FotbalPromarněná příležitost i rostoucí tlak. Arsenal se musí sebrat 

Promarněná příležitost i rostoucí tlak. Arsenal se musí sebrat 

Dvoustý ligový zápas Mikela Artety na lavičce Arsenalu nepřinesl oslavy, ale spíše další rozčarování z neúspěšného boje o titul. Arsenal remizoval 1:1 s Manchesterem United a jeho naděje na titul se jeví jako značně nereálné, jelikož Liverpool vede tabulku o 15 bodů.

Arsenal sice měl na Old Trafford 68procentní držení míče, ale branku soupeře příliš neohrozil. United přitom nastoupili s oslabenou sestavou a s minimálním sebevědomím. Bruno Fernandes otevřel skóre z přímého kopu v nastaveném čase prvního poločasu, načež Arsenal srovnal v 74. minutě díky přesnému zásahu Declana Rice.

Chybí kvalitní střelci 

Kanonýři v posledních týdnech slábnou a absence klasického útoku se ukazuje jako velká slabina. Zranění Gabriela Jesuse a Kaie Havertze, spolu s nepostradatelným Bukayem Sakou mimo sestavu, umocnily nedostatečnou útočnou sílu.

Arteta se v rozhodujících momentech zápasu uchýlil k nasazení obránce Kierana Tierneyho, který po sezóně odchází do Celticu, místo aby dal příležitost útočníkovi Raheemu Sterlingovi. Tento krok jen podtrhl chybějící kvalitu v ofenzivě.

„Víme, že v posledních 20 metrech nejsme dostatečně efektivní. To je jasné,“ přiznal BBC po utkání Arteta. „Přijet na Old Trafford a hrát tak, jak jsme hráli, je skvělé, ale musíme také proměňovat šance, což se nestalo.“

Arsenal měl před United 48 hodin odpočinku navíc, jelikož jejich soupeř hrál ve čtvrtek Evropskou ligu proti Realu Sociedad. Navzdory tomu tuto výhodu nedokázal využít.

Artetova cesta k trofeji

Podle většiny měřítek Arteta Arsenal vylepšil. Výrazně se posunuli v tabulce, ale jediná trofej, kterou dosud pod jeho vedením získali, je FA Cup z roku 2020. To klade na trenéra tlak na zisk dalšího trofejního úspěchu.

V prvních 200 ligových zápasech podle Sky News Arteta zaznamenal 118 vítězství, což je pátý nejvyšší počet v historii Premier League. Od jeho nástupu v roce 2019 dosáhl více bodů a vítězství pouze Pep Guardiola. Dokonce překonal bilanci legendárního Arsèna Wengera ve stejném počtu zápasů. Arsenal má také dobrou pozici v Lize mistrů.

Promarněná šance na titul

Arsenal měl po dvou letech, kdy těsně podlehl Manchesteru City, reálnou šanci na titul. Neočekávané zaváhání City otevřelo dveře konkurenci, ale těmi nakonec prošel Arne Slot a jeho Liverpool, zatímco Arsenal opět zaváhal. Nezbývá než čekat a doufat, že se rudý tým opět sebere. 

Nejčtenější tento týden

Fabio Wardley chce zpět svůj pás. Po epické bitvě s Duboisem chce odvetu

Těžká váha má před sebou další velký britský souboj. Fabio Wardley po dramatické porážce s Danielem Duboisem okamžitě aktivoval klauzuli o odvetě a chce získat zpět titul mistra světa organizace WBO. Jejich první duel nabídl jeden z nejlepších zápasů posledních let a fanoušci nyní netrpělivě čekají na pokračování.

Luke Humphries znovu děsí konkurenci. Obhájce titulu načasoval formu v Premier League dokonale

Ještě před několika týdny vypadal jeho postup do play-off Premier League téměř nemožně. Nyní je ale Luke Humphries zpět mezi největšími favority na titul. Obhájce prvenství ovládl patnáctý večer soutěže v Birminghamu a před vyřazovací částí vyslal soupeřům jasný vzkaz: s „Cool Handem“ se musí znovu počítat.

Dobeš podržel Montreal a Vegas slaví postup

Jakub Dobeš pomohl Montrealu k důležité výhře v play off NHL. Canadiens uspěli v Buffalu 6:3 a v sérii vedou 3:2 na zápasy. Vegas zvládlo duel v Anaheimu, vyhrálo 5:1 a postoupilo do finále Západní konference. Tomáš Hertl přidal asistenci, Lukáši Dostálovi sezona skončila.

Striptérky z Montrealu plánují masivní stávku během Velké ceny Kanady F1

Montreal čeká během závodu Formule 1 neobvyklý protest. Striptérky plánují stávku právě na jeden z nejvýdělečnějších víkendů roku. Chtějí tak upozornit na pracovní podmínky, které podle nich dlouhodobě přehlížejí kluby i úřady.

Siniaková a Townsend znovu dominovaly, Krejčíková je v semifinále

Kateřina Siniaková s Taylor Townsend natáhly parádní sérii už na 17 výher v řadě. Ve čtvrtfinále prestižního turnaje v Římě porazily pár Ellen Perez a Demi Schuurs 7:5 a 6:0. Dařilo se také Barboře Krejčíkové, která v Parmě zvládla těžký obrat proti Viktoriji Golubic a postoupila mezi nejlepší čtyři.

Velký návrat po boji s rakovinou. Mark Webster znovu míří před kamery

Šipkařský svět zažívá emotivní období. Bývalý mistr světa Mark Webster oznámil povzbudivou zprávu po boji se vzácnou formou leukémie a chystá návrat před televizní kamery. Současně Gerwyn Price vysvětloval fanouškům důvody své absence na blížícím se Světovém poháru.

Max Verstappen chce dobýt další legendární závod

Max Verstappen už dávno není jen pilotem Formule 1. Čtyřnásobný mistr světa rozšiřuje své závodní ambice daleko za hranice královské disciplíny motorsportu. Tento víkend ho čeká jedna z nejtěžších výzev kariéry, a to slavný čtyřiadvacetihodinový závod na Nürburgringu. Na ikonické Severní smyčce chce dokázat, že patří mezi absolutní elitu bez ohledu na kategorii.

Colorado po obratu vyřadilo Minnesotu a Nečas zářil dvěma asistencemi

Colorado je ve finále Západní konference NHL. Avalanche v pátém zápase druhého kola porazili Minnesotu 4:3 v prodloužení, i když po první třetině prohrávali o tři góly. Martin Nečas patřil k hlavním postavám večera. Český útočník připravil vyrovnávací trefu Nathana MacKinnon a poté i vítězný gól Bretta Kulak.

James Maddison se pustil do rozhodčích. VAR podle něj ničí odvahu pískat

Anglický reprezentant James Maddison po remíze Tottenhamu s Leedsem ostře zkritizoval rozhodčí i systém VAR. Záložník Spurs tvrdí, že sudí se bojí dělat rozhodnutí přímo na hřišti a spoléhají na technologii, která podle něj fotbalu spíše škodí. Debata o fungování videorozhodčího tak znovu nabírá na síle.

Florentino Pérez vyhlásil válku kritikům. Real Madrid po další sezoně bez trofeje čekají bouřlivé volby

V Realu Madrid znovu houstne atmosféra. Prezident Florentino Pérez po další sezoně bez významné trofeje svolal mimořádnou tiskovou konferenci, během níž ostře zaútočil na novináře, vedení La Ligy i své anonymní kritiky. Zkušený funkcionář zároveň oznámil, že znovu kandiduje na prezidenta klubu. V Madridu tak začíná další turbulentní období.

Hertl pomohl Vegas k výhře nad Anaheimem

Tomáš Hertl znovu ukázal důležitost v play off NHL. Český útočník přispěl gólem a asistencí k výhře Vegas 3:2 v prodloužení nad Anaheimem. Golden Knights vedou v sérii 3:2 a mají postupový mečbol. Buffalo mezitím porazilo Montreal 3:2 a srovnalo sérii na 2:2.

Disciplinárka tvrdě potrestala Slavii za nedohrané derby

Pražské derby má tvrdou dohru. Slavia přišla o výhru na hřišti, zápas se Spartou prohrála kontumačně 0:3, zaplatí pokutu deset milionů korun a čtyři domácí soutěžní utkání odehraje bez diváků. Trest dostala i Sparta, za chování svých fanoušků zaplatí 600 tisíc korun.

Tvrdý pád internetové hvězdy. Jake Paul připustil konec kariéry po brutálním KO

Ještě před několika měsíci mluvil Jake Paul o titulových ambicích a cestě mezi boxerskou elitu. Dnes řeší úplně jinou otázku, a to zda vůbec ještě někdy vstoupí do ringu. Po těžké porážce od Anthonyho Joshuy se kontroverzní influencer a boxer stále zotavuje z vážných zranění a poprvé otevřeně připustil, že jeho kariéra může být u konce.

Siniaková s Townsend ovládly vstup do turnaje v Římě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují ve skvělé sérii. Na turnaji WTA 1000 v Římě zvládly první zápas bez potíží a pár Hailey Baptiste, Alexandra Eala porazily jasně 6:2 a 6:1. Připsaly si už šestnácté vítězství v řadě.

Konec jedné éry? Lakers padli, LeBron James uvažuje o odchodu 

Oklahoma City ovládlo sérii s Los Angeles jednoznačně 4:0 a poslalo slavné Lakers na dovolenou. Po posledním zápase se ale nemluvilo jen o dominantním výkonu Thunder. Hlavním tématem večera byl znovu LeBron James a otázka, zda právě neodehrál poslední utkání své mimořádné kariéry.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama