Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Před 3 lety makal na lodi, teď táhne Browns. D’Ernest Johnson je top bekem celé NFL

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jméno D’Ernest Johnson zřejmě moc lidem, kteří sledují světový sport, moc nenapoví. Pravdou ale je, že jeho nositelem je jeden z nejlepších running beků celé zámořské NFL. Příběh, který se s ním pojí, je ale zřejmě ještě zajímavější. Ještě 3 roky dozadu totiž Johnson pracoval na rybářské lodi.

  Až bude tenhle borec psát svou autobiografii, mohla by se jmenovat „Z nuly na sto“. Proč? Důvodů je hned několik. D’Ernest Johnson nezaujal při draftu, musel zvolit práci pomocníka na lodi, teď si však podmaňuje nejlepší ligu amerického fotbalu na planetě. Působivé, že?

  Pojďme ale od začátku. Johnsonovi je 25 let a během své kariéry v NFL toho příliš nestihl. Odehrál zatím jen 2 sezony, ve kterých nastupoval za Cleveland Browns. Za ty v současné době kroutí už v pořadí třetí ročník. Cesta k němu ale vedla přes řadu překážek.

  Rodák z Floridy hrával za univerzitu, během draftu v roce 2018 nikoho nezaujal a místo kopaček tak musel navléct oblek pro rybáře a vyrazit na moře. Lovil ryby zvané mahi mahi a pomáhal, jak se jen dalo. To ho zřejmě zocelilo. Už další rok se totiž začal postupně tlačit na scénu.

  Nejprve hrál o rok později nižší soutěž za Orlando Apollos, ještě ten samý rok ale zaujal i mocnáře z Clevelandu. Ti ho pozvali na kemp, kde Johnson zářil. Vydobyl si tak místenku do prvního týmu, kde působí až doteď.

  Báječné kolo s číslem 7

  NFL se pomalu překlenula už do svého sedmého hracího dnu. Cleveland v noci na dnešek vyzval k vzájemnému měření sil Denver Broncos. A před zraky více než 67 tisíc fanoušků zvítězil. Činil se i Johnson, který celou jízdu na triumfem nastartoval.

  Nejprve si doběhl pro touchdown, pak přepsal statistiky letošní sezony. Stal se totiž třetím hráčem Browns, který si překonal už více než 100 yardů. Zatímco pět týmů NFL ještě zatím letos nemá ani jednoho. Slušný počin.

  „Nedokážu to popsat. Chtěl jsem slavit, ale nevěděl jsem, jak. Byla to dlouhá cesta,“ prohlásil D’Ernest Johnson s úsměvem na tváří. Radovat se může i z toho, že svým výkonem zaujal třeba legendárního basketbalistu LeBrona Jamese.

  „LeBron? Kámo, to je můj nejoblíbenější basketbalista ze všech. Nebudu lhát… je to úžasné! LeBrone, moc si toho vážím. Moc to pro mě znamená, WOW,“ napsal Johnson na své sociální sítě jako odpověď hvězdě LA Lakers, která dříve za Cleveland hrála.

  Pokud si Johnson formu udrží, dost možná může atakovat ceny pro nejlepší running beky ligy. Šancí dostane ještě dost. Letos má za sebou teprve sedm zápasů, ale vloni nastoupil hned do šestnácti. Příležitostí bude mít na rozdávání.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ