6.2 C
Czech
Úterý 31. března 2026
Zimní sportyPro většinu olympijská vítězka, pro jiné "mrcha z Kanady". Komentátoři mají z...

Pro většinu olympijská vítězka, pro jiné „mrcha z Kanady“. Komentátoři mají z ostudy kabát

Nedávné mistrovství světa v krasobruslení už figuruje jen v propadlišti dějin, dopad má ale ještě do přítomnosti. Odehrálo se mnohé, nepříjemný pád v boji o zlato, zásah lékařů. Další nepříjemností je ale také výkon britských komentátorů. Ti si zapomněli vypnout mikrofony a v přímém přenosu nazvali trenérku a olympijskou šampionku Meagan Duhamelovou „mrchou z Kanady“.

Neděje se příliš často, že by akce typu světový šampionát v krasobruslení zaplňovala přední strany novin po celém světě. Na tom letošním se toho ale odehrálo až, až. Boj o zlato, šílený pád na bradu, odvoz na lůžku do nemocnice. Takhle nějak vypadalo finále dvojic. To však zdaleka není všechno.

Velikou nepříjemnost musí řešit britští komentátoři, kteří si zapomněli ztlumit mikrofony. Něco takového se čas od času stane, nikdo není dokonalý. Jenomže v tomto případě jde o faux pas neskutečných rozměrů. Dvojice totiž nazvala olympijskou vítězku z Pchjongčchangu a současnou trenérku Meagan Duhamelovou „mrchou z Kanady“.

Kanaďanka mimo jiné komentuje dění v krasobruslení a do dvojice Simon Reed a Nicky Slater se opřela za vyjádření lítosti nad neúčastí ruských a běloruských sportovců na mistrovství. Odpověď? Oba v domnění, že je nikdo neslyší, pronesli ona slova. Jenomže bohužel pro ně je slyšel celý svět.

ISU po šoku rázně zakročila

Další osud komentátorů zpečetila Mezinárodní bruslařská unie, zkráceně ISU, která se zasloužila o to, aby tito dva Britové, kteří z úst vypustili slova „b*tch from Canada“, v budoucnu už nikdy nekomentovali žádnou událost pod její taktovkou. Vše by mělo platit počínaje další akcí.

„ISU je šokována jazykem používaným oběma komentátory, který vůbec neodráží její názory. ISU důrazně odsuzuje jakékoli výroky diskriminační nebo předpojaté povahy,“ píše se v prohlášení ISU. Podle Duhamelové se omluvil jak prezident unie, tak jeden z dvojice komentátorů.

„Obdržela jsem osobní omluvu od Simona Reeda a prezidenta ISU. Nemyslím si, že veřejná omluva je v tomto okamžiku nutná. Vážím si jejich omluvy a respektuji ji,“ napsala na svůj Twitter Kanaďanka. Sama prý považuje celou věc za uzavřenou a po vyhazovu rozhodně nevolá.

O to už se však postarali jiní.

Nejčtenější tento týden

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.

Nečas zapsal tři body, Gudas po vyhroceném duelu nedohrál

Martin Nečas patřil v pondělním programu NHL k hlavním postavám. Při vysoké výhře Colorada 9:2 nad Calgary vstřelil gól a přidal dvě asistence. Bodovali také Tomáš Hertl a Filip Hronek. Radko Gudas pak v emotivním utkání Anaheimu s Torontem schytal tvrdou odvetu a zápas nedokončil.

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.

Max Verstappen ztrácí chuť závodit a zvažuje odchod z Formule 1

Čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen otevřeně zapochyboval o své budoucnosti ve Formuli 1. Nová pravidla a změna filozofie monopostů mu podle jeho slov berou radost z jízdy, což je pro něj zásadní problém.

Pyfer umlátil Adesanyu na zemi a uštědřil mu další porážku

Israel Adesanya chtěl po dlouhé pauze zastavit sérii porážek a vrátit se mezi největší hvězdy střední váhy UFC. V hlavním zápase turnaje v Seattlu ale narazil. Joe Pyfer s ním svedl tvrdou bitvu v postoji, pak duel strhl na zem a ve druhém kole ho ukončil technickým knockoutem. Bývalý šampion tak prohrál počtvrté za sebou.

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.

Antonelli v Japonsku zvítězil a stal se nejmladším lídrem šampionátu

Kimi Antonelli ovládl Velkou cenu Japonska a ve 19 letech se stal nejmladším lídrem šampionátu formule 1 v historii. Ital v Suzuce vytěžil maximum ze safety caru po tvrdé havárii Olivera Bearmana, navázal na triumf z Číny a upevnil silný vstup Mercedesu do nové sezony. Druhý dojel Oscar Piastri, třetí skončil Charles Leclerc.

Sabalenka se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenka po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.

Pražské mistrovství světa v krasobruslení sklidilo velkou chválu

Pražské mistrovství světa v krasobruslení se zařadilo mezi akce, na které se jen tak nezapomíná. Nadšení neskrývali závodníci, pořadatelé ani prezident Mezinárodní bruslařské federace Kim Če-jol. Vyprodaná O2 arena, silná atmosféra a mimořádný zájem fanoušků ukázaly, že se šampionát do české metropole nevrátil jen jako velká sportovní událost. Proměnil se i v jasný signál, že Praha zvládne akci nejvyšší úrovně.

Siniaková může v Miami získat Sunshine Double

Kateřina Siniaková stojí v Miami před dalším velkým zápisem do tenisové historie. Společně s Taylor Townsend může ovládnout i druhou velkou březnovou tisícovku v USA a doplnit tak vzácný Sunshine Double. Po triumfu v Indian Wells jí k tomu chybí už jen poslední výhra.

Jágr kariéru oficiálně ještě neukončil

Jaromír Jágr ještě nevyslovil definitivní konec, ale zároveň dává jasně najevo, že další start už se rychle neblíží. V 54 letech už nechce podřizovat hokeji tolik času, energie a každodenní přípravy jako dřív. Hra ho stále baví, jenže poměr mezi obětí a tím, co mu dnes zápasy dávají, se podle něj změnil.

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama