TenisPrvní triumf na okruhu, za odměnu proti dvojce. Havlíčková stojí před výzvou...

První triumf na okruhu, za odměnu proti dvojce. Havlíčková stojí před výzvou kariéry

Velice kvalitně obsazený turnaj Livesport Prague Open v největším českém městě na začátku týdne odstartoval hlavní soutěží. Úspěšný vstup už má za sebou i nasazená dvojka Barbora Krejčíková, která plní roli obhájkyně titulu.     

Zápasy úvodního kola na pražském turnaji okruhu WTA jsou minulostí. Tři z osmi nasazených hráček vypadly hned po prvním utkání, čímž se pochopitelně otevřel prostor pro domácí hráčky, aby si vybojovaly třeba své turnajové maximum.  

Hned po pondělním programu se s Prahou rozloučila Elise Mertensová, která překvapivě nestačila na Magdu Linettovou. Dohrála také Van Uytvancková, která ještě v prvním setu skrečovala utkání proti Dalile Jakupovičové.

Do osmifinále se z domácích nadějí podívá hned pět českých tenistek. Jako první si účast mezi nejlepší šestnáctkou zajistila Marie Bouzková, o den později na ni navázaly Barbora Krejčíková, Lucie Havlíčková, Linda Nosková a Dominika Šalková.

Postupuje také obhájkyně

Pro tři posledně zmiňované se na tvrdém povrchu v pražské Stromovce dokonce jednalo o premiérové výhry na okruhu WTA.

„Za to vítězství jsem ráda. Je to moje první výhra na turnaji WTA a moc si jí cením. Výhra na Roland Garros mi dodala hodně sebevědomí a pomáhá mi v těžkých momentech, že si člověk vzpomene na to, co tam zahrál a dokázal,“ řekla po utkání teprve sedmnáctiletá Lucie Havlíčková.  

Ve druhém kole vyzve světovou dvojku Anett Kontaveitovou, která s Ekaterinou Gorgodzovou ztratila pouze jeden game. „Obrovská výzva. Je neskutečné, že si s ní mohu zahrát, kde jinde potkám druhou hráčku na světě,“ váží si příležitosti.

Po vlažnějším úvodu se rozjela také Barbora Krejčíková, která v uplynulém roce slavila na tomto turnaj nejcennější trofej. Ve druhém kole narazí na Nao Hibinovou, se kterou před čtyřmi lety na turnaji ITF prohrála.   

Nejčtenější tento týden

Beau Greaves bourá stereotypy. Šipky nejsou o pohlaví, ale o talentu

Její vítězství nad světovou jedničkou mělo být oslavou výjimečného výkonu. Místo toho se část pozornosti stočila k otázce pohlaví. Příběh Beau Greaves ale ukazuje, že moderní šipky stojí především na schopnostech a že staré narativy už do nich nepatří.

Alscher a Hovorka zazářili, Florida rozebrala Detroit osmi góly

Marek Alscher zapsal dvě asistence, Mikuláš Hovorka přidal první bod v NHL a Florida rozstřílela Detroit 8:1. Obhájce Stanleyova poháru sice sezonu zakončil drtivou výhrou, do play off se ale tentokrát nepodívá.

Red Bull na rozcestí. Odliv expertů nutí stáj hledat velké jméno

Stáj Red Bull Racing, ještě nedávno dominantní síla Formule 1, čelí nečekané výzvě. Série odchodů klíčových osobností otřásá její strukturou a otevírá otázku, zdali dokáže tým z Milton Keynes zastavit odliv talentů a znovu přilákat ty nejlepší.

Sparta padla v sedmém zápase, do finále jdou Pardubice

Pardubice zvládly rozhodující sedmé semifinále a po domácí výhře 1:0 nad Spartou si zahrají o extraligový titul. O postupu rozhodl ve 14. minutě Jan Mandát. Dynamo tak potřetí za sebou prošlo do finále a od soboty narazí na Třinec. Sparta naopak zůstala těsně pod vrcholem a po vyřazení potvrdila i změnu na trenérském postu.

Arsenal a Bayern doplnily semifinálovou čtyřku Ligy mistrů

Liga mistrů zná kompletní složení semifinále. Bayern Mnichov po dramatické odvetě vyřadil Real Madrid a Arsenal doma udržel postup proti Sportingu. Německý celek čeká Paris Saint Germain, londýnský klub narazí na Atlético Madrid. Finále se odehraje 30. května v Budapešti.

Bayern s Arsenalem jsou krok od semifinále Ligy mistrů

Liga mistrů jde do rozhodující fáze a středeční večer nabídne dvě velké odvety. Bayern Mnichov doma hájí výhru 2:1 z Madridu, Arsenal si do Londýna přivezl těsný náskok 1:0 ze hřiště Sportingu. Ve hře už jsou také semifinalisté PSG a Atlético, kteří čekají na své soupeře.

Kontroverze na Anfieldu. Liverpool končí po zásahu VAR, Slot zuří nad verdiktem rozhodčích

Velký večer, velká očekávání a nakonec velké zklamání. Liverpool se rozloučil s Ligou mistrů po jasné porážce od Paris Saint-Germain, ale více než výsledek rezonuje sporný moment s neuznanou penaltou. Trenér Arne Slot po zápase nešetřil kritikou a naznačil, že jeho tým letos doplácí na rozhodčí častěji, než je zdrávo.

Z rivalů se stali spojenci. Oleksandr Usyk vede Joshuu do bitvy s Furym

Boxerský svět se chvěje očekáváním. Dlouho odkládaný duel mezi Anthonym Joshuou a Tysonem Furym nabírá reálné obrysy a překvapivě do něj výrazně promlouvá i Oleksandr Usyk. Neporažený šampion těžké váhy, který Furyho už dvakrát zdolal, nyní pomáhá svému bývalému soupeři. Vzniká nečekané spojenectví, které může přepsat poměry v královské divizi.

Pastrňák a Nečas uzavřeli základní část se 100 body

Český hokej zažil v NHL mimořádný večer. David Pastrňák pomohl asistencí k výhře Bostonu nad New Jersey 4:0 a završil sezonu na rovných 100 bodech. Krátce poté se na stejnou metu dostal i Martin Nečas, který při vítězství Colorada 3:1 v Calgary zaznamenal svou 62. asistenci. Poprvé v historii tak v jednom ročníku překonali hranici 100 bodů dva čeští hráči.

Krize stáje Aston Martin pokračuje. Nová éra Formule 1 začala noční můrou

Ambiciózní projekt Aston Martinu se zatím mění v jedno z největších zklamání sezony 2026. Ani příchod Adriana Neweyho a spolupráce s Hondou nepřinesly okamžitý efekt a tým se propadá na chvost startovního pole.

Luke Littler vysvětlil konflikt s Gianem van Veenem

Mladý světový šampion Luke Littler poprvé promluvil o emotivním incidentu s Gianem van Veenem, který rozvířil vody Premier League Darts. Podle něj soupeř porušil nepsaná pravidla a situaci zbytečně vyhrotil.

Muchová ve Stuttgartu splnila roli favoritky, Šalková otočila bitvu, Fruhvirtová končí

Karolína Muchová zvládla vstup do turnaje ve Stuttgartu a po výhře nad Aljaksandrou Sasnovič si zahraje osmifinále. Dařilo se také Dominice Šalkové, která v Rouen otočila těžký první set proti Anně Blinkovove a postoupila dál. Naopak Linda Fruhvirtová své první kolo nezvládla a po porážce s Irynou Shymanovich na francouzské antuce dohrála.

Vladař dovedl Philadelphii k výhře a postupu do play off

Daniel Vladař byl v noci na pondělí jednou z hlavních postav Philadelphie. Český brankář pomohl Flyers k domácí výhře 3:2 po nájezdech nad Carolinou a jeho tým si jako poslední na Východě zajistil účast v play off. Pro klub jde o první postup do vyřazovacích bojů od sezony 2019/20.

Chorý čelí dalšímu trestu, komise jeho vyloučení potvrdila

Tomáš Chorý po ligovém šlágru s Plzní zřejmě neunikne dalšímu postihu. Komise rozhodčích FAČR podpořila verdikt sudího Marka Radiny a uvedla, že slávistický útočník naplnil svým jednáním povahu přestupku plivnutí. Slavia se sice proti červené kartě brání, čtvrteční jednání disciplinární komise ale pro jejího hráče nevypadá příznivě.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama