Více
  0.6 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Před sebou už nemám výzvu, říká bijec Usman. Vedení UFC vyslechne jedině pro peníze

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Úřadujícímu šampionovi veltrové váhy UFC a jednomu z nejlepších bojovníků všech dob dochází čas. Bijec Kamaru Usman oslaví v květnu už své 35. narozeniny a ví, že má pomalu své počínání v kleci za sebou. Podle svých slov už před sebou nemá větší výzvu a vedení organizace si vyslechne jedině v případě, že mu budou nabídnuty slušné peníze.

  Nigérijský zápasník je jedním z největších postrachů UFC. O slávu se bije ve veltrové váze a celkem pětkrát už obhájil mistrovský pás. Naposledy odnesl jeho řežbu Colby Covington, který se ho znovu pokusil po dvou letech obrat. Marně, Usman vyhrál na body.

  Covington platí za borce, který nejde pro tvrdé slovo ani ránu daleko a ihned po zpackaném fightu začal vykřikovat, že chce další zápas. K trilogii ale dojde jedině po souhlasu Usmana. „Sdělil jsem UFC svou vizi. Pokud mě budou chtít vidět v nějakém velkém boji, třeba trilogii s Covingtonem nebo Masvidalem, musí se mi to finančně vyplatit,“ tvrdí Nigérijec.

  Dvakrát porazil Masvidala, dvakrát porazil Covingtona, z pohledu Usmana tak dovršení trilogie nedává příliš velký smysl. Jediným soupeřem, se který by se Kamaru chtěl utkat, je Canelo Álvarez. Mexický boxer, který v listopadu přidal k titulům z WBA, WBC a WBO i pás IBF.

  Přesun do střední váhy?

  Kromě boxu se mluví také o tom, zda by se Usman neměl přesunout o kategorii výš. Zápasník by zřejmě neměl problém, nechce ale narušit přátelství s krajanem Israelem Adesanyaou. „Částka, která by mě přiměla na pár minut přerušit své přátelské pouto, by musela sahat ke sto milionům dolarům,“ prozradil Usman.

  Ve veltrové váze dokázal všechno, takže žádnou větší motivaci nemá. „Už tady pro sebe nevidím žádnou výzvu. Všechny soupeře jsem přemohl a já si již nepotřebuju nic dokazovat,“ myslí si Nigérijec. „Jsem nejlepší MMA zápasník a já tu už nějakou extra motivaci necítím,“ doplnil.

  Jak Usman dopadne? To je zatím ve hvězdách. „Canelo je jediný soupeř, který mě momentálně motivuje,“ řekl na adresu boxer Ávlareze. Ten ale opáčil. „Nevidím důvod, proč bych se měl zabývat Usmanem. Ten zápas mi nic nepřinese, vůbec ho nepotřebuji,“ myslí si Mexičan.

  Nechme se překvapit!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Jiří Procházka

  Na českou MMA scénu padá bomba. Procházka může přepsat historii, v UFC zabojuje o titul

  Může se stát šampionem. Může se stát šampionem UFC. A může se stát vůbec prvním Čechem, kterému se povede získat pás šampiona v této prestižní organizaci. Řeč je o Jiřím Procházkovi, českém MMA bojovníkovi, jemuž se doposud v Japonsku, USA i Spojených arabských emirátech dařilo při zápasení vlastně vše, co si zamanul. A nyní může svým výkonům nasadit královskou korunu. Dle zahraničních médií jej totiž čeká titulový zápas s Gloverem Teixeirou.
  UFC: Dvořák vs. Ronderos

  Jiný měsíc, jiný kalibr. Brazilec je zajímavější, říká po změně plánu UFC bijec Dvořák

  Jiří Procházka na verdikt stále čeká, jeho krajan David Dvořák už si ale může do diáře napsat, kdy ho čeká další fight. Český zástupce v organizace UFC měl původně bojovat v únoru s Číňanem Su Mutaer-ťinem, plány se ale změnili. Do klece půjde až v březnu, navíc proti šestce žebříčku.
  UFC 268

  Nigerijský bijec Usman to na úvod roku přepískl. Běžte se zabít, vzkázal svým haterům

  Kamaru Usman patří v kleci mezi obávané zápasníky, se kterými se chtějí utkat tváří v tvář jen ti neotrlejší. Nigérijec ale na začátek roku 2022 dokázal, že mu neleží v žaludku jen chtiví protivníci. Na svých sociálních sítích vyslal jasný vzkaz svým haterům, které nabádal k tomu, aby se udusili a zabili.
  Francis Ngannou

  Další soupeř pro Furyho. Král těžké váhy tlačí vedení UFC, chce si splnit sen v ringu

  Boxerské souboje celebrit, bývalých sportovců, ale také borců, kteří už udělali kariéry jinde. Ve sportovním světě se v posledních měsících rozmohl trend a chytit by se ho chtěl i další zápasník prestižní organizace UFC. Šampion těžké váhy Francis Ngannou odmítá podepsat novou smlouvu a hlásí, že chce naskočit do ringu.
  Jake Paul vs. Tyron Woodley

  Jake Paul chce přestoupit z ringu do UFC. Na rozhodnutí máš 5 dní, vzkazuje Paul šéfovi Whiteovi

  Youtuber a boxer Jake Paul říká, že by odešel z boxerského světa, pokud by Dan White souhlasil s jeho podmínkami pro vstup do UFC. Podle Fox News White nikdy zápas mimo smlouvu UFC nepovolil. Proto se mladý boxer rozhodl, že přestoupí, aby mohl zápasit se sportovci z UFC. Podle White je Jake příliš hloupý na to, aby takový seznam vymyslel sám.
  Conor McGregor

  Dočká se McGregor dalšího fightu? Mohl by přeskočit řadu a vyzvat šampiona Oliveiru

  Jeden z nejlepších bojovníků všech dob a borec, který pro ránu nejde daleko ani v osobním životě. Conor McGregor léčí zranění nohy, vzpamatovává se z proher, ale zároveň už se těší na další fight. Už v květnu příštího roku by se mohl dočkat, k vzájemnému souboji je nakloněný šampion lehké váhy Charles Oliveira.
  Reklama
  Reklama
  Reklama