Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Procházka si prošel peklem a slaví. Česko má prvního šampiona UFC v historii

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Neskutečné, absolutně neskutečné. Titulová bitva polotěžké váhy UFC mezi Jiřím Procházkou a Gloverem Teixerou měla absolutně všechno. Chvíli byl nahoře Brazilec, chvilku zase Čech. Procházka si prošel peklem, několikrát byl blízko porážky, nakonec je to ale on, kdo slaví. Pás UFC vybojoval díky uškrcení za minutu dvanáct.

  Okamžik, na který čekala celá česká sportovní veřejnost, dnes ráno nastal. Jiří Procházka v singapurské kleci vyzval v rámci turnaj UFC 275 úřadujícího šampiona polotěžké váhy Glovera Teixeiru. Borci, které od sebe dělí 13 let, svedli bitvu se vším všudy. Tvrdé rány, boj na zemi, škrcení. Toho všeho byl dostatek.

  Do zápasu vstoupil Jiří Procházka opatrně, v prvním kole nejprve ustál několik úderů, pak ale nastal problém. Na zem se šlo v zápase několikrát, český fighter ale pokaždé dokázat přežít. Druhé kolo vyšlo Procházkovi o něco lépe, Glover byl ale stále aktivnější. Byla to až třetí část, kde se Procházkovi podařilo zahnat Brazilce do kouta.

  Poslední dvě kola se nesla ve znamení řežby, Procházka byl znovu několikrát blízko odklepání, pokaždé se ale dokázal dostat zpátky. Pokud by nepředvedl to, co v posledním kole předvedl, zřejmě by prohrál na body. Rodák z Hostěradic dal několik desítek vteřin před koncem Gloverovi napít své vlastní medicíny.

  Procházka se dostal na záda Teixeiry a na poslední chvíli ho dokázal uškrtit. To, v čem Glover vyniká, se povedlo zrealizovat bojovníkovi s přezdívkou „BJP“.

  Historický úspěch pro Českou republiku

  Během historie nejslavnější organizace bojových umění na světě, která se píše od roku 1993, se nikdy nestalo, že by český fighter získal mistrovský titul. Nebo se k němu vůbec přiblížil. Procházka měl na svědomí přepis dějin, ve svém třetím zápase v UFC získal pás pro šampiona polotěžké váhy.

  „Byla to válka,“ nechal se ještě v kleci slyšet Procházka. A tak tomu skutečně bylo. Dva válečníci svedli nádherný boj, který nakonec dopadl lépe pro Čecha.

  Procházka je v sedmém nebi, po mistrovských titulech z GCF a Rizinu vyhrál také ten zdaleka nejcennější. Navíc způsobem, o kterém se bude ještě hodně dlouho mluvit.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS