Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  První triumf na okruhu, za odměnu proti dvojce. Havlíčková stojí před výzvou kariéry

  Velice kvalitně obsazený turnaj Livesport Prague Open v největším českém městě na začátku týdne odstartoval hlavní soutěží. Úspěšný vstup už má za sebou i nasazená dvojka Barbora Krejčíková, která plní roli obhájkyně titulu.     

  Zápasy úvodního kola na pražském turnaji okruhu WTA jsou minulostí. Tři z osmi nasazených hráček vypadly hned po prvním utkání, čímž se pochopitelně otevřel prostor pro domácí hráčky, aby si vybojovaly třeba své turnajové maximum.  

  Hned po pondělním programu se s Prahou rozloučila Elise Mertensová, která překvapivě nestačila na Magdu Linettovou. Dohrála také Van Uytvancková, která ještě v prvním setu skrečovala utkání proti Dalile Jakupovičové.

  Do osmifinále se z domácích nadějí podívá hned pět českých tenistek. Jako první si účast mezi nejlepší šestnáctkou zajistila Marie Bouzková, o den později na ni navázaly Barbora Krejčíková, Lucie Havlíčková, Linda Nosková a Dominika Šalková.

  Postupuje také obhájkyně

  Pro tři posledně zmiňované se na tvrdém povrchu v pražské Stromovce dokonce jednalo o premiérové výhry na okruhu WTA.

  „Za to vítězství jsem ráda. Je to moje první výhra na turnaji WTA a moc si jí cením. Výhra na Roland Garros mi dodala hodně sebevědomí a pomáhá mi v těžkých momentech, že si člověk vzpomene na to, co tam zahrál a dokázal,“ řekla po utkání teprve sedmnáctiletá Lucie Havlíčková.  

  Ve druhém kole vyzve světovou dvojku Anett Kontaveitovou, která s Ekaterinou Gorgodzovou ztratila pouze jeden game. „Obrovská výzva. Je neskutečné, že si s ní mohu zahrát, kde jinde potkám druhou hráčku na světě,“ váží si příležitosti.

  Po vlažnějším úvodu se rozjela také Barbora Krejčíková, která v uplynulém roce slavila na tomto turnaj nejcennější trofej. Ve druhém kole narazí na Nao Hibinovou, se kterou před čtyřmi lety na turnaji ITF prohrála.   

  Sledujte nás na sítích