Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Řeckou Laser game Slavia ustála, dravý Jurečka vyrovnal v nastavení

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Přežili vše. Lasery, kelímkovou válku, bazén místo trávníku i nepříjemný inkasovaný gól. Slávisté v Řecku remizovali, a tak, díky triumfu z prvního zápasu, postupují do čtvrtého předkola Evropské konferenční ligy. Ale nebylo to zadarmo, shodovali se členové vršovického klubu po zápase.

  Začátek duelu připomínal spíše závody v plavání. Plocha byla pod vodou, trávník zdobila malá koupaliště. Často se míč zastavoval na rybníčcích rozesetých po hřišti, hráčům to klouzalo. Navzdory těmto podmínkám si domácí fanoušci užili několik slibných šancí svého zelenobílého celku. Panathinaikos je totiž samozřejmě na svůj stadion zvyklý a rozkoukal se rychleji než hosté.

  Slávistům zatrnulo během prvních pětačtyřiceti minut hned několikrát. Slovinský kanonýr Andraž Šporar orazítkoval v jedné z prvních akcí zápasu tyč Mandousovy branky. Sešívaný golman se vyznamenal proti následnému pokusu Cantalapiedra, zneškodnil i únik zmíněného Šporara. Aleš Mandous držel své mužstvo na výsluní, neboť přispíval ohromujícími zákroky.

  Obrovským negativem celého zápasu ale byly od začátku lasery. Zelená nepříjemná světla, která směřovala do očí sešívaných. Je naprosto neakceptovatelné, že se tyto praktiky dějí a je ještě horší, že je nikdo během zápasu nedokázal vyřešit. Rozhodčí, security, klub. Nikdo. Při mnohých standardkách tak bylo vidět, jak hráči koukají do země, aby se nepotkali s paprskem vyslaným z ochozů.

  Lasery svítily, Slavia bojovala. A uspěla.

  Hned zezačátku druhé půle vypadalo athénské koupaliště o poznání lépe. Hřiště sice bylo podmáčené, ale jezírka se zmenšila, posléze úplně zmizela. Slavia ale nehrála svou hru, Řekové vytvářeli na tribunách to pravé peklo a Panathinaikos byl ve varu. Atmosféra gradovala, stadion se otřásal v základech.

  V 58. minutě přišla úvodní trefa. Aktivní Slovinec Šporar, jenž si zahrál v minulosti například za Slovan Bratislava, obdržel pas od Juankara a ze vzduchu klepl míč do sítě. Hrdina zápasu Mandous čisté konto neudržel.

  Ale sešívaní dokázali řecký tlak potlačit. Trenér Trpišovský bravurně (a včas) vystřídal, do hry poslal Ševčíka, Usora, Jurečku a Masopusta, a český velkoklub se propracovával do šancí. Třetí zmíněný navíc od nástupu na pažit praktikoval silné napadání zelenobílé defenzivy, které se záhy vyplatilo.

  V 90+4. minutě donutil Jurečka chybně rozehrát řeckou obranu, doběhl si pro merunu, obešel golmana a zpečetil červenobílý postup do 4. předkola. Byl to boj, ale tým kolem Jindřicha Trpišovského jej ustál a ve zdraví přežil. A to je hlavní.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS