Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  První gól, další asistence. Hložek zářil při kanonádě, blýskl se krásnou patičkou

  Nebyl to povedený vstup do nového angažmá, zdá se ale, že Adam Hložek konečně začíná dokazovat, proč ho Leverkusen v létě koupil. Talentovaný český útočník při nedělní vysoké výhře nad Unionem Berlín jednou asistoval a poprvé se také ve svém novém dresu prosadil. A to krásnou patičkou na zadní tyč.

  Když v létě do Leverkusenu přicházel, vedení klubu si od něj slibovalo velké věci. Adam Hložek měl podporovat druhého nejlepšího střelce loňské sezony Bundesligy Patrika Schicka a měli spolu vytvořit zabijácké duo. Ani jeden ale zatím na začátku sezony své kvality neprokazoval. Navíc, Bayer se trápil.

  Zdá se ale, že s příchodem nového kouče Xabiho Alonsa začíná na západě Německa svítat na lepší časy. Jasným důkazem toho je demolice komety letošní sezony v německé nejvyšší soutěži. Leverkusen doma zničil Union Berlín 5:0 a prsty v tom měl také zmiňovaný Hložek. Ten jeden gól dal, svůj premiérový v novém působišti, a na další přihrál.

  Bayer vedl už o tři góly, když Hložek v 68. minutě zužitkoval centr Amiriho a efektivní a krásnou patičkou poslal míč ke vzdálenější tyči. Na svědomí pak měl asistenci na poslední pátý gól. Jeho druhé gólové přihrávky v aktuálním ročníku Bundesligy využil v 76. minutě obránce Bakker. Schick kvůli zranění lýtka v sestavě chyběl.

  Sestava kola ho neminula

  Konečně to začíná šlapat. Hložek podal skvělý výkon, díky kterému se dokonce vměstnal do nejlepší sestavy kola podle německého deníku Bild. Bývalý útočník Sparty v ní figuruje spolu se svými týmovými kolegy Bakkerem a Diabym, který dal dva góly. Dobrý víkend v podání Leverkusenu ilustruje také volba nejlepšího trenéra kola. Tím je právě Španěl Alonso.

  Díky vysoké výhře se Bayer posunul na čtrnácté místo tabulky před Stuttgart a Herthu Berlín, tedy dva týmy, které o víkendu prohrály. První s Mönchengladbachem, druhý s Bayernem Mnichov. Ten využil zaváhání Unionu k tomu, aby se dostal zpátky na místo, kde se mu líbí asi nejvíce. Mnichovským fotbalistům patří o dva body první příčka tabulky.

  Berlínská kometa letošní sezony klesla až na třetí místo, druhý je v současné době Freiburg.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  1 komentář

  1. Parádní facka do tváří slávisticých váchů, kloudů, gloknerů a zedků

  Comments are closed.