Zimní sportyAlpské lyžováníPozdvižení na sjezdovce v Bormiu. Lyžaře během závodu vylekal zatoulaný pes

Pozdvižení na sjezdovce v Bormiu. Lyžaře během závodu vylekal zatoulaný pes

Další díl Světového poháru v alpském lyžování hostilo italské středisko Bormio. Včera byl na programu superobří slalom lyžařů, v závodě se ale nestarali o hlavní dění pouze hvězdy tohoto sportu. Podnik musel být na několik minut přerušen kvůli zatoulanému psovi, který bezradně pobíhal po trati.

Poslední podnik letošního roku ve Světovém poháru v alpském lyžování mužů přinesl mnohé. Zajímavé výsledky, skvělou podívanou, ale také netradiční situace. O jednu takovou se ve včerejším superobřím slalomu postaral zatoulaný pes. Ten nereagoval na výzvy pořadatelů a místo zastavení se hnal podobně jako lyžaři tratí dolů.

To se mu na rozdíl od jeho lidských kolegů nedařilo podle představ. Několikrát uklouzl, což sklidili diváci potleskem a úsměvem. Pes se nakonec zasekl až mezi bariérami podél trati a po deseti minutách se ho podařilo dostat do bezpečí. Po závodníkovi s číslem 33, který přes „psím kouskem“ dojel do cíle jako poslední, se mohl závod znovu rozjet.

Triumf slavil opět Odermatt

Superobří slalom nakonec zvládl projet nejrychleji současný lídr pořadí a žhavý kandidát na opětovný zisk křišťálového glóbu Marco Odermatt. V Bormiu slavil už svou pátou výhru v letošní sezoně a upevnil si vedení na špici. Až 64 setin sekundy za ním dojel vítěz středečního sjezdu Rakušan Vincent Kriechmayer.

„Byla to skoro perfektní jízda, od první branky jsem se cítil dobře. Přitom se jelo na velmi náročné trati,“ těšilo Odermatta, který má v čele pořadí náskok 329 bodů na druhého Kildeho. Kromě Odermatta a Kriechmayera se v Bormiu často zmiňovalo také jméno Matthiase Mayera. Trojnásobného olympijského vítěze, který šokoval.

Ve středu chyběl na startu sjezdu kvůli žaludečním problémům, na čtvrteční závod už se znovu těšil. Dopoledne si šel obhlédnout trať, na kterou se měl za pár hodin vydat naostro, k tomu už ale nedošlo. Rakušan totiž s okamžitou platností ukončil svou lyžařskou kariéru. Vše oznámil v rozhovoru pro ORF.

„V posledních dnech jsem o tom hodně přemýšlel a uvědomil jsem si, že nadešel čas se rozloučit. Poslední sezona byla úžasná, ani tahle nezačala špatně, ale stačilo to,“ prohlásil Mayer.

Nejčtenější tento týden

Václav Prospal bude asistentem trenéra v St. Louis Blues

Bývalý český reprezentant Václav Prospal se vrací do NHL v nové roli. Od příští sezony rozšíří realizační tým St. Louis Blues, kde bude působit jako asistent hlavního trenéra Jima Montgomeryho. Dvojnásobný mistr světa naváže na tříleté angažmá v AHL a poprvé v kariéře usedne na lavičku klubu NHL jako trenér.

Lewis Hamilton znovu ožil. Ferrari konečně našlo cestu, jak dostat legendu zpět na vrchol

Ještě před rokem čelil Lewis Hamilton nepříjemným otázkám, zda má ve Formuli 1 stále co nabídnout. Po vítězství v Barceloně je ale sedminásobný mistr světa zpět mezi kandidáty na titul a Ferrari začíná těžit z největšího přestupu posledních let.

První přestup od Mourinhoova návratu. Real Madrid přivedl Cucurellu z Chelsea

Real Madrid získal španělského obránce Marca Cucurellu z Chelsea. Sedmadvacetiletý levý bek podepsal smlouvu na šest let a stal se první posilou madridského klubu od návratu Josého Mourinha na lavičku. Přestup zároveň zapadá do širší přestavby týmu po neúspěšné sezoně.

Trump proměnil Bílý dům v arénu UFC. Historický galavečer vyvolal nadšení i ostrou kritiku

Trávník před Bílým domem zažil něco, co Spojené státy ještě neviděly. Prezident Donald Trump uspořádal přímo v areálu prezidentské rezidence historicky první galavečer UFC, který spojil sport, politiku i velkolepou show. Zatímco tisíce fanoušků slavily unikátní podívanou, část veřejnosti i politiků označila akci za nevhodnou demonstraci moci a marketingu.

Anglie znovu kraluje šipkám. Luke Littler a Luke Humphries smetli Nizozemce a získali šestý titul

Angličané Luke Littler a Luke Humphries potvrdili roli největších favoritů a ve finále World Cup of Darts v německém Frankfurtu přehráli nizozemskou dvojici Michael van Gerwen – Gian van Veen 10:5. Anglie tak získala rekordní šestý titul v historii soutěže a zároveň definitivně umlčela pochybnosti, které se kolem slavného dua objevily po loňském nečekaném krachu.

Carolina po 20 letech znovu dobyla Stanley Cup

Hokejisté Caroliny získali druhý Stanley Cup v klubové historii. Hurricanes v šestém finálovém utkání porazili Vegas 3:0 a celou sérii ovládli 4:2 na zápasy. O rozhodující výhru se postarali Taylor Hall, Jackson Blake a Nikolaj Ehlers. Brankář Brandon Bussi udržel čisté konto díky 22 zákrokům a stal se jednou z hlavních postav večera.

Hamilton ovládl Velkou cenu Katalánska a zapsal premiérovou výhru za Ferrari

Lewis Hamilton se po dlouhém čekání dočkal. Sedminásobný mistr světa ovládl Velkou cenu Katalánska a připsal si první triumf v barvách Ferrari. V Barceloně zvítězil s výrazným náskokem před Georgem Russellem a ukončil téměř dvouleté čekání na další výhru ve formuli 1.

Krejčíková kvůli nemoci nenastoupila do finále

Barbora Krejčíková si v Hertogenboschi o titul nezahrála. Česká tenistka měla ve finále turnaje WTA 250 nastoupit proti Robin Montgomery, jenže krátce před zápasem odstoupila kvůli nemoci. Američanka tak získala premiérový titul na okruhu WTA bez boje.

Jesse „Bam“ Rodriguez ovládl třetí váhovou kategorii. Další zastávkou může být megasouboj s Inouem

Jesse „Bam“ Rodriguez znovu potvrdil, že patří mezi absolutní elitu světového boxu. V arizonském Glendale dominantně zastavil Antonia Vargase v šestém kole a získal titul mistra světa už ve třetí váhové kategorii. Neporažený Američan navíc okamžitě rozvířil debaty o možném supersouboji s japonskou ikonou Naoyou Inouem.

Knicks po 53 letech ovládli NBA a New York propadl euforii

Basketbalisté New York Knicks získali svůj první titul NBA od roku 1973. V pátém finále porazili na palubovce San Antonio Spurs 94:90 a celou sérii vyhráli 4:1 na zápasy. Hlavní postavou rozhodujícího utkání se stal Jalen Brunson, který nasázel 45 bodů a převzal také ocenění pro nejužitečnějšího hráče finále.

Martin Fuksa získal na ME druhé zlato a zopakoval úspěch z roku 2013

Martin Fuksa ovládl na mistrovství Evropy v portugalském Montemoru o Velho také závod na 500 metrů. Po triumfu na kilometrové trati přidal druhé individuální zlato a získal už patnáctý evropský titul. Český kanoista navíc zopakoval mimořádný výkon z roku 2013, kdy na evropském šampionátu rovněž vyhrál obě individuální disciplíny.

Infantino rýpl do Itálie kvůli rozšíření mistrovství světa

Itálie znovu sleduje mistrovství světa jen z dálky a Gianni Infantino si neodpustil poznámku, která na Apeninském poloostrově nejspíš příliš nepobaví. Prezident FIFA v rozhovoru pro brazilskou CazéTV mluvil o možnosti rozšířit světový šampionát až na 64 týmů a u toho si rýpl do čtyřnásobných mistrů světa.

Lehečka ve Stuttgartu nevyužil dva mečboly a finále mu uniklo

Jiří Lehečka byl ve Stuttgartu dva míče od finále, nakonec ale z trávnatého turnaje odchází po jedné z nejtvrdších porážek sezony. V semifinále podlehl nejvýše nasazenému Benu Sheltonovi 7:6, 6:7 a 6:7, přestože ve druhém setu měl dva mečboly. Téměř tříhodinový souboj nerozhodl jediný brejk, ale tři zkrácené hry.

Carolina je jednu výhru od Stanley Cupu

Hokejisté Caroliny zvládli pátý zápas finálové série NHL a po domácí výhře 4:2 nad Vegas vedou 3:2 na utkání. Golden Knights sice poslal do vedení Pavel Dorofejev po asistenci Tomáše Hertla, Hurricanes ale skóre otočili a od druhého Stanley Cupu v klubové historii je dělí jediné vítězství.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama