6.7 C
Czech
Neděle 16. listopadu 2025
Bojové sportyProcházka se zranil a vzdal se mistrovského pásu. UFC rozhodnutí ocenilo

Procházka se zranil a vzdal se mistrovského pásu. UFC rozhodnutí ocenilo

Šampion lehké váhy UFC Jiří Procházka se zranil při tréninku a prosincová obhajoba titulu se nekoná. Procházka má vážný problém s pravým ramenem, léčení si vyžádá údajně dlouhé měsíce, a tak se rozhodl, že dá pás šampiona k dispozici. Šéf UFC Dana White rozhodnutí ocenil: „Ten kluk je vážně borec!“

Procházka vybojoval titul na UFC 275 v červnu v Singapuru. V zápase, který je velkým kandidátem na zápas roku, skolil Glovera Teixeiru zadním škrcením pouhých 28 sekund před koncem. Oba o odvetu hodně stáli, ale nedá se nic dělat. „Ke zranění došlo na tréninku během wrestlingu, Jirka při hodu blbě dopadl a vykloubil si rameno, kde se mu přetrhaly vazy,“ vysvětlil pro média manažer Martin Karavainov.

„Je to nejhorší zranění ramene, jaké lékaři v historii UFC viděli,“ řekl White pro Yahoo Sports. „Je to opravdu vážné. Jeho rameno je velmi, velmi špatné. Čeká ho vážná operace, která si vyžádá rozsáhlou rehabilitaci.“ Stalo se to v UFC Performance Institute. Procházkův tým teď zjišťuje, kdy a kde proběhne operace.

Sám Procházka je obrovsky zklamaný a fanouškům se na svém instagramovém účtu dokonce omlouval: „Pro titul šampiona UFC si půjdu hned, jak mi doktoři dají zelenou do zápasu. Půjdu si pro ten pás a získám ho, nehledě na to, kdo ho bude aktuálně držet. Vždy bylo pro mě to nejdůležitější, ukazovat ty nejlepší výkony a porovnávat sám sebe s těmi nejlepšími. Nechť se teď ten nejlepší ukáže, kdo tam je. Do půl roku jsem zpátky a ten titul si vezmu, ať už ho bude držet kdokoliv. Omlouvám se svým fanouškům, přátelům, rodině, kteří si koupili vstupenky a plánovali cestu do Las Vegas, aby mě podpořili, moc to pro mě znamená. Chci se omluvit i Gloverovi. Vítězství!“

Procházka se dokonce titulu vzdal, aby nebrzdil polotěžkou divizi, což šéf UFC Dana White velmi ocenil: „S Jiřím jsme se sešli a poslouchejte, ten chlap je takový bojovník… byl tak nažhavený. Bude dlouho mimo hru a v určité chvíli bychom to stejně museli udělat. Ale on s tím přišel hned, ještě před námi, a řekl, že nechce zdržovat divizi z úcty k ostatním bojovníkům. Řeknu vám, ten kluk je vážně borec.“

UFC nabídlo Teixeirovi zápas s Ankalajevem o uvolněný titul, ale ten to odmítl. Prý chtěl získat pás zpátky od Procházky. UFC tak stanovilo jako hlavní zápas na 10. prosince v T-Mobile Areně v Las Vegas zápas mezi Janem Blachowiczem a Magomedem Ankalajevem. Blachowicz je v aktuálním žebříčku UFC v lehké váze na 2. místě a Ankalajev na 3. místě. „Ankalajev má druhou nejdelší vítěznou sérii v historii polotěžké a Blachowicz je bývalým šampionem, všechno nám to zapadlo do sebe. Je to tedy plnohodnotný titulový zápas,“ dodal White.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

O přestupu se mlží. Kam povedou další kroky hvězdy ze Sparty?

Spekulace ohledně přestupu Ladislava Krejčího do španělského Betisu Sevilly se začaly šířit po informaci, která vyšla v deníku AS. Tento článek se věnuje rozboru celé situace a pokusí se odhalit skutečný stav věcí, mnoho světla ale na problém nevrhá. Oficiálně se zatím nevyjádřila asi samotná Sparta. Kam se tedy povedou další kroky hvězdného Krejčího? 

Koudelka: Nejlepší český výsledek za poslední čtyři roky na Turné čtyř můstků

Český skokan na lyžích Roman Koudelka předvedl vynikající výkon v třetím závodě Turné čtyř můstků v Innsbrucku, kde skončil na 17. místě. Tento výsledek je nejlepším českým umístěním v posledních čtyřech letech.

Plzeňská Viktoria deklasovala České Budějovice a vrací se na třetí místo Fortuna ligy

Plzeňská Viktoria si v 18. kole fotbalové Fortuna ligy připsala výrazné vítězství nad Českými Budějovicemi. Domácí tým deklasoval svého soupeře vysokým skóre 5:0 a vrátil se tak na třetí místo v ligové tabulce, před tým Slovácka.

Boleslavští po letech zaskočili Spartu, ligu nově vede Slavia

Fotbalisté Mladé Boleslavi přerušili dlouhou šňůru porážek od pražské Sparty, díky zásahům Kušeje, Matějovského a Jawa vyhráli 3:1 a poskočili na třetí místo v tabulce. Do čela jde po vršovickém derby Slavia, Ďolíček vyloupila poměrem 2:0. Šok si pro všechny nachystala Karviná, ta totiž dokázala porazit v Doosan areně domácí Plzeň.

Rekordní debakl. Zlín podlehl Boleslavi 5:9! Ustojí to trenér Vrba?

Další vítězství Sparty a Slavie? Jasná prohra Plzně v Liberci? Chyba lávky. Nečekaným šlágrem 12. kola se stal duel mezi Zlínem a Mladou Boleslaví. Domácí outsider se stydí na poslední příčce FORTUNA:LIGY, a proti „Bolce“ si postavení zrovna nevylepšil. Naopak, zápas skončil ostudou a rekordní prohrou 5:9! Jak se něco takového mohlo stát?

Oslabená Sparta vyloupila Hradec, Slavii spasila Csaplárova past

Ohromující neděli má za sebou česká nejvyšší fotbalová soutěž. Sparta dokázala i v deseti vyloupit novou Malšovickou arénu v Hradci Králové, Slavia předvedla „Csaplárovu past“ pod Ještědem a Plzeň přetlačila Jablonec i díky spektakulárnímu přímému kopu Jhona Mosquery.

Atraktivní souboj gigantů na Letné patřil Spartě. Baník vyloupil Olomouc

V desátém kole české nejvyšší fotbalové soutěže byl k vidění krásný zápas mezi Spartou a Plzní. Karviná zdemolovala pod staronovým koučem na svém stadionu liberecký Slovan vysoko 5:2. Baník vyloupil Olomouc poměrem 3:0, Jablonec doma porazil Slovácko 2:0 a Zlín se rozešel s Dynamem smírně 1:1.

Klokaní obrat dokonal Matoušek. Severská přestřelka i „bůra“ Vrbovi

Sobotní program české nejvyšší fotbalové soutěže načal demolicí Zlína ostravský Baník. Hapalovi svěřenci zvítězili 5:1. Šest branek padlo i v Liberci, Teplice remizovaly se Slovanem 3:3. V dalších zápasech pak Mladá Boleslav vyloupila České Budějovice a Slovácko porazilo Karvinou. Bohemians předvedli smrtící obrat proti Sigmě Olomouc, v Ďolíčku vyhráli díky raketě Jana Matouška 3:2.

Derby s výzvou i pro fanoušky. Nepokoje? V plánu je pálení vlajek

Největší zápas ligy je tady, už zítra v 18 hodin v pražském Edenu budou znít chorály těch nejvěrnějších vlajkonošů. Slavia a Sparta kráčí ligou bez porážky, za sebou mají čerstvá vítězství v Evropské lize a jejich střet slibuje velkou podívanou. K umocnění zážitku má přibýt i plný stadion, což už je takový folklór posledních měsíců.

Sparta rozdrtila bůrem Slovácko, Plzeň zcela zdemolovala Zlín

Českou nejvyšší fotbalovou soutěž zasáhly gólové hody. Slovácko bylo na Letné v Praze potopeno pěti trefami od Sparty, Letná ve Zlíně naopak musela kousat neskutečných sedm tref v domácí síti z kopaček hráčů Plzně. Viktoria dokonce vévodí střeleckým statistikám i přesto, že ji ještě čeká dohrávka s Mladou Boleslaví.

Vysoký triumf Slavie, tři body pro Spartu i Plzeň a obrat Sigmy v Hradci

Sedmé kolo české nejvyšší fotbalové soutěže skončilo vítězně pro Spartu, Slavii, Sigmu i Plzeň. Letenští vyloupili Liberec, Slavia nadělila „bůra“ Karviné a Plzeň doma přehrála klokany. Olomouc otočila nepříznivý stav v nové Malšovické areně z 0:1 na konečných 3:1, a Hradec Králové tak poprvé v novém domově padl.

Zelenobílá přestřelka. Ultras skupiny reagují na vyjádření předsedy Jakubowicze

Z nebe do pekla. Bohemians prožili po 36 letech euforické chvíle, kdy se probojovali do předkola Evropské konferenční ligy. Avšak nedlouho po vyřazení se radostné momenty mění v nepříjemnou atmosféru na trase vedení – fanoušci. Předseda představenstva Ing. Dariusz Jakubowicz totiž po tučné pokutě od UEFY přispěchal s kontroverzním vyjádřením. A aktivní skupiny se pochopitelně brání.

Strakovy postřehy: Karabec na pochvalu i na trest, Jurečku musí trenér podržet

6. kolo FORTUNA:LIGY je minulostí a už žádný tým není stoprocentní. Slavia navázala na nepřesvědčivé výkony z letošního jara a pouze remizovala 1:1 v Jablonci. O skóre je nyní lepší Sparta, která doma porazila 3:1 Karvinou. Poslední kouč, který Slezany dovedl k vítězství nad Letenskými, je František Straka, který zavzpomínal na duel z jara 2019 a samozřejmě oglosoval poslední kolo.

Kovaříkova raketa, Karabcův hořkosladký start. Slavia zaváhala

FORTUNA:LIGA pokračovala v neděli čtyřmi zápasy šestého kola a na všech stadionech to pořádně vřelo. Jak na hřišti, tak v hledišti. Slavia remizovala v Jablonci, klokanům doslova vystřelil tři body Kovařík. Sparta přehrála Karvinou a Sigma staví z Androva stadionu nedobytnou tvrz.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama