Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Přišel, viděl, bodoval. Holanďan Nyck de Vries svou famózní premiérou uchvátil svět F1

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ještě několik hodin před startem kvalifikace na Velkou cenu Itálie nevěděl Nyck de Vries, že pojede. Holandský šampion seriálů formule 2 a formule E nahradil v monopostu Albana Lafonta, odjel pár kol a vyrazil do kvalifikace a hlavního závodu. A s misí se nakonec popasoval více než slušně, devátým místem si jednoznačně řekl o místo v příští sezoně.

  O celkem 52 bodů vyhrál před třemi lety formuli 2, tři další roky působí jako jezdec formule E, dokonce už se mu jednou podařilo celý šampionát ovládnout. Ani tyto úspěchy ho ale nedostaly dál než k pozici rezervního jezdce Mercedesu. Spekulovalo se o tom, zda Nyck de Vries na elitní společnost má. Teď už ale všichni ví, že ano.

  Holandský jezdec se v pátek místo Sebastiana Vettela posadil do Aston Martinu, o den později už mu patřila sedačka ve Williamsu. Důvod? Nahrazení jinak celkem solidního Albana Lafonta, který dostal zánět slepého střeva. Vyzkoušel si pár kol v tréninku, v sobotu už figuroval na startu kvalifikace a v neděli jel na trati v italském městě Monza svůj premiérový závod formule 1.

  A právě tam si hodně hlasitě řekl o místo v následující sezoně. Dojel totiž na nádherném devátém místě, což pro něj představuje přímo snový debut. „Pocítit vzrušení fanoušků z formule 1, dostat příležitost závodit, startovat v první desítce, zajet dobrý závod, bodovat při svém debutu, ještě ke všemu být zvolen jezdcem dne. Je to úžasné,“ pronesl 27letý Holanďan.

  Kam zamíří?

  Bývalý pilot formule 2, testovací pilot Mercedesu a jezdec formule E se ihned dostal do povědomí veřejnosti a spekuluje se o tom, že ho místo v příštím ročníku F1 nemine. Zatím se spekuluje o týmech typu Alpine, Haas nebo Williams, zatím ale není nic černé na bílém.

  „Vždy se od vás očekává, že budete předvádět kvalitní výkony, což jsem naštěstí tento víkend zvládl a chytil tuto příležitost pevně oběma rukama,“ těšilo de Vriese. Další závod se pojede až na začátku října v Singapuru, v té už zřejmě Holanďan figurovat nebude.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno