blízkosti branky Olivie Lukášové přihrála pod sebe na kapitánku Milenu Nikolićovou a útočnice hostujícího výběru otevřela skóre ránou pod břevno.

  Vyrovnání přišlo po půl hodině hry, a to díky souhře hráček Sparty a AC Milán. Eliška Sonntagová z prvního jmenovaného klubu zahrála rohový kop a odražený míč propašovala precizním projektilem do sítě balkánské země Kamila Dubcová.

  Češky ale musely po pauze opět dotahovat, znovu po necelých šesti minutách pobytu na ploše. Aleně Pěčkové udělala kličku v rohu hřiště Emina Ekicová, nacentrovala na malé vápno a nikým nestřežená Milena Nikolićová rozvlnila síť České republiky.

  Nerozhodný stav pak vykouzlila po pasu Gabriely Šlajsové z pravé strany Franny Černá. Hráčka pražské Slavie dorazila na hraně ofsajdového postavení zblokovaný balon za záda hostující gólmanky Jeleny Gvozderacvé. Duel nakonec remízou skončil, národní tým se lvem na srdci pozici kurzových favoritek nepotvrdil.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.