BasketbalPrvních 100 vteřin v dresu Atlanty okořenil Krejčí asistencí, ale také první...

Prvních 100 vteřin v dresu Atlanty okořenil Krejčí asistencí, ale také první porážkou

Jediný český basketbalista v prestižní společnosti NBA před startem letošní sezony přestoupil z Oklahomy do Atlanty. Věří, že se mu na nové adrese bude dařit o něco lépe, bude hrát více a bude sbírat cenné zkušenosti. Ty první nasbíral v zápase svých Hawks s Charlotte. Jeho asistence však k triumfu nevedla.

Už tři zápasy od startu nového ročníku NBA má za sebou nový zaměstnavatel jediného Čecha v zámořské soutěži Víta Krejčího. Atlanta na úvod porazila Houston, pak vyhrála také nad Orlandem. Oba triumfy sledoval bývalý hráč Oklahomy, který přišel do týmu před startem sezony, z lavičky.

Krejčí nastoupil až do třetího duelu s Charlotte. Jenomže k jeho smůle byl právě tento souboj tím prvním, který jeho Atlanta prohrála. A to v poměru 109:126. Pro Krejčího je však důležité to, že vůbec nastoupil. „Pro mě je teď hlavní dostat se do rotace a s tím pak mohou narůstat minuty na hřišti. Chci si získat důvěru trenéra, aby na mě mohl v jakýkoliv moment ukázat a věděl, že odvedu dobrou práci,“ říkal ještě před premiérou v nových barvách.

„Důležité je být připravený v jakoukoliv minutu, a když na mě trenér ukáže, musím být na hřišti schopný změnit zápas,“ pokračoval. Krejčí nakonec odehrál v zápase 100 vteřin, během kterých zapsal jednu asistenci. Do zápasu naskakoval za téměř rozhodnutého stavu, Atlanta ve chvíli, kdy kouč na Krejčího ukázal, prohrávala o 17 bodů.

Páté místo Východní konference

Přestože Atlanta prohrála, úvod sezony se jí povedl. Po třech zápasech jí svítí u názvu dvě výhry a jedna porážka, což stačí na průběžné páté místo Východní konference. Lepší je zatím pouze čtveřice Boston Celtics, Milwaukee Bucks, Cleveland Cavaliers a Charlotte Hornets, což je tým, který Hawks porazil.

„Nejdůležitější bude vyhrávat zápasy, dostat se do play off a přinejlepším vyhrát titul. Věřím, že tým na to má,“ pronesl Krejčí před startem sezony. A jeho slova zatím vypadají nadějně.

Výsledky nočních zápasů NBA:

  • Atlanta vs. Charlotte 109:126 (za domácí Krejčí 1 asistence)
  • Cleveland vs. Washington 117:107 po prodl.
  • Golden State vs. Sacramento 130:125
  • LA Clippers vs. Phoenix 95:112
  • LA Lakers vs. Portland 104:106
  • New Orleans vs. Utah 121:122 po prodl.
  • Oklahoma City vs. Minnesota 106:116

Nejčtenější tento týden

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.

Vladař dovedl Philadelphii k cenné výhře, Zacha se trefil po nahrávce Pastrňáka

Philadelphia zvládla důležitý duel s Bostonem a po výhře 2:1 po prodloužení si znovu pomohla v boji o play off. Daniel Vladař inkasoval jen jednou a patřil k hlavním postavám večera. Z českých hráčů se prosadili také Pavel Zacha, David Pastrňák a Jaroslav Chmelař.

Messi dal první gól na novém stadionu, Miami jen remizovalo

Inter Miami otevřelo nový stadion velkým večerem, ale bez velké tečky. Na Nu Stadium s kapacitou 26 tisíc diváků padl historicky první gól domácího klubu z kopačky Lionela Messiho, jenže vítězná premiéra se nekonala. Úřadující šampion MLS proti Austinu dvakrát dotahoval a nakonec bral jen remízu 2:2.

Barcelona vyhrála na Atléticu a po klopýtnutí Realu odskočila v čele ligy

Katalánský celek zvládl těžký večer v Madridu a po vítězství 2:1 navýšil náskok na první příčce už na sedm bodů. Barceloně pomohla i porážka Realu na Mallorce, sama se ale proti Atléticu na body pořádně nadřela. Dlouhou přesilovku nedokázala dlouho proměnit a rozhodnutí přinesla až smolná situace v samém závěru.

Bouzková je v Bogotě ve finále a může získat třetí titul

Marie Bouzková zvládla semifinále v Bogotě bez ztráty setu a po dvou letech si tam znovu zahraje o titul. Česká tenistka potvrdila roli nasazené jedničky, v Kolumbii zatím neprohrála ani jednu sadu a v neděli může vybojovat třetí trofej kariéry. Dobré zprávy přišly i od Sáry Bejlek, která po návratu na kurty znovu vyhrála zápas na okruhu WTA a posune se na nové kariérní maximum.

Nečas rozhodl v Dallasu a Canadiens dál rostou

Martin Nečas zařídil Coloradu cennou výhru 2:0 na ledě Dallasu. V závěru dal vítězný gól a pak ještě připravil pojistku pro Nathana MacKinnona. Do sobotního programu NHL se výrazně zapsal také Jaroslav Chmelař, který skóroval za Rangers. Dařilo se i českým brankářům, Karel Vejmelka pomohl Utahu a Jakub Dobeš zase podpořil rozjetý Montreal.

Vladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Daniel Vladař zvládl důležitý zápas v boji o play off a dovedl Philadelphii k výhře 4:1 na ledě New York Islanders. Český brankář zapsal 21 zákroků a napravil poslední nepovedený start. Naopak Lukáš Dostál prožil těžší večer, při domácí porážce Anaheimu 2:6 se St. Louis pustil šest branek.

Hudáček ocenil přesilovky Třince po výhře nad Vary

Třinečtí hokejisté vstoupili do semifinále extraligy vítězně a po výsledku 3:1 proti Karlovým Varům udělali první krok k postupu. Ocelářům výrazně pomohly přesilovky, které v pravý čas zabraly, i když podle Libora Hudáčka nešlo o nic předem nalajnovaného. Soupeř totiž změnil způsob bránění a domácí museli reagovat za pochodu.

Sáblíková se rozloučí s fanoušky v Praze

Martina Sáblíková uzavře svou mimořádnou kariéru ještě jedním domácím momentem. Po oficiálním konci na ledě v nizozemském Heerenveenu chystá rozlučku i před českými fanoušky. Stane se hlavní tváří červnového festivalu Offseason v pražských Holešovicích.

Gerwyn Price slaví drtivé vítězství v Manchesteru

Velšský „Iceman“ Gerwyn Price předvedl dominantní výkon a ovládl devátý večer Premier League Darts. Turnaj v Manchesteru však kromě špičkových výkonů nabídl i vyhrocený střet mezi Lukem Littlerem a Gianem van Veenem.

Emoce v Manchesteru. Gian van Veen porazil Littlera a obvinil ho z nesportovního chování

Vyhrocený duel v Premier League Darts nabídl nejen překvapivý výsledek, ale i kontroverzní průběh. Gian van Veen po vítězství nad Lukem Littlerem nešetřil kritikou a označil chování světové jedničky za nenormální. 

Jiřího Procházku čeká mimořádně náročný duben

Jiří Procházka stojí před jedním z nejnáročnějších týdnů kariéry i osobního života. Už 11. dubna 2026 nastoupí v hlavním zápase UFC 327 proti Carlosi Ulbergovi a bude usilovat o titul v polotěžké váze. Jen o pár dní později navíc očekává narození prvního dítěte. Český bojovník tak půjde do klíčového období pod obrovským tlakem, který ale sám bere i jako silný motor.

Pastrňák a Hronek zapsali asistenci, Vejmelka dovedl Utah k výhře

Čeští hokejisté se v dalším programu NHL znovu výrazně připomněli. David Pastrňák i Filip Hronek si připsali po jedné asistenci, body jejich týmům ale nestačily. O poznání lepší večer prožil brankář Karel Vejmelka, který po nepovedeném úvodu zamkl branku a pomohl Utahu k přesvědčivé výhře 6:2 v Seattlu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama