3.7 C
Czech
Pátek 20. března 2026
TenisRána pro novináře. V Paříží nebudu chodit na tiskovky, plánuje Ósakaová

Rána pro novináře. V Paříží nebudu chodit na tiskovky, plánuje Ósakaová

Už v neděli startuje druhý velký „Grand slam“ letošní sezony. Do Francie už se sjíždí největší tenisové hvězdy celé planety a chybět mezi nimi nebude ani nasazená dvojka ženského žebříčku – Japonka Ósakaová. Ta před turnajem prozradila svůj plán: nebude chodit na pozápasové tiskové konference.

Japonská tenistka patří v poslední době ve svém oboru mezi extra třídy. Vyhrála prestižní Grand slam v Austrálii, a i když pak v Miami, Madridu ani Římě do bojů o nejcennější trofej neprošla, stále ji sázkové kanceláře favorizují na nejvyšší umístění.

Ósakaová často promlouvá i do dění mimo tenisový kurt. Před časem se opřela třeba do organizátorů her v její „domovině“. Druhá nejlepší tenistka žebříčku WTA si myslí, že v současné pandemické situaci by mohl hry pořádat jen blázen.

I tak se ale do Tokia chystá a stejně tak pojede i do Francie. Roland Garros startuje už v neděli 30. května, Japonka ale plánuje velkou věc. Nebude chodit na tiskové konference. Podle ní novináři srážejí psychické zdraví sportovců.

„Často dostáváme otázky, na které jsme už několikrát před tím odpovídali. Často také dostaneme otázky, po kterých o sobě začneme pochybovat. A já se nebudu bavit s lidmi, kteří o mě pochybují,“ začala někdejší světová jednička.

Podpora od Sereny

Krok sklízí ovace jak pozitivní, tak i negativní. Gesto se samozřejmě nelíbí těm hlavním aktérům, novinářům, od kolegyně Sereny Williamsové si ale Japonka vyslechla slova podpory. „Holka, udělej to. Žij si život tak, jak sama chceš,“ okomentovala příspěvek na Twitteru.

Ósakaová poukazovala na spoustu věcí. Tady je jen malý přehled:

„Často mám pocit, že lidé nemají ohled na psychické zdraví sportovců, a tiskovky mě v tom jen utvrzují. Proto na ně v Paříži chodit nebudu,“ přiblížila tenistka. „To, že nebudu chodit na tiskovky, nemá se samotným turnajem nic společného,“ pokračovala.

„Od mládí se mnou navíc novináři mluvili a s většinou z nich mám přátelský vztah. Pokud si ale organizace myslí, že bude pořád dokola říkat: „Choďte na tiskové konference, nebo dostanete pokutu“, a přitom stále ignorovat duševní zdraví sportovců, kteří jsou tady hlavní, tak se tomu musím smát,“ dodala.

Je dost možné, že si Ósakaová vyslouží tučnou pokutu, podle svých slov s ní už ale předběžně počítá a nemá s placením problém. Tedy v případě, že organizátoři dají získané peníze na charitu spojenou s léčbou psychicky nemocných.

Nejčtenější tento týden

Šok v Premier League. Gian Van Veen odstoupil kvůli zdravotním problémům

Mladý nizozemský talent Gian van Veen musel nečekaně odstoupit ze sedmého večera Premier League Darts v Dublinu. Důvodem jsou zdravotní komplikace v podobě ledvinových kamenů, kvůli nimž skončil v nemocnici. Soutěž tak přichází o jedno z nejvýraznějších překvapení letošního ročníku.

Zpátky ke kořenům. Dana White chce změnit svět boxu od základů

Šéf UFC Dana White vstupuje do profesionálního boxu s ambiciózním projektem Zuffa Boxing a velkou vizí. Chce vrátit sportu přehlednost, přitáhnout nové fanoušky a nabídnout zápasy, které dávají smysl. Po podpisu klíčové dohody se Sky Sports odhalil, kam chce box posunout.

Liverpool otočil osmifinále, Barcelona rozstřílela Newcastle a Lewandowski přepsal historii

Liga mistrů už zná kompletní osmičku čtvrtfinalistů. Liverpool doma smazal manko proti Galatasarayi, Bayern znovu bez větších potíží vyřadil Atalantu a Barcelona předvedla proti Newcastlu ofenzivní smršť. Právě katalánský večer navíc přinesl i výrazný rekord Roberta Lewandowského.

Vladař ovládl český souboj v NHL, Colorado padlo s Dallasem

Daniel Vladař zvládl český brankářský duel proti Lukáši Dostálovi a dovedl Philadelphii k výhře 3:2 v prodloužení na ledě Anaheimu. Ve šlágru dvou nejlepších týmů soutěže pak Colorado padlo s Dallasem po nájezdech, Martin Nečas tentokrát zůstal bez bodu.

Dost bylo experimentů se starty, bouří se Ferrari proti změnám

Napětí ve Formuli 1 roste nejen na trati, ale i v zákulisí. Ferrari se ostře postavilo proti dalším úpravám startovní procedury, zatímco rivalové v čele s Mercedesem volají po změnách. Spor odhaluje hlubší problém nové technické éry.

Radim Rulík po sezoně skončí u reprezentace a převezme Kladno

Radim Rulík se po květnovém mistrovství světa ve Švýcarsku vrátí do každodenní klubové práce. U hokejových Rytířů Kladno vytvoří nový trenérský štáb spolu s Markem Židlickým a Ondřejem Pavelcem, na lavičce zůstane i Tomáš Plekanec. Pro český národní tým tak končí výrazná etapa, která přinesla medaile i výraznější propojení reprezentačních kategorií.

Zacha dvakrát překonal Dobeše, radost z výhry ale měl nakonec český brankář

Pavel Zacha byl v českém souboji v NHL výrazně vidět. Proti Montrealu dvakrát překonal Jakuba Dobeše a David Pastrňák přidal asistenci. Boston přesto na ledě Canadiens padl 2:3 po prodloužení a odvezl si jen bod.

Americká boxerská naděje míří do Británie. Jared Anderson poprvé zabojuje v Manchesteru

Jedna z nejzajímavějších postav současné těžké váhy se chystá na premiéru na britské půdě. Jared Anderson by měl 9. května nastoupit v Manchesteru na velkém galavečeru, který vyvrcholí titulovým duelem Fabia Wardleyho s Danielem Duboisem.

Emma Raducanu vynechá Miami Open. Nemoc ji nepustí na kurt

Turnaj Miami Open přichází o jedno z výrazných jmen. Emma Raducanu se kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům odhlásila, mimo hru je i Sonay Kartal. Pozornost tak poutá především návrat legendy Venus Williams.

Praha bude hostit část hokejového Světového poháru 2028

Praha se v únoru 2028 zařadí mezi dějiště hokejového Světového poháru. Turnaj se vrátí po dvanácti letech a vedle české metropole se bude hrát také v Calgary a Edmontonu. O2 arena nabídne zápasy základní skupiny i jedno utkání vyřazovací části, což pro české fanoušky znamená další velkou akci s účastí nejlepších hráčů planety.

Dva góly Pastrňáka a trefa Zachy na výhru nestačily, Boston prohrál s Devils

David Pastrňák a Pavel Zacha byli v ofenzivě Bostonu stoprocentní. Česká dvojice se postarala o všechny tři branky Bruins, jenže ani to na výhru nestačilo. Boston padl na ledě New Jersey 3:4 v prodloužení. Pastrňák navíc zapsal další výrazný večer a po dvou gólech si odnesl i ocenění pro druhou hvězdu utkání.

Aryna Sabalenka dobyla Indian Wells po epickém finále s Rybakinou

Finále prestižního turnaje BNP Paribas Open nabídlo tenisovou bitvu, která splnila očekávání. Světová jednička Aryna Sabalenka porazila po více než dvou a půl hodinách dramatického boje svou velkou rivalku Elenu Rybakinu 3:6, 6:3, 7:6 (8:6) a poprvé v kariéře ovládla turnaj v Indian Wells.

Krejčího devět bodů Portlandu nestačilo, New York otočil velkou ztrátu

Portland v dalším programu NBA padl na palubovce Philadelphie 103:109. Český reprezentant Vít Krejčí trefil tři trojky a zapsal devět bodů, hosté ale v koncovce znovu doplatili na slabší produktivitu z dálky. Ve stejné noci zaujal i výrazný obrat New Yorku proti Golden State a nečekané zaváhání Detroitu v Torontu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama