Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Rána pro šipkařského mága. „Mighty Mike“ se chystá na operaci ruky a pauzu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Základní část šipkařské Premier League je u konce, v půlce června se bude hrát play off. Pro jednoho ze čtyř nejlepších šipkařů, kteří se v Berlíně představí, ale právě tato akce bude představovat na dlouhou dobu tu poslední. Michael van Gerwen půjde na operaci ruky, která ho vyřadí z dalších vrcholů letošní sezony.

  Jonny Clayton, Joe Cullen, James Wade a Michael van Gerwen. Čtveřice, která se už 13. června představí v Mercedes-Benz Aréně v Berlíně v rámci play off šipkařské Premier League. Půjde o hodně, akce budou sloužit jako příprava na World Cup od Darts. Holanďan van Gerwen ale vyhlíží pauzu.

  Už nějaký čas si šipkař a vítěz tří večerů letošní Premier League stěžuje na bolest pravé ruky. „Už nějakou dobu pociťuji mravenčení v pravé ruce,“ napsal na svůj Twitter. Vyšetření pak odhalilo příčinu. „Byl mi diagnostikován syndrom karpálního tunelu. Už se chvíli léčím, abych zmírnil příznaky a mohl pokračovat ve hře na dobré úrovni. Bylo ale jasné, že budu muset na operaci,“ pokračoval van Gerwen.

  Operaci postoupí v Německu, právě v dějišti finálového večeru Premier League. Naplánována je na 14. června, tedy den po konci play off a dva dny před startem World Cup od Darts. Tam bude holandský mistr světa jistojistě chybět. Podobně je tomu tak i v případě slavného Players Championship, které se hraje ještě o pár dní dříve.

  Další akce (snad) v červenci

  Druhý nejlepší hráč letošního ročníku Premier League a světová trojka je zklamaná, ví ale, že se zdravotní problém musí vyřešit. „Je pro mě zklamáním, že na mistrovství světa nebudu. Ale já, můj management, rodina i lékaři souhlasí s tím, že je teď ten správný čas, abych problém vyřešil,“ myslí si.

  „O dalších akcích v červnu a v červenci se rozhodnu podle toho, jak bude moje rekonvalescence probíhat. Mým cílem je být zpět na sto procent před World Matchplay,“ doplnil Holanďan. Tento turnaj se bude hrát v červenci, od 16. do 24. v hale v anglickém Blackpoolu. Van Gerwen tady triumfoval v letech 2015 a 2016.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS