Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  První triumf na okruhu, za odměnu proti dvojce. Havlíčková stojí před výzvou kariéry

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Velice kvalitně obsazený turnaj Livesport Prague Open v největším českém městě na začátku týdne odstartoval hlavní soutěží. Úspěšný vstup už má za sebou i nasazená dvojka Barbora Krejčíková, která plní roli obhájkyně titulu.     

  Zápasy úvodního kola na pražském turnaji okruhu WTA jsou minulostí. Tři z osmi nasazených hráček vypadly hned po prvním utkání, čímž se pochopitelně otevřel prostor pro domácí hráčky, aby si vybojovaly třeba své turnajové maximum.  

  Hned po pondělním programu se s Prahou rozloučila Elise Mertensová, která překvapivě nestačila na Magdu Linettovou. Dohrála také Van Uytvancková, která ještě v prvním setu skrečovala utkání proti Dalile Jakupovičové.

  Do osmifinále se z domácích nadějí podívá hned pět českých tenistek. Jako první si účast mezi nejlepší šestnáctkou zajistila Marie Bouzková, o den později na ni navázaly Barbora Krejčíková, Lucie Havlíčková, Linda Nosková a Dominika Šalková.

  Postupuje také obhájkyně

  Pro tři posledně zmiňované se na tvrdém povrchu v pražské Stromovce dokonce jednalo o premiérové výhry na okruhu WTA.

  „Za to vítězství jsem ráda. Je to moje první výhra na turnaji WTA a moc si jí cením. Výhra na Roland Garros mi dodala hodně sebevědomí a pomáhá mi v těžkých momentech, že si člověk vzpomene na to, co tam zahrál a dokázal,“ řekla po utkání teprve sedmnáctiletá Lucie Havlíčková.  

  Ve druhém kole vyzve světovou dvojku Anett Kontaveitovou, která s Ekaterinou Gorgodzovou ztratila pouze jeden game. „Obrovská výzva. Je neskutečné, že si s ní mohu zahrát, kde jinde potkám druhou hráčku na světě,“ váží si příležitosti.

  Po vlažnějším úvodu se rozjela také Barbora Krejčíková, která v uplynulém roce slavila na tomto turnaj nejcennější trofej. Ve druhém kole narazí na Nao Hibinovou, se kterou před čtyřmi lety na turnaji ITF prohrála.   

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS