Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Pricova klauniáda. Sluchátka nepomohla, Clemens dál přepisuje německé dějiny

  Gerwyn Price. Vynikající šipkař. Bývalý mistr světa, bývalá světová jednička. Temperamentní muž, jenž však rád provokuje a rýpe do protihráčů i diváků. Ve čtvrtfinále MS ale předvedl něco zcela nevídaného. Po dlouhých letech, během kterých hlásil, že jej bučení a nadávání z hlediště motivuje k lepším výkonům, nasadil sluchátka.

  Velšan má za sebou nepříliš povedený rok. Vyhrál jen World Series of Darts Finals, na jeho oblíbeném Grand Slamu skončil ve čtvrtfinále, stejně jako na UK Open. A stejně jako na letošním mistrovství světa…

  Gerwyn je známý tím, že umí do zápasu vnést obrovské emoce. Že si dokáže pořádně zakřičet a vyhecovat sebe k famózním šipkám a publikum k pořádné atmosféře. Jenže roky šly a Price častěji a častěji provokoval protivníky na pódiu a lidé na něj začínali bučet a pískat. A to nejen v Anglii.

  Price v závěru finále Grand Slamu 2018 proti Garymu Andersonovi přehnaně slavil veškeré náhozy i zavření a snažil se Skota rozhodit. Došlo i na menší strkanici a slovní přestřelku. A Velšan si zkazil pověst. Postupem času tak na něj začali pískat a bučet téměř všude, kam přijel.

  Jenže sám Gerwyn vždy říkal, jak jej podněty z hlediště motivují a jak mu negace od lidí nevadí. Právě naopak. Pískání jej, jeho slovy, vybičuje k maximálním výkonům. Avšak na letošním MS se stalo něco nevídaného…

  Clemens si poradil i se sluchátky

  Ve čtvrtfinále s Gabrielem Clemensem prohrával Price už 1:3 na sety a nevypadalo to s ním vůbec dobře. Publikum ale na Price nijak zásadně nebučelo, jen občas pár jedinců zapískalo, když „Iceman“ házel na double.

  A tak po přestávce nasadil sluchátka. Velká těsnící sluchátka, pod kterými měl ještě špunty do uší. Nepochopitelný tah, který historie šipek nepamatuje. Price tím navíc zahodil svou dlouholetou teorii o tom, že publikum ke své hře potřebuje.

  Se sluchátky na hlavě zavřel jeden leg, tím však vše skončilo. Price si zakřičel, schválně diváky pošťouchl gestem, že je neslyší, nicméně Clemens si hrál svou hru a Gerwyna stejně porazil 5:1 na sety. Po utkání ještě Price napsal na svůj Instagram, že neví, jestli bude na MS ještě někdy hrát…

  Říká se, že každá mince má dvě strany. A bylo by určitě zajímavé, kdyby Velšan někdy v budoucnu tento moment vysvětlil… To se však nikdy nemusí stát…

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.