Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Před sebou už nemám výzvu, říká bijec Usman. Vedení UFC vyslechne jedině pro peníze

  Úřadujícímu šampionovi veltrové váhy UFC a jednomu z nejlepších bojovníků všech dob dochází čas. Bijec Kamaru Usman oslaví v květnu už své 35. narozeniny a ví, že má pomalu své počínání v kleci za sebou. Podle svých slov už před sebou nemá větší výzvu a vedení organizace si vyslechne jedině v případě, že mu budou nabídnuty slušné peníze.

  Nigérijský zápasník je jedním z největších postrachů UFC. O slávu se bije ve veltrové váze a celkem pětkrát už obhájil mistrovský pás. Naposledy odnesl jeho řežbu Colby Covington, který se ho znovu pokusil po dvou letech obrat. Marně, Usman vyhrál na body.

  Covington platí za borce, který nejde pro tvrdé slovo ani ránu daleko a ihned po zpackaném fightu začal vykřikovat, že chce další zápas. K trilogii ale dojde jedině po souhlasu Usmana. „Sdělil jsem UFC svou vizi. Pokud mě budou chtít vidět v nějakém velkém boji, třeba trilogii s Covingtonem nebo Masvidalem, musí se mi to finančně vyplatit,“ tvrdí Nigérijec.

  Dvakrát porazil Masvidala, dvakrát porazil Covingtona, z pohledu Usmana tak dovršení trilogie nedává příliš velký smysl. Jediným soupeřem, se který by se Kamaru chtěl utkat, je Canelo Álvarez. Mexický boxer, který v listopadu přidal k titulům z WBA, WBC a WBO i pás IBF.

  Přesun do střední váhy?

  Kromě boxu se mluví také o tom, zda by se Usman neměl přesunout o kategorii výš. Zápasník by zřejmě neměl problém, nechce ale narušit přátelství s krajanem Israelem Adesanyaou. „Částka, která by mě přiměla na pár minut přerušit své přátelské pouto, by musela sahat ke sto milionům dolarům,“ prozradil Usman.

  Ve veltrové váze dokázal všechno, takže žádnou větší motivaci nemá. „Už tady pro sebe nevidím žádnou výzvu. Všechny soupeře jsem přemohl a já si již nepotřebuju nic dokazovat,“ myslí si Nigérijec. „Jsem nejlepší MMA zápasník a já tu už nějakou extra motivaci necítím,“ doplnil.

  Jak Usman dopadne? To je zatím ve hvězdách. „Canelo je jediný soupeř, který mě momentálně motivuje,“ řekl na adresu boxer Ávlareze. Ten ale opáčil. „Nevidím důvod, proč bych se měl zabývat Usmanem. Ten zápas mi nic nepřinese, vůbec ho nepotřebuji,“ myslí si Mexičan.

  Nechme se překvapit!

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.