Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Prolomí Aspinall stříbrné trápení? Ve finále Matchplaye jde na Claytona

  Letošní major turnaj World Matchplay vyvrcholí finálovým soubojem mezi Anglií a Walesem. První zmíněnou zemi bude zastupovat muž, jenž prohrál poslední tři velká finále, která hrál, Nathan Aspinall. Proti němu se postaví ambiciózní a zkušený šipkařský bard Jonny Clayton. Začátek je plánován na 21:15h.

  Populární podnik hraný v Blackpoolu ve Winter Gardens byl plný překvapení. Michael van Gerwen skončil hned v prvním kole na šipkách Brendana Dolana, mistři světa Gerwyn Price, Peter Wright a Michael Smith neprošli ani do čtvrtfinále.

  V semifinále se utkali Joe Cullen s Nathanem Aspinallem a Jonny Clayton s Lukem Humphriesem. Zatímco první duel vyzněl poměrně jednoznačně pro druhého jmenovaného, „Ferret“ se proti Angličanovi s přezdívkou „Cool Hand Luke“ pořádně nadřel.

  Bitvu nasazené šestky a sedmičky rozhodl až dvaatřicátý leg, v němž Humphries vyrobil chybu při sehrávce. Místo singlové osmnáctky totiž trefil jen čtyřku, čímž se připravil o možnost zavírat a Clayton jej ukázkově potrestal.

  Nový finálový smolař z Anglie?

  Nathan Aspinall, jenž hned své první major finále, tehdy na UK Open, opanoval, v posledních letech přibrzdil. Finále Premier League 2020 s Glenem Durrantem, World Grand Prix 2022 s Michaelem van Gerwenem a Grand Slam of Darts 2022 s Michaelem Smithem prohrál. Právě úřadující světový šampion zvaný „BullyBoy“ se dlouhá léta ve finále vždy trápil a až proti „Aspovi“ sérii prolomil.

  Bývalý fotbalový brankář ze Stockportu a fanoušek Manchesteru United rozhodně nechce podobné okamžiky smutku zažívat i nadále, i o tom před finálovou bitvou mluvil: „Prohrál jsem poslední tři finále, která jsem hrál. To se nesmí opakovat. Nedopustím to,“ hlásil sebevědomě Nathan.

  Jonny Clayton má na kontě více majorů. Jen v roce 2021 si podmanil Masters, World Grand Prix či Premier League. V Blackpoolu se ale nikdy nedostal přes druhé kolo, už nyní tak může považovat letošní jízdu za úspěšnou. Jenže sám mluvil o tom, že nekončí. Že chce rovnou slavnou trofej Phila Taylora.

  Finálový souboj mezi ním a Nathanem Aspinallem slibuje nesmírně zajímavou podívanou, Angličanovi se na mítinku daří maximální náhozy, Jonny zase parádně zavírá. Rozhodující utkání World Matchplay 2023 začíná ve 21:15h.

  Sledujte nás na sítích