Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Price si vylámal zuby na Sedláčkovi. Van den Bergh zavřel devítku, i tak prohrál

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  O poznání lépe než Adamu Gawlasovi se daří Karlu Sedláčkovi. „Zlej Kája“ začal na Players Championship kouzlit, vrcholem sobotního turnaje s číslem 19 byl skalp světové dvojky Gerwyna Price. Karel navíc sázel na terč jeden lepší závěr než druhý a došel až do osmifinále.

  Sedláček sice Pro Tour kartu nemá, ale do Barnsley na mítinky Players Championship mohl odcestovat jako náhradník, neboť několik nasazených hráčů účast odřeklo. Karel pak pobavil fanoušky videem z hotelového pokoje, kdy si s Adamem Gawlasem dělali v toustovači steak. „Krkovice medium,“ smál se Sedláček.

  Výhra nad Pricem i obrat proti Joycovi

  Dobrá nálada Karlovi vydržela i do dalších dní a pokračovala v samotných bitvách. Sedláček si pohrál s Alanem Soutarem, zvítězil 6:1. V dalším zápase sice podlehl Stevenu Buntingovi, ale poučil se a v sobotu rozjel brutální show.

  Nejprve na jeho šipkách skončil Cameron Menzies a následně i světový šampion z roku 2021 a dvojka v žebříčku PDC Gerwyn Price. Proti Velšanovi zavřel Sedláček postupně 128, 121, 116 a 106 bodů. V dalším duelu dokonce obrátil skóre z 2:4 na 6:4 proti parádně hrajícímu Joycovi, čímž ukázal, že se s ním prostě v PDC musí počítat.

  Osudní jsou zatím „Zlýmu Kájovi“ pouze Holanďané, třiačtyřicetiletý borec ze severu Čech vypadl v sobotu s Nielsem Zonneveldem a v neděli s Maikem Kuivenhovenem.

  Holanďané navíc kralují obecně. Vítězem PC 18 se stal Dirk van Duijvenbode, PC 19 hned v následujícím dni opanoval Danny Noppert. Druhý jmenovaný navíc nyní ztrácí na van Gerwena v žebříčku přesně sto tisíc liber, a může se tak v budoucnu stát, že Nizozemsko bude mít po několika letech novou jedničku…

  Narozeniny, devítka a prohra?

  O zábavu se stará i Belgičan Dimitri Van den Bergh. Vítěz turnaje World Matchplay z roku 2020 slavil v pátek 8. července 28. narozeniny a svůj velký den ozdobil nádherným zavřením na devět šipek. Blonďatý šipkař s přezdívkou „The Dream Maker“ navíc zvolil zajímavou cestu přes triple 15 a double 18.

  Jeho krásný devítišipkový leg však na výhru nestačil. Van den Bergh totiž čelil ambicióznímu Ryanu Meiklemu a levoruký hráč z Anglie se nenechal perfektním zavřením rozhodit. Další legy ovládl a Belgičana ve třetím kole turnaje Players Championship 18 porazil 6:3.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS