Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Před Berounem poprvé na LPGA Tour. Spilková si zahraje turnaj v New Jersey

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Přesně čtrnáct dní dělí golfovou veřejnost v České republice od prvního z vrcholů sezony. Na slavný turnaj do Berouna se v rámci Ladies European Tour vypraví řada hvězd, včetně té české. Klára Spilková ale ještě před domácí akcí ladí formu v zámoří. Poprvé v letošní sezoně se představí na okruhu LPGA Tour.

  Podobně jako v letech minulých také v letošním roce zamíří evropská tura golfistek do České republiky. Na akci, která bude trvat od 24. do 26. června, se představí elitní hráčky typu Startové a Gustavssonové ze Švédska, Koivistové z Finska, Jihoafričanky Paceové nebo anglické hvězdy MacLarenové. Chybět ale nebudou ani Češky.

  Turnaj s dotací 200 tisíc eur si nenechá ujít Tereza Melecká, Sára Kousková a Kristýna Napoleaová nebo Klára Spilková. Poslední jmenovaná se jako jediná česká hráčka představí také na akci v rámci LPGA Tour. Letos úplně poprvé startuje v sérii na hřišti v New Jersey. Počínaje dnešní odpolednem.

  Hraje tady už čtvrtým rokem v řadě, trávníky v Bay Course jsou pro ni ale zatím zakleté. Nikdy neprošla cutem, letos si ale na ShopRite LPGA Classic věří. „Jsem moc ráda, že si mohu poprvé letos zahrát LPGA. Jsem zdravá a hra je solidní,“ uvedla v tiskové zprávě nejlepší česká golfistka a olympionička.

  Hlavní je dobře se naladit

  Spilková bude mít v USA jasný cíl. Dostat se minimálně do dalšího kola, předvést výkony hodné top české hráčky a reprezentantky z olympijských her v Riu de Janeiru a Tokiu. Zároveň by ale byla ráda, kdyby se dobře naladila na Beroun. Právě tam bude čerpat z nabraných zkušeností na ostatních turnajích.

  Do akce se dostane Spilková dnes v rámci prvního kola. Turnaj startuje už dnes kolem poledne, Spilková by se měla na hřiště poprvé podívat zhruba ve čtvrt na čtyři. „Díky předchozím startům znám hřiště velmi dobře. Je to takový americký links, leží přímo u moře,“ říká Spilková. „Hřiště je téměř 110 let staré, má úzké jamky, malé boulovaté greeny a díky poloze u moře tady neustále fouká vítr,“ upřesňuje podmínky.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS