Více
  2.4 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Před 3 lety makal na lodi, teď táhne Browns. D’Ernest Johnson je top bekem celé NFL

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jméno D’Ernest Johnson zřejmě moc lidem, kteří sledují světový sport, moc nenapoví. Pravdou ale je, že jeho nositelem je jeden z nejlepších running beků celé zámořské NFL. Příběh, který se s ním pojí, je ale zřejmě ještě zajímavější. Ještě 3 roky dozadu totiž Johnson pracoval na rybářské lodi.

  Až bude tenhle borec psát svou autobiografii, mohla by se jmenovat „Z nuly na sto“. Proč? Důvodů je hned několik. D’Ernest Johnson nezaujal při draftu, musel zvolit práci pomocníka na lodi, teď si však podmaňuje nejlepší ligu amerického fotbalu na planetě. Působivé, že?

  Pojďme ale od začátku. Johnsonovi je 25 let a během své kariéry v NFL toho příliš nestihl. Odehrál zatím jen 2 sezony, ve kterých nastupoval za Cleveland Browns. Za ty v současné době kroutí už v pořadí třetí ročník. Cesta k němu ale vedla přes řadu překážek.

  Rodák z Floridy hrával za univerzitu, během draftu v roce 2018 nikoho nezaujal a místo kopaček tak musel navléct oblek pro rybáře a vyrazit na moře. Lovil ryby zvané mahi mahi a pomáhal, jak se jen dalo. To ho zřejmě zocelilo. Už další rok se totiž začal postupně tlačit na scénu.

  Nejprve hrál o rok později nižší soutěž za Orlando Apollos, ještě ten samý rok ale zaujal i mocnáře z Clevelandu. Ti ho pozvali na kemp, kde Johnson zářil. Vydobyl si tak místenku do prvního týmu, kde působí až doteď.

  Báječné kolo s číslem 7

  NFL se pomalu překlenula už do svého sedmého hracího dnu. Cleveland v noci na dnešek vyzval k vzájemnému měření sil Denver Broncos. A před zraky více než 67 tisíc fanoušků zvítězil. Činil se i Johnson, který celou jízdu na triumfem nastartoval.

  Nejprve si doběhl pro touchdown, pak přepsal statistiky letošní sezony. Stal se totiž třetím hráčem Browns, který si překonal už více než 100 yardů. Zatímco pět týmů NFL ještě zatím letos nemá ani jednoho. Slušný počin.

  „Nedokážu to popsat. Chtěl jsem slavit, ale nevěděl jsem, jak. Byla to dlouhá cesta,“ prohlásil D’Ernest Johnson s úsměvem na tváří. Radovat se může i z toho, že svým výkonem zaujal třeba legendárního basketbalistu LeBrona Jamese.

  „LeBron? Kámo, to je můj nejoblíbenější basketbalista ze všech. Nebudu lhát… je to úžasné! LeBrone, moc si toho vážím. Moc to pro mě znamená, WOW,“ napsal Johnson na své sociální sítě jako odpověď hvězdě LA Lakers, která dříve za Cleveland hrála.

  Pokud si Johnson formu udrží, dost možná může atakovat ceny pro nejlepší running beky ligy. Šancí dostane ještě dost. Letos má za sebou teprve sedm zápasů, ale vloni nastoupil hned do šestnácti. Příležitostí bude mít na rozdávání.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Henry Ruggs

  Mladý fotbalista se řítil rychlostí 251 km/h. Usmrtil člověka, hrozí mu až 20 let v chládku

  Vycházející hvězda amerického fotbalu má po legraci. V noci z úterý na středu byl zadržen z důvodu podezření na řízení pod vlivem alkoholu a zavinění dopravní nehody. Ta bohužel skončila tragicky. V autě uhořela mladá žena.
  Tom Brady

  Komická scénka v NFL. Legendární Tom Brady musel prosit fanouška, aby mu vrátil míč

  K naprosto ikonickému momentu došlo v americké soutěži NFL. Tom Brady přihrál na jubilejní šestistý touchdown, a balon, s nímž se mu to povedlo, měl stát obrovské peníze. Nedopatřením se však šišatý míč zatoulal do hlediště a fenomenální fotbalista Brady šel žádat šťastlivce o navrácení.
  NFL

  Dr. Dre, Eminem či Snoop Dogg. Kdo se ujme show při Super Bowlu?

  Jen málokterý sportovní pojem má ve Spojených státech amerických takový zvuk jako Super Bowl. Bezkonkurenčně největší sportovní událost za Atlantský oceánem přitahuje pozornost sportovců, fanoušků, médií i osobností, které mají za úkol vyplňovat program během přestávek. A stejně tomu bude i letos, respektive příští rok.
  Justin Tucker

  NFL žasne nad šíleným kopem. Tucker vytvořil rekord, navíc i rozhodl

  Nejvyšší liga amerického fotbalu byla svědkem rekordního zápisu. Justin Tucker z týmu Baltimore Ravens měl na svědomí zázračný kop z 60 metrů, kterým v poslední sekundě rozhodl důležitý zápas. Jasně tak potvrdil, že NFL se nevyhrává jen díky touchdownům.
  Tom Brady

  NFL můžu hrát do 50, šokuje Tom Brady. Legendární quarterback prý ještě nemá dost

  Tom Brady je hráčem amerického fotbalu „par excellence“. Má na kontě nespočet úspěchů, vyhraných zápasů a vloni dotáhl Tampu Bay k zisku mistrovského titulu NFL. Už ale není nejmladší a v srpnu oslavil své 44. narozeniny. Kdo si ale říká, že už má to nejlepší za sebou, mílí se. Brady to ještě nebalí.
  Maia Chakaová

  První kolo NFL a hned přepis dějin. Jeden ze zápasů řídila černoška

  Čekání je u konce. Za Atlantským oceánem se konečně rozjela sezona nejoblíbenějšího sportu na tamním kontinentu. Motory zažehla NFL, tedy nejvyšší soutěž v americkém fotbale. K vidění byly první zápasy, diváci ale také konečně zažili emoce a zážitek přímo na stadionu. Na pořadu dne byl ale i přepis dějin, o který se postarala sudí Maia Chakaová.
  Reklama
  Reklama
  Reklama