ŠipkyRána pro šipkařského mága. "Mighty Mike" se chystá na operaci ruky a...

Rána pro šipkařského mága. „Mighty Mike“ se chystá na operaci ruky a pauzu

Základní část šipkařské Premier League je u konce, v půlce června se bude hrát play off. Pro jednoho ze čtyř nejlepších šipkařů, kteří se v Berlíně představí, ale právě tato akce bude představovat na dlouhou dobu tu poslední. Michael van Gerwen půjde na operaci ruky, která ho vyřadí z dalších vrcholů letošní sezony.

Jonny Clayton, Joe Cullen, James Wade a Michael van Gerwen. Čtveřice, která se už 13. června představí v Mercedes-Benz Aréně v Berlíně v rámci play off šipkařské Premier League. Půjde o hodně, akce budou sloužit jako příprava na World Cup od Darts. Holanďan van Gerwen ale vyhlíží pauzu.

Už nějaký čas si šipkař a vítěz tří večerů letošní Premier League stěžuje na bolest pravé ruky. „Už nějakou dobu pociťuji mravenčení v pravé ruce,“ napsal na svůj Twitter. Vyšetření pak odhalilo příčinu. „Byl mi diagnostikován syndrom karpálního tunelu. Už se chvíli léčím, abych zmírnil příznaky a mohl pokračovat ve hře na dobré úrovni. Bylo ale jasné, že budu muset na operaci,“ pokračoval van Gerwen.

Operaci postoupí v Německu, právě v dějišti finálového večeru Premier League. Naplánována je na 14. června, tedy den po konci play off a dva dny před startem World Cup od Darts. Tam bude holandský mistr světa jistojistě chybět. Podobně je tomu tak i v případě slavného Players Championship, které se hraje ještě o pár dní dříve.

Další akce (snad) v červenci

Druhý nejlepší hráč letošního ročníku Premier League a světová trojka je zklamaná, ví ale, že se zdravotní problém musí vyřešit. „Je pro mě zklamáním, že na mistrovství světa nebudu. Ale já, můj management, rodina i lékaři souhlasí s tím, že je teď ten správný čas, abych problém vyřešil,“ myslí si.

„O dalších akcích v červnu a v červenci se rozhodnu podle toho, jak bude moje rekonvalescence probíhat. Mým cílem je být zpět na sto procent před World Matchplay,“ doplnil Holanďan. Tento turnaj se bude hrát v červenci, od 16. do 24. v hale v anglickém Blackpoolu. Van Gerwen tady triumfoval v letech 2015 a 2016.

Nejčtenější tento týden

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.

Tlak na férovost. Toto Wolff varuje před zásahem do vyváženosti Formule 1

Nová pravidla Formule 1 pro sezonu 2026 mají pomoci vyrovnat výkonnost motorů, zároveň však otevírají prostor pro kontroverze. Šéf Mercedesu Toto Wolff vyzývá Mezinárodní automobilovou federaci, aby pečlivě dohlédla na jejich uplatňování a zabránila narušení současného rozložení sil.

Boston srovnal sérii s Buffalem, Pastrňák znovu bodoval a Zacha dal gól

Boston zvládl druhý zápas osmifinálové série na ledě Buffala a po výhře 4:2 vyrovnal stav na 1:1. David Pastrňák přidal dvě asistence a po dvou duelech vede produktivitu play off. Pavel Zacha vstřelil důležitý gól v přesilovce. Ve stejný večer uspěli také Karel Vejmelka s Utahem a Colorado, naopak Jakub Dobeš s Montrealem padl po prodloužení.

Laura Samson zvládla premiéru v Madridu a je ve druhém kole

Osmnáctiletá Laura Samson zvládla v Madridu další cenný krok. Česká tenistka při debutu v hlavní soutěži tisícovky porazila zkušenou Tatjanu Maria 6:4 a 6:2. Na antuce strávila jen hodinu a čtvrt a poprvé v kariéře prošla na turnaji této úrovně do druhého kola.

Vladař vynuloval Pittsburgh a Philadelphia je po dvou zápasech nahoře

Daniel Vladař prožil v NHL mimořádný večer. Český brankář zastavil všech 27 střel Pittsburghu, dovedl Philadelphii k výhře 3:0 a poprvé v kariéře udržel v playoff čisté konto. Flyers zvládli i druhý duel na ledě soupeře a v sérii vedou 2:0. Premiéru ve vyřazovací části má za sebou také Lukáš Dostál, jeho Anaheim však v Edmontonu těsně padl 3:4.

Formule 1 upravila pravidla pro Miami, sází na rychlost a posiluje bezpečnost

Po úvodních závodech sezony 2026 reaguje vedení Formule 1 na připomínky jezdců i týmů. Balíček změn, který vstoupí v platnost už při Velké ceně Miami, má přinést agresivnější jízdu „na plný plyn“ a zároveň eliminovat rizikové situace, jež odhalily první podniky ročníku.

Erling Haaland bez servítek: Gabriel měl jít ven. Vyhrocený duel City s Arsenalem budí emoce

Souboj dvou gigantů Premier League znovu přinesl drama nejen herní, ale i emotivní. Erling Haaland po vítězství Manchesteru City nad Arsenalem otevřeně prohlásil, že obránce Gabriel měl být po kontroverzním momentu vyloučen. Shodují se s ním i bývalí hráči a rozhodčí.

Gerwyn Price mezi elitou. Desátý triumf na European Tour ho vystřelil mezi legendy

Velšský šipkař Gerwyn Price dosáhl dalšího milníku své kariéry. V německém Sindelfingenu vybojoval už desátý titul na European Tour a zařadil se mezi absolutní elitu tohoto okruhu. Jeho vítězství se ale rozhodně neobešlo bez dramatu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama