7.6 C
Czech
Čtvrtek 26. března 2026
MotorsportProkop pomohl Loebovi v problémech. Český jezdec v pořadí poskočil dopředu

Prokop pomohl Loebovi v problémech. Český jezdec v pořadí poskočil dopředu

Rally Dakar není jenom o tom dojet co nejrychleji do cíle etapy a bojovat o nejvyšší umístění. Je to také o lidskosti a nebát se pomoct soupeři, když je v problémech. Dobrý skutek udělal v rámci čtvrté etapy český automobilový závodník Martin Prokop. Ten pomohl Sébastienu Loebovi a na laně ho dotáhl z cíle do bivaku.

Prokop v rámci čtvrté etapy nezaujal žádným extra povedeným výsledkem, přesto se v průběžném hodnocení dostal na velmi dobré deváté místo. Hlavní příběh českého závodníka přišel po konci etapy, kdy dotáhl slavného Sébastiena Loeba na laně až na plachtu do bivaku, za což také dostal cenu fair play.

„Seb Loeb měl za cílem vyhrané etapy technické problémy s vozem, takže jsme ho pomohli dostat až do bivaku v Ha´il. Dějí se to zase letos věci, co?“ napsal Prokop na své sociální sítě. „Na závěrečnou jízdu, kdy jsme ho táhli, jsme si dokonce prohodili navigátory, abychom se ke klukům z Bahrain Raid Extreme po bivaku promotali. No prostě bylo na Rally Dakar zase hodně srandy,“ pokračoval jihlavský jezdec.

Nyní už má za sebou Prokop i etapu s pořadovým číslem pět. Tu dokončil na 18. místě a celkově si dále drží devátou příčku. „Máme za sebou další etapu kolem Ha´ilu. Máme toho opravdu dost. Je to terén, který dává zabrat autu, ale i nám. Je to v podstatě jízda celý den v poli, v písku, takže se nemůžeme příliš ukázat. Se Shrekem jsme se nějak protrápili a jsme rádi, že to máme za sebou. To je tak jediné, co můžu říct, protože to bylo opravdu trápení. Jdeme si odpočinout, protože toho máme plné kecky. Shrek je ok, ale je toho opravdu dost,“ řekl Prokop ve videu na svém facebooku.

A jak to momentálně vypadá s Loebem, kterému ve středu Prokop pomáhal? V páté erzetě jedna z největších postav světové rally bojovala o vítězství, ale místo oslav přišla velká chyba na duně a nakonec nabral ztrátu dvaceti sekund na prvního al-Attíju.

„Myslím, že jsme jeli dobře, ale udělal jsem chybu na záludné duně. Přistáli jsme a narazili jsme do velkého kusu velbloudí trávy a skončili s autem na boku. Takže jsme kvůli tomu ztratili nějaký čas, ale jinak to byla dobrá etapa. S autem nebyl žádný problém, takže to opravdu bylo docela dobré,“ napsal Loeb na své sociální sítě. Do cíle se slavný Francouz dostal na devátém místě a celkově je jednáctý. Na vedoucího Katařana al-Attíju ztrácí téměř dvě hodiny.

Nejčtenější tento týden

Reshtenko i přes pád zvládl postup do volných jízd na MS v Praze

Georgii Reshtenko si na mistrovství světa v Praze poprvé v kariéře zajistil účast ve volných jízdách. Český krasobruslař sice v krátkém programu chyboval při čtverném toeloopu, přesto mu výkon před domácím publikem stačil na místo mezi nejlepší čtyřiadvacítkou.

George Russell se ostře ozval. Zákulisní válka se rozjela naplno 

Lídr šampionátu George Russell se před Velkou cenou Japonska pustil do soupeřů. Podle britského pilota není v pořádku, že rivalové zpochybňují technická řešení Mercedesu, který vstoupil do sezony ve skvělé formě.

Sabalenka zvládla těžký test, v Miami jde na Rybakinu

Aryna Sabalenka postoupila na turnaji v Miami do semifinále po výhře 6:4 a 6:4 nad Hailey Baptiste. Světová jednička neměla duel pod plnou kontrolou, v klíčových chvílích ale zabrala a teď ji čeká další souboj s Elenou Rybakinou.

Conor Benn míří za titulem. Jako dalšího chce vyzvat Garcíu

Britský boxer Conor Benn stojí na prahu klíčového momentu kariéry. Pokud 11. dubna uspěje proti zkušenému Američanovi Regisi Prograisovi, chce okamžitě zaútočit na světový titul. A to ideálně v domácím prostředí velkého fotbalového stadionu proti hvězdnému šampionovi Ryanu Garcíovi.

Lehečka je v Miami v semifinále a čeká ho Fils

Jiří Lehečka zvládl v Miami další těžký test a po výhře 7:6, 7:5 nad Martínem Landalucem postoupil do semifinále. Český tenista si na turnaji Masters zahraje mezi nejlepší čtyřkou teprve podruhé v kariéře. O finále se utká s Arthurem Filsem, který otočil dramatický zápas s Tommym Paulem.

Pastrňák a Zacha zařídili Bostonu výhru v prodloužení na ledě Buffala

David Pastrňák znovu táhl Boston. Český útočník dal gól, přidal dvě asistence a výrazně se podepsal pod výhru 4:3 po prodloužení v Buffalu. Rozhodující akci navíc připravil pro Pavla Zachu, který v nastavení vystřelil Bruins druhý bod.

Zápas, který změní vše. Moses Itauma jde do největší zkoušky

Moses Itauma je považován za budoucnost těžké váhy, jenže právě takové příběhy se často lámou v okamžicích, kdy se to nejméně čeká. Zápas s Jermaineem Franklinem má potvrdit jeho výjimečnost, nebo ukázat, že cesta na vrchol je mnohem složitější.

Mohamed Salah končí na Anfieldu. Nic už nebude jako dřív

Mohamed Salah odchází z Liverpoolu jako legenda, která přepisovala rekordy i dějiny klubu. Jeho rozloučení však nepřichází v ideální moment ani ideálním způsobem. Přesto jde o konec, který byl při pohledu na vývoj posledních měsíců téměř nevyhnutelný.

Muchová je v Miami v semifinále, Lehečka zvládl velký skalp

Karolína Muchová pokračuje na turnaji v Miami ve výborné formě a po výhře nad Victorií Mboko si zahraje semifinále. Jiří Lehečka na stejném podniku vyřadil světovou sedmičku Taylora Fritze a poprvé v kariéře prošel na Floridě mezi nejlepší osmičku. Český tenis tak na prestižním turnaji dál drží velmi silnou stopu.

Dobeš zářil proti Carolině, prosadili se i Nečas a Hronek

Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře 5:2 nad Carolinou a 41 zákroky patřil k hlavním postavám večera. Výrazně pomohl i Juraj Slafkovský, který zapsal gól a asistenci. Povedenou noc ale prožili také další Češi, Martin Nečas dal za Colorado dva góly a Filip Hronek si v dresu Vancouveru připsal dvě asistence.

Šulc poprvé ovládl anketu Fotbalista roku

Pavel Šulc prožil mimořádný rok a dočkal se dalšího velkého ocenění. Ofenzivní záložník Lyonu poprvé vyhrál anketu Fotbalista roku, v níž s velkým náskokem předčil Patrika Schicka i Ladislava Krejčího. Po přestupu do Francie navíc rychle potvrdil, že umí obstát i na vyšší úrovni.

Jannik Sinner přepsal dějiny. Překonal rekord v počtu vyhraných setů

Italský tenista Jannik Sinner je ve fantastické formě. Na turnaji Miami Open nejen postoupil do osmifinále, ale zároveň překonal rekord Novaka Djokoviče v počtu vyhraných setů v řadě na turnajích Masters 1000. Znovu tak potvrdil, že patří mezi největší hvězdy současného tenisu. 

Ottawa uspěla na ledě Rangers a dál živí naději na play off

Senators vyhráli v jediném pondělním zápase NHL na ledě NY Rangers 2:1 a v tabulce Východní konference zůstali ve hře o divokou kartu. Newyorský celek prožil další nepovedený večer, doma vyslal na branku jen devět střel a neoslavil ani tisící zápas Mikaa Zibanejada v NHL.

Jake Paul vyhlíží velkou výzvu. Francis Ngannou je další na řadě

Kontroverzní influencer a boxer Jake Paul se po těžkém zranění vrací do hry. Navzdory zlomené čelisti z posledního zápasu už vyhlíží další velké jméno, a to rovnou bývalého šampiona UFC Francise Ngannoua, kterého ostře kritizuje.

Krejčí se stal kapitánem české reprezentace

Česká fotbalová reprezentace má před baráží o mistrovství světa nového kapitána. Pásku převzal Ladislav Krejčí, který patří mezi přirozené lídry týmu už delší dobu. Trenér Miroslav Koubek tak před duelem s Irskem udělal důležité rozhodnutí a naznačil, že změna nebude jen krátkodobá.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama